- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Zielona gospodarka » leśnictwo
-
Opadają maski
2021-05-15W miarę ustępowania pandemii COVID-19 i coraz piękniejszej pogody stopniowo opadają maski. Najpierw były na brodzie, potem pod brodą, a dziś już całkiem są zdjęte. Część z nich pomogliśmy zdjąć.
Więcej
-
Konsultuj Strategię Leśną Unii Europejskiej
2021-04-16Najbliższe miesiące to czas intensywnych prac w Komisji i Parlamencie Europejskim nad strategiami związanymi z ochroną i zachowaniem bioróżnorodności. Wiele spośród podjętych obecnie ustaleń, zdeterminuje działania UE w kwestii ochrony przyrody na najbliższe 10 lat. Jednym z opracowywanych dokumentów jest Strategia Leśna, której konsultacje trwają jedynie do 19 kwietnia 2021.
Więcej
-
Apel Stulecia Polskiej Ochrony Środowiska
2020-07-27W dniu 22 lipca 2020 roku odbyła się publiczna prezentacja Apelu Stulecia Polskiej Ochrony Środowiska. Apel powstał jako wspólne wezwanie do działania dla rządzących od ponad 100 uczestników konferencji „100 lat ochrony środowiska w Polsce – i co dalej?”.
Więcej
-
Silne Państwo kontra Nowa Solidarność
2020-07-09Zbliża się decydująca rozgrywka w wyborach prezydenckich pomiędzy Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim. Silne Państwo kontra Nowa Solidarność. Jak to się ma do ochrony środowiska?
Więcej
-
Minęło 100 lat ochrony środowiska w Polsce
2020-06-18W dnia 15-16 czerwca 2020 roku pomyślnie udało się zrealizować konferencję "100 lat ochrony środowiska w Polsce - i co dalej?".
Więcej
-
Naukowcy: specustawa o suszy ograniczy kontrolę nad szkodliwymi inwestycjami
2020-05-27
OKO.press
Rząd od ponad miesiąca zapowiada specustawę "przeciwsuszową", która ma poprawić bilans wodny Polski. Naukowcy ostrzegają: jednym z głównych skutków jej wprowadzenia będzie ograniczenie możliwości odwoławczych, które pozwalają niezależnym ekspertom i NGO na kontrolę takich inwestycji.
Więcej
-
Leśnicy w całej Polsce walczą z zalewem śmieci
2019-08-28Śmieci w lasach to nie tylko problem ekologiczny, lecz także ekonomiczny. Znalezione odpady trzeba wywieźć i zutylizować. W nadleśnictwie Miękinia na Dolnym Śląsku kosztuje to rocznie około 50 tys. zł
Więcej
-
Zielone finansowanie - debata on-line
2019-03-0408 marca o godzinie 10:30 odbędzie się debata ekspercka na temat zielonego finansowania. Debata będzie miała charakter 1,5 godzinnego webinarium i będzie transmitowana on line w czasie rzeczywistym.
Więcej
-
Planowanie przestrzenne – jesteśmy w martwym polu
2019-03-01Coraz bardziej zauważamy, że Polski krajobraz pogrąża się w chaosie przestrzennym. Domy, ulice, szkoły, fabryki, pola nie są tam, gdzie chcielibyśmy, aby były. Zmiana tego stanu nie będzie łatwa, zwłaszcza, że wymaga nie tylko świadomości chaosu, ale też akceptacji dla możliwych rozwiązań.
Więcej
-
Leśny coming out
2017-05-11
Wojciech Szymalski
Mój dziadek był drwalem. Jednak nie nauczył mnie tyle, co Lex Szyszko. Rąbać drzewa trzeba umieć. Sadzić także.
Więcej
-
Większa różnorodność drzew w lasach to zyski dla gospodarki
2016-10-27
Ludwika Tomala, PAP - Nauka w Polsce
Hodowla drzewostanów, w których uprawia się jeden gatunek drzew, to strata pieniędzy - z takich monokultur pozyskać można znacznie mniej drewna niż z drzewostanów wielogatunkowych - pokazały globalne badania, w których brali udział polscy naukowcy.
Więcej
-
Inspekcja KE w Puszczy Białowieskiej
2016-06-10
EurActiv.pl
Przedstawiciele Komisji Europejskiej od rana sprawdzają stan Puszczy Białowieskiej w obecności leśników z tamtejszych nadleśnictw.
Więcej
-
Adaptacja do zmian klimatu lasów i leśnictwa
2016-05-14Ocieplenie klimatu w pierwszej kolejności oddziałuje na intensyfikację ekstremalnych zjawisk pogodowych i aktywizację owadów i grzybów w lasach.
Więcej
-
Lasy mogą w każdej chwili zapłonąć
2015-08-15Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje prawie w całym kraju. Leśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominają o zakazie używania w lesie otwartego ognia.
Więcej
-
Krakowski wynalazek ułatwi pracę leśnikom
2015-07-19Dzięki wysiłkom inżynierów powstała maszyna, która usprawni przesadzanie młodych drzew. Urządzenie wyciska sadzonki z doniczek, dzięki czemu system korzeniowy nie zostaje uszkodzony i do minimum zostają ograniczone straty.
Więcej
-
Polski producent mebli wdraża ekologiczną politykę energetyczną
2015-03-26Black Red White, polska firma produkująca meble, wdraża nową strategię, której celem jest efektywne gospodarowanie energią. Na początku br. firma przyjęła nowy plan zakładający m.in. wykorzystanie energii solarnej oraz modernizację infrastruktury energetycznej.
Więcej
-
Jaką choinkę kupić: naturalną czy sztuczną?
2014-12-22Święta za pasem i pewnie wielu z Państwa intensywnie rozważa, jaką choinkę wybrać w tym roku – naturalną czy sztuczną? Pomogę Państwu i od razu podpowiem: naturalną! A teraz kilka słów wyjaśnienia: jaką dokładnie kupić, by nie zaszkodzić ani sobie, ani środowisku.
Więcej
-
Ile warte jest mokradło, czyli usługi ekosystemów i ich wycena
2014-11-17
Piotr Domański
Wycena naturalnego ekosystemu, czyli wprowadzenie przyrody do kalkulacji ekonomicznych prowadzi do wielu zaskakujących wniosków.
Więcej
-
Las, drewno, przetwórstwo i zmiany klimatu
2014-06-26Klimat przekształca się na naszych oczach. Dowodzą tego anomalie pogodowe, o których coraz częściej mówi się w mediach, a także drobne zmiany, często niezauważane z perspektywy jednego pokolenia. Wpływa to na ekosystemy całego globu, przekładając się również na gospodarkę. Jedną z gałęzi przemysłu szczególnie narażonych na wynikające z tego trudności jest branża drzewna.
Więcej
-
Rozwój zrównoważony: 10 mitów
2014-02-05Nawet zwolennicy bardziej odpowiedzialnych, przyjaznych środowisku sposobów życia, mają problemy z określeniem pojęcia "zrównoważony rozwój". Kiedy określenie staje się tak popularne, że słychać je wszędzie, może to oznaczać dwie rzeczy. Aby lepiej zrozumieć, czym jest rozwój zrównoważony, przyjrzyjmy się 10 najczęściej spotykanym mitom na jego temat.Albo słowo stało się nic nie znaczącym frazesem, albo ma naprawdę ważne znaczenie.
Więcej
-
Europejska reforma biopaliw zablokowana m.in. przez Polskę
2013-12-16Sprzeciw Polski przechylił szalę w Brukseli – mówi Wojciech Makowski z Instytutu Spraw Obywatelskich. Kompromisowa wersja reformy europejskich regulacji dotyczących stosowania biopaliw, przygotowana przez prezydencję litewską, została zablokowana. Nie udało się zatamować złych biopaliw, które są bardziej szkodliwe dla środowiska niż ropa i mają wpływ na wzrost cen żywności.
Więcej
-
Kwiat ochrony klimatu
2012-11-08Podczas przygotowywania debat klimatycznych powstał nie tylko Raport o stanie przygotowań lokalnych do zmian klimatu [zobacz>>]. Wyniki tego raportu skłoniły nas do opracowania narzędzi, które pozwoliłyby lepiej zrozumieć zależności pomiędzy ochroną klimatu a rozwojem lokalnym podczas debat. Tak powstał Kwiat Ochrony Klimatu.
Więcej
-
Podsumowanie Międzynarodowego Roku Lasów 2011
2012-01-23Aż 1/3 powierzchni Ziemi pokryta jest lasami. O ich szczególnym znaczeniu dla ludzi, środowiska i gospodarki przypominał ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Rok Lasów 2011. Okazją do podsumowania jego obchodów w Polsce było otwarcie wystawy fotograficznej "Las jest w nas", którą do 10 lutego można oglądać w Ministerstwie Środowiska.
Więcej
-
Ochrona lasów - ważny element walki ze zmianami klimatycznymi
2010-11-12Lasy są naturalnym sprzymierzeńcem człowieka w walce z zanieczyszczeniami atmosferycznymi – zatrzymują ogromne ilości pyłów, magazynują dwutlenek węgla. Ostatnie badania polskich naukowców pozwoliły określić zależność ilości pochłanianych cząstek od gatunku i wieku drzew, czy też rodzaju gleby. Projekt, w którym wzięło udział sześć instytucji, pod względem zakresu badań jest największym tego typu na świecie.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności