- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
negocjacje klimatyczne
-
MG wydłuża konsultacje Prognozy Oddziaływania na Środowisko projektu PPEJ
2011-01-26W związku z licznymi prośbami o wydłużenie czasu na składanie wniosków do Prognozy Oddziaływania na Środowisko projektu Programu polskiej energetyki jądrowej (PPEJ) oraz rozpoczynającym się wkrótce procesem uzgodnień transgranicznych Prognozy, przedłużono termin zgłaszania uwag do 31 marca 2011 roku.
Więcej
-
Zrozumieć, jak działa klimat
2011-01-26Trendy zmian klimatycznych zależą od wielu skomplikowanych i powiązanych ze sobą elementów ziemskiego systemu. Aby uzyskać wiarygodne prognozy, należy przeanalizować liczne interakcje między atmosferą, biosferą i oceanami. Modele klimatyczne są najlepszym narzędziem do badania tych zależności. Nowy, ulepszony model Met Office o nazwie HadGEM2-ES pozwala zbadać te elementy, które nie były brane pod uwagę w poprzednich analizach.
Więcej
-
Podsumowanie piątej edycji ankiety „Pieprz i Wanilia”
2011-01-25Słowa europosłanki Leny Kolarskiej-Bobińskiej zostały uznane za najlepszą wypowiedź dotyczącą ochrony klimatu i energetyki ostatnich tygodni. Tytuł „Pieprzu” otrzymała wypowiedź Andrzeja Jagusiewicza, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.
Więcej
-
Bezpieczeństwo krajowych rejestrów EU ETS zagrożone
2011-01-25W dniu 19 stycznia br. Komisja Europejska zawiesiła przeprowadzanie transakcji we wszystkich rejestrach Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (EU ETS), z wyjątkiem wydawania oraz umarzania uprawnień do emisji. Działanie KE było odpowiedzią na powtarzające się naruszenia bezpieczeństwa w krajowych rejestrach.
Więcej
-
Redukcja emisji CO2 o 30 proc. - szansa czy zagrożenie?
2011-01-25Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Andrzeja Kassenberga, poświęconym rozważaniom o konieczności większej redukcji emisji CO2 oraz 30% celu dla Unii Europejskiej. Artykuł pochodzi z najnowszego numeru "Biuletynu Klimatycznego", wydawanego przez Instytut na rzecz Ekorozwoju oraz Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki we współpracy z członkami Koalicji Klimatycznej. Niniejszy tekst zawiera kilka zmian względem artykułu Andrzeja Kassenberga umieszczonego na stronie internetowej Komisji Europejskiej.
Więcej
-
Atom chce wyprzeć OZE
2011-01-24W Polsce zaczyna się promować energetykę jądrową. W grudniu Ministerstwo Gospodarki opublikowało Projekt Programu Polskiej Energetyki Jądrowej oraz Prognozę oddziaływania na środowisko Programu Polskiej Energetyki Jądrowej.
Więcej
-
Jak ograniczyć zużycie prądu?
2011-01-24Klimat naszej planety coraz częściej nas zaskakuje: huragany, trąby powietrzne, do tej pory u nas nie spotykane, zaczynają być czymś, do czego klimatolodzy każą nam się przyzwyczaić. Człowiek przez wiele lat swojej egzystencji i konsumpcji zaszkodził przyrodzie w sposób niewyobrażalny. Szczególnie rozrzutnie marnowaliśmy energię. Najwyższy czas, by stać się osobą przestrzegającą zasad racjonalnej konsumpcji. Przyroda będzie nam za to wdzięczna, a i my nie będziemy musieli planować comiesięcznych wydatków „z ołówkiem w ręku”, z myślą o tym, by starczyło na rachunki.
Więcej
-
Trzy razy NIE dla derogacji w elektroenergetyce
2011-01-24Pomimo solennych zapewnień polskiego rządu, że nasz kraj otrzyma darmowe uprawnienia do emisji dla sektora elektroenergetycznego po roku 2012, wystarczy zajrzeć w tekst dyrektywy EU ETS, aby przekonać się, że takie stwierdzenia nie maja żadnego uzasadnienia. Z dyrektywy jasno wynika, że od możliwości ubiegania się o przyznanie derogacji, do faktycznego otrzymania darmowych uprawnień wiedzie daleka droga, a finalna decyzja o przyznaniu – lub nie - bezpłatnych kredytów zostanie podjęta przez Komisję Europejską dopiero pod koniec marca bądź na początku kwietnia 2012 roku.
Więcej
-
Warszawa: elektryczne tankowanie za darmo
2011-01-23W Warszawie jest już 10 dwugniazdkowych punktów szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, w których pojazdy można ładować sześć razy szybciej niż dotychczas. Mobilność elektryczna to jazda w ciszy, brak emisji dwutlenku węgla z pojazdu i niższe koszty.
Więcej
-
Warszawa: elektryczne tankowanie za darmo
2011-01-23W Warszawie jest już 10 dwugniazdkowych punktów szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, w których pojazdy można ładować sześć razy szybciej niż dotychczas. Mobilność elektryczna to jazda w ciszy, brak emisji dwutlenku węgla z pojazdu i niższe koszty.
Więcej
-
Ścieżki rowerowe zachęcają do aktywności
2011-01-23Ilość ścieżek rowerowych przekłada się na liczbę korzystających z niej rowerzystów. Pojawienie się nowych tras zachęca rowerzystów do ich używania, co zwiększa ilość aktywnych fizycznie ludzi w społeczeństwie – informuje Physorg.
Więcej
-
Organizacja zrównoważonych eventów - ekologia i nie tylko
2011-01-22Wiele firm zaczyna zwracać uwagę na aspekty ekologiczne swojej działalności, niejednokrotnie wpisując zasady zrównoważonego rozwoju w strategię funkcjonowania firmy. Jednakże w dalszym ciągu rzadko przekłada się to na organizację ekologicznych, zrównoważonych wydarzeń: spotkań, konferencji, targów czy uroczystości. Dziwi fakt, że w firmach dbających o wizerunek przyjaznych środowisku „zapomina się” o pewnych obszarach, w których działają.
Więcej
-
Inwestycje w kopalni doświadczalnej "Barbara"
2011-01-22Blisko pół kilometra nowych podziemnych wyrobisk powstaje w kopalni doświadczalnej "Barbara" w Mikołowie, należącej do Głównego Instytutu Górnictwa (GIG). Chodniki będą służyć eksperymentom i badaniom w zakresie nowych technologii węglowych.
Więcej
-
GIG planuje kolejne eksperymenty podziemnego zgazowania węgla
2011-01-21Główny Instytut Górnictwa (GIG), który w ubiegłym roku z sukcesem przeprowadził próbę podziemnego zgazowania węgla w złożu, szykuje dwa kolejne takie eksperymenty: w kopalni doświadczalnej oraz w czynnym zakładzie górniczym. Ubiegłoroczną próbę - pierwszą taką w Europie od wielu lat - przeprowadzono w kwietniu zeszłego roku w należącej do GIG Kopalni Doświadczalnej "Barbara" w Mikołowie. To jedyny tego typu podziemny "poligon doświadczalny" w Europie. 14 stycznia naukowcy podsumowali wyniki tego eksperymentu i zapowiedzieli kolejne.
Więcej
-
Wskaźniki zmian klimatycznych
2011-01-21Zachodzące zmiany klimatyczne można dostrzec w wielu miejscach na Ziemi, objawiają się one nie tylko w wahaniach temperatur. Elementy środowiska, które silnie i szybko reagują na zmiany zachodzące w klimacie, są dobrymi wskaźnikami tych zmian. Analizując tendencje wpływu zmian klimatu na różne czynniki, można określić krótko- i długoterminowe trendy ocieplenia.
Więcej
-
Polskie uprawnienia do emisji CO2 bezpieczne
2011-01-21W polskim rejestrze nie stwierdzono żadnego przypadku kradzieży jednostek – informuje Krajowy Administrator Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji (KASHUE). Po doniesieniach o próbach ataków na rejestry państw członkowskich także Polska zapobiegawczo zamknęła swój rejestr, wstępnie do 26 stycznia. Polska planuje wdrożyć dodatkowe zabezpieczenia swojego rejestru.
Więcej
-
Światowe instytucje finansowe przestrzegają: za mało informacji o klimacie
2011-01-21Zdaniem wiodących światowych instytucji finansowych, dostęp do informacji na temat zmian klimatu jest wciąż niewystarczający. Opublikowane niedawno badanie autorstwa UNEPFI i SBI potwierdza rosnący wpływ zmian klimatu na sektor finansów oraz fakt, że ubezpieczyciele i pożyczkodawcy potrzebują dokładniejszych informacji na temat fizycznych i ekonomicznych skutków zmieniających się cykli pogodowych.
Więcej
-
Nowa odsłona kampanii „Dla Klimatu Przeciw Ubóstwu”
2011-01-20Od połowy stycznia czytelnicy prasy oraz użytkownicy portali poświęconych polityce, modzie, rozrywce, kulturze i ekologii będą mieli okazję obejrzeć reklamę społeczną i dowiedzieć się, dlaczego „mieszkańcy ubogich krajów dostają od nas solidny wycisk”. Rusza właśnie kolejna odsłona międzynarodowej kampanii DLA KLIMATU – PRZECIW UBÓSTWU informującej o dramatycznym wpływie zmian klimatu na najuboższe kraje na świecie. W Polsce kampanię realizuje Polska Zielona Sieć.
Więcej
-
Konferencja Stron Konwencji Klimatycznej w Cancun - sukces czy porażka?
2011-01-20Zachęcamy do zapoznania się z analizą przebiegu i efektów Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej, która odbyła się w grudniu 2010 r. w Cancun autorstwa Zbigniewa M. Karaczuna. Artykuł pochodzi z najnowszego numeru "Biuletynu Klimatycznego", wydawanego przez Instytut na rzecz Ekorozwoju oraz Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki. Kwartalnik jest redagowany we współpracy z członkami Koalicji Klimatycznej – grupą pozarządowych organizacji ekologicznych.
Więcej
-
Oprócz brudnej ropy Kanada eksportuje również brudną politykę
2011-01-20W czasie COP16 Kanada niejednokrotnie blokowała negocjacje w obronie interesów swojego przemysłu. Przyniosło jej to w sumie 6 statuetek „Skamielina Dnia” i już po raz czwarty „Kolosalną Skamielinę” - antynagrody, którymi organizacje pozarządowe piętnują kraje hamujące postęp negocjacji. W Kanadzie znajdują się ogromne złoża piasków roponośnych, których wydobycie ma fatalne skutki dla klimatu. Rząd Kanady jednak nie tylko opornie podejmuje działania w jego ochronie, lecz także stara się osłabiać międzynarodowe przepisy dotyczące redukcji emisji, aby wspierać interesy korporacji, które inwestują w przemysł wydobywczy.
Więcej
-
Oprócz brudnej ropy Kanada eksportuje również brudną politykę
2011-01-20W czasie COP16 Kanada niejednokrotnie blokowała negocjacje w obronie interesów swojego przemysłu. Przyniosło jej to w sumie 6 statuetek „Skamielina Dnia” i już po raz czwarty „Kolosalną Skamielinę” - antynagrody, którymi organizacje pozarządowe piętnują kraje hamujące postęp negocjacji. W Kanadzie znajdują się ogromne złoża piasków roponośnych, których wydobycie ma fatalne skutki dla klimatu. Rząd Kanady jednak nie tylko opornie podejmuje działania w jego ochronie, lecz także stara się osłabiać międzynarodowe przepisy dotyczące redukcji emisji, aby wspierać interesy korporacji, które inwestują w przemysł wydobywczy.
Więcej
-
Oprócz brudnej ropy Kanada eksportuje również brudną politykę
2011-01-20W czasie COP16 Kanada niejednokrotnie blokowała negocjacje w obronie interesów swojego przemysłu. Przyniosło jej to w sumie 6 statuetek „Skamielina Dnia” i już po raz czwarty „Kolosalną Skamielinę” - antynagrody, którymi organizacje pozarządowe piętnują kraje hamujące postęp negocjacji. W Kanadzie znajdują się ogromne złoża piasków roponośnych, których wydobycie ma fatalne skutki dla klimatu. Rząd Kanady jednak nie tylko opornie podejmuje działania w jego ochronie, lecz także stara się osłabiać międzynarodowe przepisy dotyczące redukcji emisji, aby wspierać interesy korporacji, które inwestują w przemysł wydobywczy.
Więcej
-
Klimat się zmienia - dowody Met Office
2011-01-19Brytyjskie centrum naukowe Met Office uważa, że dowodów na globalne ocieplenie i udział w tym procesie człowieka przybyło przez ostatnie trzy lata, a w szczególności dostarczył nam ich ubiegły rok. Był to najcieplejszy rok od czasu rozpoczęcia pomiarów, obfitujący w występowanie różnorodnych ekstremów pogodowych. Na skutek globalnego ocieplenia niszczące działanie natury może przybrać na sile.
Więcej
-
Polska wypromuje na świecie najlepsze zielone technologie
2011-01-19Już od 17 stycznia br. firmy z polskimi zielonymi technologiami mogą ubiegać się o udział w drugiej edycji projektu GreenEvo i rządowe wsparcie w transferze nowatorskich rozwiązań na najbardziej obiecujące rynki zagraniczne. Minister środowiska Andrzej Kraszewski ogłosił rozpoczęcie naboru nowych firm do projektu GreenEvo – Akceleratora Zielonych Technologii. Dotychczasowi laureaci potwierdzają: oni zaprezentowali już swoje rozwiązania na całym świecie i podpisują pierwsze obiecujące kontrakty.
Więcej
-
Gospodarka niskowęglowa w Polsce: wkrótce raport Banku Światowego
2011-01-19W lutym 2011 Bank Światowy planuje opublikować raport na temat przechodzenia na gospodarkę niskowęglową. Raport wskazuje, że w Polska powinna aktywnie zająć się emisjami pochodzącymi z sektorów nieobjętych Europejskim Systemem Handlu Emisjami, zwłaszcza transportem, w którym dochodzi do najszybszego, niekontrolowanego przyrostu emisji. Potrzebna do tego jest nie tylko odpowiednia technologia, lecz przede wszystkim zmiana zachowań i nawyków.
Więcej
-
Łódź: termomodernizacja na szeroką skalę
2011-01-18Łódź rozpoczyna proces racjonalizowania kosztów energii cieplnej w należących do miasta obiektach. Zdaniem prezydent Hanny Zdanowskiej, zwiększenie udziału Łodzi w rządowym programie proekologicznym, umożliwi poczynienie ogromnych oszczędności.
Więcej
-
Kampania „Europejskie Słoneczne Dni” po raz pierwszy w Polsce!
2011-01-18W maju, w dniach 1-15 maja 2011r. odbędą się po raz pierwszy w Polsce oficjalne obchody Europejskich Słonecznych Dni. Jest to akcja ekologiczna o charakterze edukacyjnym i informacyjnym realizowana w całej Europie, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej w tym przede wszystkim kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych. Krajowym koordynatorem kampanii ekologicznej jest Instytut Energetyki Odnawialnej, natomiast europejskim koordynatorem jest European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF) w Brukseli.
Więcej
-
Pakiet atomowy przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów
2011-01-1813 stycznia 2011 r. Komitet Stały Rady Ministrów przyjął założenia projektu ustawy o zmianie ustawy "Prawo atomowe" oraz informację o stanie prac nad "Programem polskiej energetyki jądrowej", wchodzące w skład tzw. pakietu atomowego. Zostanie on teraz skierowany pod obrady Rady Ministrów.
Więcej
-
Czy warto inwestować w atom?
2011-01-17Publikacja, przygotowana na zlecenie Polskiego Klubu Ekologicznego Okręg Mazowiecki, została stworzona w celu wypracowania rzetelnej odpowiedzi na pytanie o przydatność i opłacalność wdrażania w Polsce energetyki jądrowej. Autorzy publikacji, Andrzej Guła oraz prof. dr hab. inż. Jan Popczyk próbowali odpowiedzi na pytanie, czy polskie społeczeństwo i gospodarka mogą skorzystać, czy stracić na budowie elektrowni jądrowych.
Więcej
-
Czy warto inwestować w atom?
2011-01-17Publikacja, przygotowana na zlecenie Polskiego Klubu Ekologicznego Okręg Mazowiecki, została stworzona w celu wypracowania rzetelnej odpowiedzi na pytanie o przydatność i opłacalność wdrażania w Polsce energetyki jądrowej. Autorzy publikacji, Andrzej Guła oraz prof. dr hab. inż. Jan Popczyk próbowali odpowiedzi na pytanie, czy polskie społeczeństwo i gospodarka mogą skorzystać, czy stracić na budowie elektrowni jądrowych.
Więcej
-
Wicepremier Pawlak z Bankiem Światowym o niskoemisyjnej gospodarce
2011-01-17– Przechodząc na gospodarkę niskoemisyjną, musimy wdrażać zmiany w taki sposób, aby były one uzasadnione ekonomicznie i nie powodowały zaburzeń konkurencyjności. Współpraca z Bankiem Światowym będzie dla nas pomocna w planowaniu tych działań – powiedział wicepremier, minister gospodarki podczas rozmów z przedstawicielami Banku Światowego. Spotkanie odbyło się 13 stycznia 2011 r. w Warszawie.
Więcej
-
Mały COP - uczniowie rozmawiają o zmianach klimatu
2011-01-16Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Ambasadą Brytyjską oraz British Council w Warszawie zorganizują na początku marca 2011 roku "Mały COP". Uczniowie będą mogli w formie wideokonferencji porozmawiać z młodymi ludźmi z całego świata na temat zmian klimatu widocznych oraz skutków, jakie zmiany klimatu mogą wywrzeć na kulę ziemską w przyszłości. By mieć szansę reprezentowania Polski na pierwszym "Małym COP-ie" należy przesłać pracę na konkurs Odyseja 2050.
Więcej
-
Naukowcy opracowali samonaprawiające się ogniwa słoneczne
2011-01-15Samonaprawiajace się ogniwa słoneczne opracowali naukowcy z Purdue University w USA. Opierali się przy tym na systemie regeneracji komórek światłoczułych, obecnym u bakterii i roślin – poinformował portal Purdue University.
Więcej
-
Małe lodowce ofiarą ocieplenia klimatu
2011-01-15Topnienie małych lodowców górskich i czap lodowych doda 12 cm do rosnącego poziomu mórz do 2100 roku - wynika z badań naukowców z University of British Columbia (UBC) w Kanadzie, o których poinformował portal uniwersytetu. Przy czym małe lodowce ucierpią bardziej, niż czapy lodowe przy biegunach.
Więcej
-
Jak powiaty mogą chronić klimat?
2011-01-14Polska staje się terenem, gdzie zmiany klimatyczne, ocieplenie klimatu dają się coraz bardziej we znaki. Naukowcy ostrzegają, że brak konstruktywnych działań w dziedzinie ochrony klimatu i redukcji CO2 może mieć katastrofalne skutki dla lokalnych społeczności. Niektóre powiaty w Polsce znalazły innowacyjne i godne naśladowania rozwiązania, które mogą zminimalizować niebezpieczne skutki zmian klimatu. Inne wprowadzają w życie ciekawe pomysły chroniące klimat i uświadamiające lokalną ludność o potrzebie, a wręcz konieczności dbania o środowisko.
Więcej
-
Ruszają pierwsze obiekty Centrum Czystych Technologii Węglowych
2011-01-14Centrum Symulacji Procesowych, gdzie przygotowywane i analizowane będą eksperymentalne procesy zgazowania węgla, otwarto 12 stycznia w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.
Więcej
-
Wywiad z Grzegorzem Wiśniewskim, prezesem Zarządu IEO dla miesięcznika "Czysta Energia"
2011-01-14"Jestem za przyjęciem systemu wsparcia pozwalającym na preferencje horyzontalne" – powiedział Grzegorz Wiśniewski w wywiadzie dla miesięcznika "Czysta Energia". Z Prezesem Zarządu Instytutu Energetyki Odnawialnej, rozmawia Urszula Wojciechowska.
Więcej
-
Konsekwencje wprowadzenia białych certyfikatów
2011-01-14Zachęcamy do zapoznania się z opracowaniem pt. "Konsekwencje wprowadzenia białych certyfikatów jako instrumentu poprawy efektywności energetycznej". Publikacja, przygotowana na zlecenie Polskiego Klubu Ekologicznego Okręg Mazowiecki, została opracowana w związku z pracami nad nową ustawą dotycząca efektywności energetycznej, wprowadzającą do naszego kraju mechanizm wspierania działań w tym zakresie. Celem opracowania autorstwa Krzysztofa Berbeki jest dostarczenie wiarygodnych argumentów do dyskusji dotyczącej konsekwencji wdrożenia białych certyfikatów.
Więcej
-
Jak powiaty mogą chronić klimat?
2011-01-14Polska staje się terenem, gdzie zmiany klimatyczne, ocieplenie klimatu dają się coraz bardziej we znaki. Naukowcy ostrzegają, że brak konstruktywnych działań w dziedzinie ochrony klimatu i redukcji CO2 może mieć katastrofalne skutki dla lokalnych społeczności. Niektóre powiaty w Polsce znalazły innowacyjne i godne naśladowania rozwiązania, które mogą zminimalizować niebezpieczne skutki zmian klimatu. Inne wprowadzają w życie ciekawe pomysły chroniące klimat i uświadamiające lokalną ludność o potrzebie, a wręcz konieczności dbania o środowisko.
Więcej
-
Jak zarabiać chroniąc środowisko naturalne?
2011-01-13Połączenie innowacyjnych rozwiązań z troską o środowisko naturalne to jeden z głównych trendów wspieranych przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska poprzez Program Czysty Biznes. W ramach programu wydano właśnie publikację, która przedstawia proekologiczne wdrożenia zrealizowane w małych i średnich przedsiębiorstwach uczestniczących w programie. Przykłady te mogą stać się inspiracją dla innych firm do inwestowania w ekologiczne rozwiązania, które będą łączyć w sobie korzyści ekonomiczne z poszanowaniem dla środowiska naturalnego.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności