- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Zielona gospodarka
-
Komisja rozważa argumenty za i przeciw planom większego ograniczenia emisji
2010-05-28Jak wynika z przeprowadzonego przez Komisję badania, koszty walki z globalnym ociepleniem klimatu są niższe niż w 2008 r., kiedy UE przyjęła swoje cele w dziedzinie zmian klimatu.
Więcej
-
Polski system zazieleniania na Carbon Expo
2010-05-28Czym dla nowoczesnych technologii jest Expo w Szanghaju, tym dla rynku emisji CO2 jest Carbon Expo. W Szanghaju Polska zaprezentowała nasze najlepiej rokujące czyste technologie, teraz pora na polskie jednostki AAU. Po raz pierwszy na największych i najbardziej prestiżowym światowym forum tzw. rynku węglowego, Polska przedstawia swój program zazieleniania w ramach handlu jednostkami emisji AAU.
Więcej
-
Komisarz zapowiada Strategię Badań Naukowych i Innowacji
2010-05-28Przyszła unijna Strategia Badań Naukowych i Innowacji w Europie skoncentruje się na najważniejszych problemach społecznych, będzie posługiwać się szeroką definicją "innowacji" i dążyć do usunięcia wąskich gardeł tamujących przepływ wiedzy – zapowiada Máire Geoghegan-Quinn, europejska komisarz ds. badań naukowych, innowacji i nauki. Strategia położy większy nacisk w polityce badań naukowych i innowacji na najpoważniejsze wyzwania, jakie stają przed Europą i światem, takie jak zmiany klimatu czy wydajność energetyczna.
Więcej
-
Zrównoważony rozwój - klucz do przyszłości
2010-05-27Myśl globalnie, działaj lokalnie, pamiętając o tych, co przyjdą po nas. Zrównoważony rozwój to strategia osiągania godnego życia, zaspakajania podstawowych potrzeb obecnego i przyszłych pokoleń, zachowując jednocześnie trwałość funkcjonowania środowiska przyrodniczego – o zmianie kierunku rozwoju Polski tak, aby był zgodny z konstytucyjną zasadą zrównoważonego rozwoju pisze Andrzej Kassenberg, Prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju.
Więcej
-
W kierunku 30% redukcji emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej - analiza i rekomendacje Greenpeace
2010-05-27Nowy dokument analizujący możliwości podwyższenia celu redukcji emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej z 20% do 30% (do roku 2020) został zaprezentowany przez Komisją Europejską w dniu 26 maja.
Więcej
-
Zielona gospodarka o krok bliżej
2010-05-27WWF z zadowoleniem przyjął opublikowany 26 maja br. przez Komisję Europejską komunikat, w którym wskazano ekonomiczne i polityczne przesłanki dla podniesienia celu redukcji emisji gazów cieplarnianych UE z 20 do 30%.
Więcej
-
Komisja zaprasza do rzeczowej debaty nad skutkami zwiększenia do 30% redukcji emisji gazów cieplarnianych w UE
2010-05-26W dniu dzisiejszym, 26 maja br. Komisja Europejska przedstawiła analizę kosztów, korzyści i możliwości zwiększenia – po spełnieniu odpowiednich warunków – docelowej redukcji emisji gazów cieplarnianych w UE do 2020 r. z 20 proc. do 30 proc. poniżej poziomów z 1990 r. Na chwilę obecną warunki te nie zostały spełnione. Niniejsza informacja prasowa została przygotowana w następstwie komunikatu Komisji w sprawie sposobu ożywienia międzynarodowych negocjacji w sprawie klimatu oraz wniosku Rady w sprawie przedstawienia oceny skutków warunkowego zwiększenia redukcji emisji do 30 proc. Przeanalizowano również środki podjęte w celu wspierania energochłonnych sektorów przemysłu w zapobieganiu ryzyku ucieczki emisji zgodnie z wymogami dyrektywy w sprawie systemu handlu uprawnieniami do emisji (ETS).
Więcej
-
Prognozy MAE nt. zapotrzebowania na energię i emisji CO2 w Polsce
2010-05-26Szybki wzrost gospodarczy Polski wymaga kluczowych decyzji dotyczących inwestycji w sektorze energii – powiedział dr Fatih Birol, główny ekonomista Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) prezentując raport „Energy and CO2 emissions scenarios of Poland”. W konferencji zorganizowanej 24 maja br. w Ministerstwie Gospodarki udział wziął wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.
Więcej
-
Czy polskie gminy stać na ekologię?
2010-05-25Aż 66% burmistrzów polskich gmin jako barierę dla wykorzystania odnawialnych źródeł energii postrzega brak środków na ich finansowanie – wynika z raportu TNS OBOP przeprowadzonego w ramach Ogólnopolskiego Programu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Lokalnych „Gaspol kibicuje klimatowi”. Jednak, jak przekonują eksperci programu, dziś dla polskich gmin otwierają się nowe możliwości pozyskiwania funduszy na proekologiczne inwestycje.
Więcej
-
Priorytety Strategii Europa 2020
2010-05-24- 10-letni okres realizacji Strategii Lizbońskiej dobiega końca. Komisja Europejska szykuje już plan działania na kolejne lata, który jest szansą rozwojową dla UE – powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska na konferencji poświęconej Strategii Europa 2020. Spotkanie odbyło się 18 maja 2010 r. w Ministerstwie Gospodarki.
Więcej
-
Środowisko finansuje usuwanie skutków powodzi - pomoc dla Śląska i Małopolski łącznie do 20 mln zł
2010-05-23Skrócone procedury i ułatwienia we wnioskowaniu o dotacje na likwidacje szkód powodziowych w Małopolsce i na Śląsku, które mogą sięgnąć po 10 mln zł dla każdego z regionów – to reakcja Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie i w Katowicach na sytuację powodziową. Na Śląsku możliwe będzie także dofinansowanie wakacji dzieci z terenów objętych powodzią.
Więcej
-
Środki z NFOŚiGW na edukację ekologiczną
2010-05-23Wysyłając wniosek na konkurs Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej można otrzymać dotację na edukację ekologiczną. Łączna kwota dofinansowania to 3,5 mln zł.
Więcej
-
Nowa strategia Komisji na rzecz lepszego wykorzystywania bioodpadów
2010-05-2118 maja br. Komisja Europejska przedstawiła środki na rzecz poprawy w zakresie gospodarowania bioodpadami w UE i wykorzystania ich znaczących atutów dla środowiska i gospodarki. Ulegające biodegradacji odpady ogrodowe, kuchenne i żywnościowe stanowią 88 mln ton wytwarzanych każdego roku odpadów komunalnych i niosą istotne potencjalne skutki dla środowiska. Mają one jednocześnie wiele do zaoferowania jako odnawialne źródło energii oraz w produkcji materiałów pochodzących z recyklingu.
Więcej
-
Najnowsze opracowanie KASHUE-KOBiZE pt.: "Projekty Wspólnych Wdrożeń - możliwości realizacji w Polsce"
2010-05-21Opublikowany w maju br. przewodnik „Projekty Wspólnych Wdrożeń - możliwości realizacji w Polsce” został opracowany w Krajowym Ośrodku Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE) / Krajowym Administratorze Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji (KASHUE). Głównym celem przewodnika jest zapewnienie wsparcia dla potencjalnych inwestorów zainteresowanych realizacją projektów w ramach mechanizmu wspólnych wdrożeń w Polsce.
Więcej
-
Grupa mędrców ostrzega Unię przed marginalizacją
2010-05-18Unia musi wybrać, czy chce być „agentem zmian", czy też przygotować się na „spadek swojego znaczenia” – taki wydźwięk ma raport tzw. grupy mędrców, obradującej pod przewodnictwem Felipe’a Gonzáleza.
Więcej
-
Pomoc dla najbiedniejszych odbiorców energii
2010-05-18Blisko 630 tys. rodzin może skorzystać ze wsparcia w postaci obniżonych rachunków za energię elektryczną dzięki opracowanej przez Ministerstwo Gospodarki koncepcji ochrony odbiorców wrażliwych. Dokument został przyjęty przez Radę Ministrów 11 maja 2010 r.
Więcej
-
Komisja zamierza ułatwić dostęp do dotacji unijnych, aby wspierać badania i innowacje
2010-05-16Komisja Europejska przedstawiła plan uproszczenia procedur regulujących udział w projektach badawczych finansowanych przez UE. Dzięki niemu zasady uczestnictwa w projektach mają być przejrzyste i atrakcyjne dla najlepszych naukowców i innowacyjnych przedsiębiorstw w Europie i nie tylko. Realizacja pełnego potencjału badań europejskich ma zasadnicze znaczenie dla unijnej strategii „Europa 2020”, zwłaszcza z uwagi na konieczność umocnienia ożywienia gospodarczego i rozwoju nowych źródeł wzrostu i zatrudnienia, aby wyrównać straty spowodowane kryzysem.
Więcej
-
USA: Rekordowy spadek emisji dwutlenku węgla
2010-05-15Emisja dwutlenku węgla związana ze spalaniem surowców energetycznych zmniejszyła się w ubiegłym roku w USA o ponad 400 mln ton, czyli 7% – podał Urząd Informacji Energetycznej (EIA).
Więcej
-
Wsparcie dla górnictwa zaakceptowane przez UE
2010-05-14Na wniosek polskiego rządu 6 maja 2010 r. Komisja Europejska uznała program „Pomoc inwestycyjna dla sektora górnictwa węgla kamiennego” za zgodny z Traktatem o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Dzięki temu przedsiębiorstwa górnicze będą mogły ubiegać się o dotacje na łączna kwotę 400 mln. zł.
Więcej
-
Zmiany klimatyczne a miasta
2010-05-14Obszary miejskie zamieszkiwane są przez 80% obywateli Unii i emitują 70% gazów cieplarnianych. Odgrywają kluczową rolę w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym. Jednakże niewystarczający dostęp miast do finansów przeznaczanych na cele ekologiczne jest jednym z ich głównych problemów.
Więcej
-
W cztery oczy z... Andrzejem Kraszewskim, ministrem środowiska
2010-05-12Naszym atutem jest stabilny, wiarygodny i umocowany w prawie system, który gwarantuje realny efekt ekologiczny za zarobione pieniądze - mówi w wywiadzie dla Biura Prasowego MŚ minister Kraszewski.
Więcej
-
Niewykorzystywane możliwości
2010-05-11Sprawozdanie przygotowane przez organizacje Friends of the Earth Europe oraz Bankwatch wykazało, że większość funduszy unijnych na rzecz energii odnawialnej i efektywności energetycznej w Europie Środkowej i Wschodniej nie jest należycie wykorzystywana.
Więcej
-
Polska sprzedała Irlandii jednostki do emisji za 15 mln euro
2010-05-10Zakończono formalności związane z kolejną umową sprzedaży polskich jednostek emisji CO2, tym razem Irlandii. Transakcja o wartości 15 mln euro jest czwartą umową zawartą przez Polskę i powiększa zyski z handlu emisjami do ponad 80 mln euro (blisko 320 mln zł).
Więcej
-
Zaproszenie do składania wniosków dotyczących instrumentu LIFE+ na 2010 r.
2010-05-07W dniu 5 maja 2010 roku Komisja Europejska opublikowała zaproszenie do składania wniosków dotyczących instrumentu LIFE+ na 2010 r. Ostateczny termin nadsyłania wniosków do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej upływa 1 września 2010 r.
Więcej
-
Zielone technologie GreenEvo na EXPO 2010 w Szanghaju
2010-05-07Ministerstwo Środowiska promotorem uczestnictwa firm zakwalifikowanych do projektu GreenEvo w największych targach z branży ochrony środowiska „IFAT CHINA + EPTEE + CWS Show for Water, Air, Waste, Energy and Recycling” EPTEE, 5-7 maja 2010 w Szanghaju. W imprezie bierze udział Podsekretarz Stanu w MŚ Bernard Błaszczyk.
Więcej
-
Ile naprawdę kosztuje produkcja energii elektrycznej?
2010-05-05Pod koniec marca br. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) i Agencja Energii Jądrowej (NEA) opublikowały raport „Przewidywane koszty produkcji energii elektrycznej”. Dokument analizujący dane z 21 krajów i z prawie 200 różnego typu elektrowni jest niezwykle pomocnym narzędziem dla inwestorów oraz władz podejmujących decyzje o sposobach pozyskiwania energii.
Więcej
-
Pierwsza umowa PO Infrastruktura i Środowisko działanie 9.1 podpisana
2010-05-02W siedzibie NFOŚiGW podpisano pierwszą umowę w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w działaniu 9.1 – wysokosprawne wytwarzanie energii. Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A otrzyma 28 milionowe dofinansowanie na wybudowanie nowego bloku energetycznego wytwarzającego ciepło w skojarzeniu z energią elektryczną.
Więcej
-
Projekt budżetu UE na 2011 rok: przyszłość po kryzysie
2010-04-30Ożywienie gospodarki, inwestycje w młodych Europejczyków i infrastruktury przyszłości to główne cele projektu budżetu na rok 2011 przyjętego przez Komisję 27 kwietnia 2010 r. Z budżetu wynoszącego 142,6 mld euro, ok. 64,4 mld euro przeznaczono na działania związane z ożywieniem gospodarki (wzrost o 3,4 proc. w porównaniu z 2010 r.). Fundusze na najważniejsze inicjatywy w ramach strategii UE 2020 (na rzecz wzrostu) wynoszą natomiast ok. 57,9 mld euro (czyli ok. 40 proc. budżetu).
Więcej
-
Dbaj o środowisko - unikniesz kary!
2010-04-30Jak skutecznie chronić środowisko? Przede wszystkim przestrzegać prawa, które już istnieje. A skłonić mogą nas do tego – według Unii Europejskiej – kary za przestępstwa przeciwko środowisku. Ministerstwo Środowiska przygotowało nowelizację Kodeksu Karnego zgodną z unijnymi wytycznymi. Nowelizacja nie zwiększa wymiaru kar, a wyłącznie zmienia znamiona czynów, które tym karom podlegają.
Więcej
-
Aktywna polityka klimatyczna szansą rozwoju dla Polski i Polaków
2010-04-28Konkurencyjność Polski na rynku międzynarodowym, modernizacja gospodarki, wzrost efektywności przy wykorzystywaniu zasobów naturalnych, powstawanie nowych, zielonych miejsc pracy, poprawa jakości i efektywności usług energetycznych, inteligentne systemy zarządzania oraz zdrowsi obywatele to podstawowe korzyści wynikające z prowadzenia aktywnej i odpowiedzialnej polityki klimatycznej. Dyskutowano o tym podczas konferencji "Ochrona klimatu szansą dla gospodarki i społeczeństwa" zorganizowanej wspólnie przez Senacką Komisję Środowiska i Instytut na rzecz Ekorozwoju 27 kwietnia br. w Sejmie.
Więcej
-
Nabór wniosków w ramach programu „Współfinansowanie poprzez WFOŚIGW przedsięwzięć inwestycyjnych..."
2010-04-27Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego p.n.: „Współfinansowanie poprzez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej przedsięwzięć inwestycyjnych, które uzyskały wsparcie ze środków UE”.
Więcej
-
Polska, Republika Czeska i Słowacja podzielą między sobą dodatkowy 1 mld EUR z funduszy strukturalnych w latach 2011-2013
2010-04-25Polska dostanie z funduszy strukturalnych dodatkowe 633 mln EUR, Republika Czeska 237 mln EUR a Słowacja 138 mln EUR. Ten dodatek jest bezpośrednim wynikiem wyższego niż przewidywano wzrostu gospodarczego w tych krajach. W porozumieniu międzyinstytucjonalnym między Parlamentem, Radą i Komisją w sprawie perspektywy finansowej na lata 2007-2013 zakładano automatyczne dostosowania dla krajów, których PKB odbiegał łącznie o ponad 5% w latach 2007-2009 od prognoz, do których odnoszono się przy sporządzaniu perspektywy.
Więcej
-
Efektywność dla przedsiębiorstw
2010-04-23Polska przyjęła ambitne cele w ramach pakietu energetyczno-klimatycznego. Ich osiągnięcie jest często wiązane z ogromnymi kosztami i obciążeniem dla społeczeństwa i gospodarki. Można usłyszeć argument, że czyste technologie węglowe nie będą w stanie konkurować na rynku międzynarodowym. Jednak w ocenie autora polityka klimatyczna może być wielką szansą na modernizację polskiej gospodarki.
Więcej
-
Polska sprzedała kolejne jednostki emisji CO2 (AAU)
2010-04-23Pierwsze środki na budowę nawet 1000 km sieci dla nowoczesnego ciepłownictwa w ramach całego programu priorytetowego i dodatkowe środki na termomodernizację szkół i szpitali – minister Kraszewski sprzedał kolejne jednostki AAU za 13 mln euro powiększając przychody Polski z handlu emisjami do blisko 70 mln euro.
Więcej
-
KE przyjmuje polski plan rozdziału uprawnień do emisji na lata 2008-2012
2010-04-20Komisja Europejska podjęła 19 kwietnia br. decyzję w sprawie przedstawionego przez Polskę nowego krajowego planu rozdziału uprawnień do emisji dwutlenku węgla (CO2) na okres handlu 2008-2012 w ramach unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji. Komisja nie miała żadnych zastrzeżeń do planu. Unijny system handlu uprawnieniami do emisji gwarantuje, że pułapy emisji gazów cieplarnianych sektorów energii i przemysłu zostają zmniejszone jak najmniejszym kosztem dla gospodarki, pomagając tym samym Unii Europejskiej i jej członkom w wypełnieniu zobowiązań w tym zakresie.
Więcej
-
Otwarte zaproszenie do programu Eurostars dla innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw
2010-04-18EUREKA, europejska platforma finansowania badań i rozwoju (B+R) ogłosiła otwarte zaproszenie do programu Eurostars. Program może objąć dowolną dziedzinę technologiczną, która musi jednak mieć cel cywilny i być zorientowana na rozwój nowego produktu, procesu lub usługi. Ogólnie projekty mają charakter kooperacyjny, co oznacza, że muszą angażować co najmniej dwóch uczestników (podmioty prawne) z dwóch różnych krajów biorących udział w programie. Ponadto główny uczestnik musi być małym lub średnim przedsiębiorstwem (MŚP) prowadzącym badania i pochodzącym z jednego z tych krajów.
Więcej
-
Najnowsze opracowanie KASHUE-KOBiZE
2010-04-16W kwietniu br. opublikowano najnowsze opracowanie KASHUE-KOBiZE pt. „Metodyka wraz z przykładowym obliczeniem „limitu” krajowej emisji gazów cieplarnianych dla Polski na lata 2013-2020 (dyrektywa EU ETS i decyzja non-ETS)”. Dokument może być pomocny w lepszym zrozumieniu wynikających z pakietu energetyczno-klimatycznego mechanizmów wyznaczających krajowe „limity” emisji oraz przy optymalizacji podejmowanych działań zmierzających do osiągnięcia dalszych redukcji emisji gazów cieplarnianych.
Więcej
-
Komisja ogłasza opiewające na 35 milionów euro zaproszenie do składania wniosków dotyczących ekoinnowacyjnych projektów
2010-04-15W dniu 13 kwietnia br. Komisja Europejska ogłosiła opiewające na 35 milionów euro zaproszenie do składania wniosków dotyczących projektów ekoinnowacyjnych finansowanych w ramach programu na rzecz konkurencyjności i innowacji. W ramach części tego programu dotyczącej ekoinnowacji na rok 2010 ogłoszono zaproszenie do składania wniosków, udostępniając środki dla nowych projektów w dziedzinie recyklingu materiałów, zrównoważonych produktów budowlanych, sektora żywności i napojów oraz ekologicznych praktyk biznesowych.
Więcej
-
Możliwości i bariery wdrażania w Polsce technologii rolniczych przyjaznych dla klimatu
2010-04-13W Polsce nie były wykonywane kompleksowe badania nad potencjałem redukcji emisji i pochłaniania węgla z rolnictwa, brak jest także pełnej wiedzy na temat gotowości rolników do podejmowania działań w tym zakresie.
Więcej
-
Odpady po opakowaniach można wykorzystać w budownictwie
2010-04-10Polscy naukowcy znaleźli sposób na zagospodarowanie uciążliwych dla środowiska odpadów opakowaniowych. Zamiast spalać czy składować, postanowili przerabiać je na płyty wykorzystywane w budownictwie. Opracowali technologię, która pozwala na wykonywanie kompozytowych płyt termoizolacyjnych z wykorzystaniem odpadów pianki poliuretanowej i tworzyw sztucznych termoplastycznych.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności