ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Pieniądze na eko projekty na Śląsku (20504)

2018-05-14

Drukuj
galeria

źródło: www.slaskie.pl

Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, w ramach środków przeznaczonych dla subregionu centralnego zarząd województwa wybrał 95 inwestycji, które otrzymają ponad 295 mln zł dofinansowania

„To bardzo dobra wiadomość. Cały czas efektywnie czerpiemy z największego w kraju Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego, koncentrując się na rozwoju, innowacjach i nowych technologiach. Daje nam to możliwość dokładania, podobnie jak poszczególne miasta regionu, kolejnych cegiełek w walce ze smogiem” – mówi marszałek Wojciech Saługa. 

Wśród wybranych projektów dziesięć jest związanych z rozwojem infrastruktury transportu niskoemisyjnego. Dofinansowanie otrzyma m.in. miasto Katowice na stworzenie Katowickiego Inteligentnego Systemu Zarządzania Transportem. Jego wartość wyniesie łącznie ponad 56 mln zł. Ponadto powstaną centra przesiadkowe w Bieruniu, Czeladzi, Mikołowie, Pyskowicach, Lublińcu, Herbach, Sośnicowicach i Knurowie. Łączne dofinansowanie przeznaczone dla tych inwestycji to ponad 122,7 mln zł.

„W walce o czyste powietrze komunikacja miejska, centra przesiadkowe, efektywność energetyczna budynków, budowa instalacji OZE – te wszystkie działania i inicjatywy, oparte o fundusze europejskie, mogą zmienić nasze środowisko. Gratuluję beneficjentom tego naboru, a pozostałych zapraszam do aplikowania o dofinansowanie. To korzyść dla nasz wszystkich” – dodaje marszałek Saługa. 

Kolejnych 85 projektów, które zostały wybrane do dofinansowania, to inwestycje związane z poprawą efektywności energetycznej w budynkach infrastruktury publicznej i mieszkaniowej. W ramach przyznanego dofinansowania planowana jest termomodernizacja energetyczna budynków wraz z likwidacją tzw. „niskiej emisji”. W ramach przyznanego dofinansowania możliwa jest również budowa instalacji OZE. Kwota jaka została przeznaczone na realizację ww. projektów to ponad 173 mln zł.

Do 10 grudnia br. w subregionie centralnym można składać kolejne projekty z tego obszaru. W tym rozdaniu do dyspozycji wnioskodawców jest ponad 68 mln zł.


źródło: www.slaskie.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej