ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia opracowuje wspólne standardy dla dróg rowerowych - zaproszenie do konsultacji (20652)

2018-11-28

Drukuj
galeria

źródło: GZM

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza na konsultacje dokumentu, opisującego wspólne standardy dla dróg rowerowych w Metropolii. Spotkanie odbędzie się 3.12.2018 o godz. 17 w siedzibie GZM.

Wspólne standardy dla dróg rowerowych. 

Szerokość dróg dla rowerów, ich geometria czy rodzaj stosowanej nawierzchni – wszystkie te elementy mają zostać ujednolicone na poziomie metropolitalnym. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia pracuje nad nowelizacją „Standardów i wytycznych kształtowania infrastruktury rowerowej”.

Dlatego też zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką rowerową oraz organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach tego dokumentu. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia o godz. 17 w siedzibie GZM.

-  Chcemy wprowadzić jednolite standardy na poziomie planowania, projektowania i wykonywania infrastruktury rowerowej w Metropolii – mówi Marcin Dworak, metropolitalny oficer rowerowy.

- Dokument, który mieliśmy do tej pory, stanowił swego rodzaju katalog dobrych praktyk. Teraz chcemy stworzyć standardy, które będą stosowane przez miasta i gminy Metropolii. W pracach nad nowelizacją szczególnie ważny jest dla nas głos środowiska rowerzystów, dlatego właśnie zapraszamy do wzięcia udziału w tych konsultacjach – dodaje.

Standardy i wytyczne infrastruktury rowerowej po raz pierwszy zostały opracowane przez Górnośląski Związek Metropolitalny, który funkcjonował przed powołaniem samej Metropolii.

Prace nad nowelizacją dokumentu trwają od kilku miesięcy. Standardy dla budowy dróg rowerowych były już konsultowane ze wszystkimi miastami i gminami członkowskimi GZM. Teraz efekty tych prac zostaną zaprezentowane mieszkańcom oraz organizacjom pozarządowym. Zainteresowani tematyką rowerową będą mogli zgłosić swoje propozycje zmian. 

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (3 grudnia) w siedzibie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (ul. Barbary 21A w Katowicach) o godz. 17 w sali nr 226.


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej