- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia opracowuje wspólne standardy dla dróg rowerowych - zaproszenie do konsultacji (20652)
2018-11-28Drukuj
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza na konsultacje dokumentu, opisującego wspólne standardy dla dróg rowerowych w Metropolii. Spotkanie odbędzie się 3.12.2018 o godz. 17 w siedzibie GZM.
Wspólne standardy dla dróg rowerowych.
Szerokość dróg dla rowerów, ich geometria czy rodzaj stosowanej nawierzchni – wszystkie te elementy mają zostać ujednolicone na poziomie metropolitalnym. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia pracuje nad nowelizacją „Standardów i wytycznych kształtowania infrastruktury rowerowej”.
Dlatego też zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką rowerową oraz organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach tego dokumentu. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia o godz. 17 w siedzibie GZM.
- Chcemy wprowadzić jednolite standardy na poziomie planowania, projektowania i wykonywania infrastruktury rowerowej w Metropolii – mówi Marcin Dworak, metropolitalny oficer rowerowy.
- Dokument, który mieliśmy do tej pory, stanowił swego rodzaju katalog dobrych praktyk. Teraz chcemy stworzyć standardy, które będą stosowane przez miasta i gminy Metropolii. W pracach nad nowelizacją szczególnie ważny jest dla nas głos środowiska rowerzystów, dlatego właśnie zapraszamy do wzięcia udziału w tych konsultacjach – dodaje.
Standardy i wytyczne infrastruktury rowerowej po raz pierwszy zostały opracowane przez Górnośląski Związek Metropolitalny, który funkcjonował przed powołaniem samej Metropolii.
Prace nad nowelizacją dokumentu trwają od kilku miesięcy. Standardy dla budowy dróg rowerowych były już konsultowane ze wszystkimi miastami i gminami członkowskimi GZM. Teraz efekty tych prac zostaną zaprezentowane mieszkańcom oraz organizacjom pozarządowym. Zainteresowani tematyką rowerową będą mogli zgłosić swoje propozycje zmian.
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (3 grudnia) w siedzibie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (ul. Barbary 21A w Katowicach) o godz. 17 w sali nr 226.
Podobne artykuły
- Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia - Rowerowa Metropolia. Rowery elektryczne dla urzędników
3 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyło się wydarzenie poświęcone metropolitalnej polityce rowerowej . W programie m.in. prezentacja metropolitalnego programu „Rowerem lub na kole – do pracy, w pracy, z pracy”, przedstawienie „Projektu Systemu Metropolitalnych Tras Rowerowych” oraz Wielki Wyścig Samorządowców.
Więcej
- Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia - Autobus na lotnisko: zmiana rozkładu jazdy? Wyraź swoje zdanie
Na lotnisko w Pyrzowicach można już dojechać ekspresowymi liniami metropolitalnymi, które zostały uruchomione 13 listopada. Za nami pierwsze dni ich funkcjonowania oraz pierwsze wnioski i sugestie ewentualnych zmian. Pasażerowie, korzystający z komunikacji miejskiej, mogą pomóc zmieniać i poprawiać funkcjonowanie linii lotniskowych. Do końca listopada jest czas na zgłaszanie swoich uwag dotyczących rozkładów jazdy.
Więcej
Podziel się swoją opinią
Skontaktuj się z nami!
Koordynator Projektu
Asystent Koordynatora Projektu
Redaktor
Specjalista ds. Finansowych
Promocja
Social Media
Newsletter
Dofinansowanie
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności