- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Inicjatywy lokalne
-
Strajk dla Ziemi zmienia termin
2019-01-15W związku z żałobą w Warszawie wydarzenie Strajk dla Ziemi zostaje przełożone na 15 lutego 2019.
Więcej
-
Strajk dla Ziemi
2019-01-13Badania naukowe pokazują, że jeśli nie podejmiemy działań teraz, to spowodujemy katastrofę klimatyczną w najbliższych dekadach. Nadal możemy ten problem rozwiązać. Ruch Earth Strike uformował plan akcji obejmujący 2019 rok z czterema międzynarodowymi wydarzeniami.
Więcej
-
Centrum Edukacji Ekologicznej w Katowicach
2018-12-31
www.katowice.eu
Przy Zespole Szkół nr 2 im. J. Iwaszkiewicza w Katowicach powstało Centrum Edukacji Ekologicznej. To już kolejne działanie miasta w obszarze edukacji ekologicznej mieszkańców. W Murckach zrealizowany został projekt skierowany nie tylko do dzieci i młodzieży.
Więcej
-
09.01.2019 Kraków - Spotkanie informacyjne „Głęboka modernizacja energetyczna budynków wielorodzinnych mieszkaniowych – pożyczka unijna na efektywność energetyczną”
2018-12-2109.01.2019 w Krakowie odbędzie się spotkanie dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, Towarzystw Budownictwa Społecznego (TBS), jednostek samorządu terytorialnego (JST) i podległych im podmiotów (jeśli inwestycja dotyczy budynków komunalnych zlokalizowanych na terenie Województwa Małopolskiego), które chcą realizować przedsięwzięcia podnoszące efektywność administrowanych przez nie budynków.
Więcej
-
Oni są eko na co dzień – znamy finalistów konkursu EKOpraktyki
2018-12-207 finalistów konkursu EKOpraktyki odjechało rowerami przekazanymi przez organizatorów: Rekopol i Biedronkę. Nagrodzeni podzielili się swymi poradami: jak odkurzać w rytmie slow, na czym polega plogging, jak ekologicznie zapakować produkty na wagę oraz planować zakupy i przygotowywać posiłki, by nie marnować żywności?
Więcej
-
COP 24 w Katowicach - i co dalej?
2018-12-19Paryski regulamin przyjęty, ale reakcja na pilny charakter raportu IPCC 1.5C wymaga silniejszych celów klimatycznych do 2020 r. Oraz przewidywalnego i odpowiedniego wsparcia dla krajów rozwijających się.
Więcej
-
Czy możemy jeszcze zdążyć? 1,5 0 C jako wyzwanie klimatyczne: Jak zatrzymać wzrost temperatury na tym poziomie? – sprawozdanie z konferencji
2018-12-10W dniu 7 listopada 2018 r. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja pt.: Czy możemy jeszcze zdążyć? 1,5 0 C jako wyzwanie klimatyczne: Jak zatrzymać wzrost temperatury na tym poziomie?
Więcej
-
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia opracowuje wspólne standardy dla dróg rowerowych - zaproszenie do konsultacji
2018-11-28Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza na konsultacje dokumentu, opisującego wspólne standardy dla dróg rowerowych w Metropolii. Spotkanie odbędzie się 3.12.2018 o godz. 17 w siedzibie GZM.
Więcej
-
Dalkia dla osiedla mieszkaniowego Juliusz w Sosnowcu: efektywność energetyczna pierwszego w Polsce projektu energomodernizacji z gwarancją potwierdzona
2018-11-26Dalkia wypełniła kontraktową gwarancję utrzymania niskiego poziomu zużycia energii dla mieszkańców – w pierwszym okresie rozliczeniowym po realizacji projektu energomodernizacji, potwierdzono wysoką efektywność energetyczną budynków mieszkalnych na osiedlu Juliusz w Sosnowcu. W skali roku, dzięki projektowi, uda się obniżyć w Sosnowcu emisję CO2 o 8000 ton i emisję pyłów o 81 ton. Projekt energomodernizacji wpisuje się w krajowy program walki ze smogiem i niską emisją.
Więcej
-
Dotacje i pożyczki z NFOŚiGW na innowacyjne technologie środowiskowe
2018-11-23Propozycje wdrożenia innowacyjnych technologii środowiskowych, które mają służyć ograniczeniu oddziaływania zakładów/instalacji/urządzeń na środowisko oraz wykorzystaniu lub produkcji technologii – mają szanse na dofinansowanie z NFOŚiGW w ramach programu Sokół. Przyjmowanie wniosków w czwartym naborze rozpocznie się 3 grudnia 2018 r. Do rozdysponowania jest ponad 2 miliardy złotych.
Więcej
-
Kreatywne warsztaty jako sposób na komunikację na tematy związane ze zmianą klimatu – reportaż z Climathonu 2018 w Krakowie
2018-11-15
Katarzyna Wolańska
Jesteśmy w Krakowie w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Trwa tutaj Climathon, 24-godzinny warsztat tzw. hackathon, w ramach którego powstają rozwiązania na rzecz ochrony klimatu. Wydarzenie ma wymiar globalny, odbywa równocześnie się w 113 miastach na całym świecie.
Więcej
-
Akcja społeczno-edukacyjna „Zieleń w Krakowie”
2018-11-12Krakowianie już udowodnili, że nie jest im obojętny los drzew. Są przeciwni wycinkom i pragną, aby pojawiło się więcej zielonych przestrzeni – prywatnych i publicznych. To właśnie z tego powodu Wydział Kształtowania Środowiska Miasta Krakowa realizuje kolejną edycję zielonej kampanii edukacyjnej pod nazwą „Zieleń w Krakowie”.
Więcej
-
Wdrożenie programu pilotażowego selektywnej zbiórki odpadów BIO jako sposób na komunikację z mieszkańcami Poznania – wywiad z Michaliną Magdziarz Referentem ds. edukacji ekologicznej, koordynatorem programu
2018-11-09
Katarzyna Wolańska
Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o. w 2017r. przeprowadził pilotażowy program selektywnej zbiórki odpadów BIO. Celem programu było pozyskanie odpadów kuchennych w strumieniu odpadów biodegradowalnych i uruchomienie komór fermentacyjnych będącej wówczas w rozruchu instalacji do odzysku odpadów biodegradowalnych, czyli biokompostowni oraz zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców.
Więcej
-
10 nowych projektów dla ochrony klimatu - podsumowanie Climathon Kraków 2018
2018-11-0550 uczestników, 24 godziny kreatywnej pracy warsztatowej, 10 nowych projektów i mnóstwo pozytywnej energii do działania dla ochrony klimatu – to owoce tegorocznego krakowskiego Climathonu 2018, który odbył się 26-27 października w Krakowie. Główną nagrodą w ramach Climathon Kraków 2018 było 4000 złotych. Patronem medialnym był nasz portal ChronmyKlimat.pl
Więcej
-
Warszawa przetarg na zaprojektowanie parkingu podziemnego przy ul. Chłodnej - pilotażowy projekt budowy parkingów podziemnych pod boiskami szkolnymi
2018-10-29
www.ztm.waw.pl
Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na przygotowanie projektu miejskiego, podziemnego parkingu przy ul. Chłodnej. Dwukondygnacyjny obiekt pomieści około 230 pojazdów. To pilotażowy projekt budowy parkingów podziemnych pod boiskami szkolnymi, które będą rewitalizowane. Projekt uwzględni również dużo zieleni – posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. Tzw. zielone dachy znajdą się m.in. na klatkach wychodzących z parkingu oraz na wiacie na rowery.
Więcej
-
Climathon Kraków 2018 po raz 3. w Krakowie!
2018-10-25Kilkaset miast, kilkadziesiąt krajów, różne kontynenty – wszyscy spotykają się na 24 godziny, aby pracować na rzecz ochrony klimatu. Będą inspirujące wykłady, ciekawe prezentacje, burzliwa praca w grupach, cenny coaching i mentoring oraz rozrywka i konkurs z nagrodami. Rusza 3. edycja Climathonu w Krakowie!
Więcej
-
Politycy to gorszy sort ludzkości?
2018-10-23
Radosław Gawlik
Według badań opinii publicznej ponad 90 % Polek i Polaków nie ma zaufania do polityków. Ponad 50 % obywateli posiadających prawa wyborcze głównie tym uzasadnia niechęć do udziału w wyborach.
Więcej
-
17 wyzwań - 17 odpowiedzi dla Polski w najnowszej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu
2018-10-17Po trzech latach od ogłoszenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju, Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprosiło 17 ekspertów z różnych dziedzin do publikacji przedstawiającej największe wyzwania, jakie stoją przed Polską na drodze do skutecznej realizacji założeń Agendy 2030.
Więcej
-
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia - Rowerowa Metropolia. Rowery elektryczne dla urzędników
2018-10-15
materiały prasowe GZM
3 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyło się wydarzenie poświęcone metropolitalnej polityce rowerowej. W programie m.in. prezentacja metropolitalnego programu „Rowerem lub na kole – do pracy, w pracy, z pracy”, przedstawienie „Projektu Systemu Metropolitalnych Tras Rowerowych” oraz Wielki Wyścig Samorządowców.
Więcej
-
Kreatywnie dla Klimatu!
2018-10-02Zapraszamy do udziału w III edycji Climathonu Kraków - wydarzenia, które doda Ci zdrowia! :)
Więcej
-
Reportaż – W Gliwicach przy ul. Ziemowita 1 powstaje ogród społeczny
2018-09-28
Katarzyna Wolańska
Jest koniec sierpnia 2018, jesteśmy w Gliwicach na podwórku kamienicy przy ul. Ziemowita 1, gdzie powstaje ogród zakładany przez społeczników miejskich.
Więcej
-
Społeczne ogrodnictwo na osiedlu w Krakowie
2018-09-26
Katarzyna Wolańska
Zielony azyl przyjazny ludziom i naturze - wywiad z Joanną Szwed z Krakowskiego Ogrodu Społecznego „Macierzanki” zlokalizowanego na osiedlu Ruczaj.
Więcej
-
NFOŚiGW przeznaczył prawie 33 mln zł unijnej dotacji na nowoczesną kompostownię w Gdańsku
2018-09-18
NFOŚiGW
W ramach unijnego Funduszu Spójności miasto Gdańsk otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotację na budowę kompostowni do gromadzenia odpadów zielonych. Dofinansowanie (ok. 33 mln zł) stanowi ponad połowę kosztu tej proekologicznej inwestycji.
Więcej
-
Łódź - Nowe zasady segregacji śmieci
2018-08-27
Karolina Szamburska / BPKSiT
Od 1 lipca 2018 r. mieszkańcy Łodzi zobowiązani są stosować nowe zasady selektywnej segregacji odpadów.
Więcej
-
Krakowski program małej retencji wód opadowych
2018-08-20
Katarzyna Wolańska
Wywiad z Ewą Olszowską-Dej, Dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa.
Więcej
-
Podziękujmy prezydentom
2018-08-20
Wojciech Szymalski
Ogłoszono datę najbliższych wyborów samorządowych. Biorąc pod uwagę ogólny klimat polityczny prawdopodobnie wymienimy większość prezydentów, burmistrzów i wójtów. Niestety w kampanii wyborczej wyleje się na nich prawdopodobnie fala hejtu. Czy zasłużenie?
Więcej
-
Opole - Zieleń receptą na niską emisję?
2018-08-13
Aleksandra Węgrzyn
Zieleń, nie tylko urozmaica krajobraz i wpływa na estetykę miast, ale również poprawia jakość powietrza. Drzewa pochłaniają m.in. dwutlenek węgla, tlenki azotu i dwutlenek siarki, a także pyły rozprzestrzeniające się wraz z dymem oraz powstające w wyniku ścierania nawierzchni dróg i opon.
Więcej
-
Gdynia - Stwórz ogród deszczowy
2018-08-06
Lechosław Dzierżak
Gdynia zachęca do tworzenia na terenie miasta ogrodów deszczowych. Każdy kto chce to uczynić może dostać dofinansowanie, nawet do 10 tys. zł. To doskonały sposób na wykorzystanie deszczówki.
Więcej
-
Wywiad z koordynatorem projektu Eko-lokator Hanną Kryszyńską
2018-08-03
Konrad Wielądek
Projekt Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem nieruchomościami, prowadzony jest już od roku przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju. O tym jakie są cele projektu, co udało się już osiągnąć i jakie wydarzenia są jeszcze przed nami, porozmawiamy z koordynatorem projektu Hanną Kryszyńską.
Więcej
-
Gdańsk - program wspierający małą retencję, czyli zatrzymywanie wody deszczowej w miejscu powstania opadu
2018-08-03
Katarzyna Wolańska
Wywiad z Marylą Jezierską Kierownik Referatu Gospodarki Wodnej i Geologii Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Więcej
-
Eko-lokatora podejście do gospodarowania wodą
2018-08-01
Konrad Wielądek
11 lipca odbyła się debata on-line, która zakończyła cykl spotkań w projekcie Eko-lokator poświęcony tematyce gospodarowania wodą w budynku wielorodzinnym. Ramach tego cyklu odbyły się cztery szkolenia w różnych miastach Polski, konferencja oraz debata on-line. We wszystkich wydarzeniach w sumie udział wzięło ponad 200 osób, a debatę on-line oglądało ponad 2000 osób.
Więcej
-
Miasta inwestują w inteligentne oświetlenie
2018-07-30
innowacje.newseria.pl
Nowoczesne systemy miejskiego oświetlenia to jedne z najczęstszych projektów, które samorządy realizują w ramach koncepcji inteligentnych miast. Są bardziej wydajne, oszczędzają energię i zmniejszają rachunki. Dzięki czujnikom i kamerom mogą spełniać inne funkcje, niż tylko sterowanie światłem - mogą zbierać dane i monitorować bezpieczeństwo.
Więcej
-
We Wrocławiu przy ul. Hubskiej powstaje „zielony budynek”
2018-07-23
Janusz Krzeszowski
Jeszcze latem mają zakończyć się prace przy wzorcowym „zielonym budynku”, który powstaje przy ul. Hubskiej. Jest on nafaszerowany nowinkami technicznymi i budowany według najnowszych standardów budownictwa ekologicznego.
Więcej
-
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie zachęca do carpoolingu
2018-07-06
Katarzyna Wolańska
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu (ZIKIT) w Krakowie zachęca mieszkańców miasta do współdzielenia samochodów, czyli carpoolingu jako wygodnej formy przemieszczania się na uczelnię lub do miejsca pracy.
Więcej
-
1500 km dla rowerów w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii - konsultacje społeczne do 25.07.18
2018-07-051500 km tras rowerowych, łączących wszystkie gminy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM). To szkielet metropolitalnego systemu tras rowerowych, którego wstępne założenia zostały zaprezentowane 26 czerwca 2018 podczas spotkania z mieszkańcami GZM.
Więcej
-
Naszym zdaniem odc.11
2018-06-25Dr Wojciech Szymalski, Prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju, dziękuje wszystkim którzy organizowali i wzięli udział w projekcie Dobry Klimat dla Powiatów (DOKLIP). Za który Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju, otrzymała prestiżową nagrodę BestLIFE 2018.
Więcej
-
Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami - Kraków 4-6 września 2018r.
2018-06-13
Katarzyna Wolańska
Głównym celem spotkania jest wymiana poglądów i informacji ekspertów z branży ochrony środowiska na tematy związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.
Więcej
-
NFOŚiGW Efekty i plany w obszarze działania 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego i 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi
2018-05-28W maju odbyła się w Poznaniu konferencja prasowa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, podczas której mogliśmy poznać m.in. działania i plany NFOŚiGW związane z finansowaniem przedsięwzięć proekologicznych w całej Polsce, także tych w obszarze zieleni miejskiej i gospodarki odpadami.
Więcej
-
Idą wybory
2018-05-14
Wojciech Szymalski
W kampanii wyborczej… ups, podczas spotkań posłów z Warszawiakami…
Więcej
-
Pieniądze na eko projekty na Śląsku
2018-05-14Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, w ramach środków przeznaczonych dla subregionu centralnego zarząd województwa wybrał 95 inwestycji, które otrzymają ponad 295 mln zł dofinansowania
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności