więcej


Zielona gospodarka

Pierwsza umowa PO Infrastruktura i Środowisko działanie 9.1 podpisana (10376)

2010-05-02

Drukuj
W siedzibie NFOŚiGW podpisano pierwszą umowę w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w działaniu 9.1 – wysokosprawne wytwarzanie energii. Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A otrzyma 28 milionowe dofinansowanie na wybudowanie nowego bloku energetycznego wytwarzającego ciepło w skojarzeniu z energią elektryczną.
Produkcja energii elektrycznej odbywać się będzie w warunkach wysokosprawnej kogeneracji z wykorzystaniem kotła rusztowego parowego OR 50 opalanego miałem węglowym i turbiny przeciwprężnej. Nominalna moc cieplna nowego układu kogeneracyjnego wyniesie 28 MWt, a moc elektryczna 10 MWe. Z uwagi na historyczny charakter tej umowy, uroczystego podpisania dokonano w obecności przedstawicieli ministerstwa gospodarki oraz rozwoju regionalnego. Fundusz reprezentował Jan Wiater – zastępca prezesa zarządu NFOŚiGW.

źródło: NFOŚiGW
www.nfosigw.gov.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej