więcej


Polityka klimatyczna

Mały COP - uczniowie rozmawiają o zmianach klimatu (8631)

2011-01-16

Drukuj
Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Ambasadą Brytyjską oraz British Council w Warszawie zorganizują na początku marca 2011 roku "Mały COP". Uczniowie będą mogli w formie wideokonferencji porozmawiać z młodymi ludźmi z całego świata na temat zmian klimatu widocznych oraz skutków, jakie zmiany klimatu mogą wywrzeć na kulę ziemską w przyszłości. By mieć szansę reprezentowania Polski na pierwszym "Małym COP-ie" należy przesłać pracę na konkurs Odyseja 2050. 
Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) zaprosi na "Mały COP" 10 uczniów z Polski. Pierwszeństwo będą mieli uczestnicy konkursu Odyseja 2050 posługujący się językiem angielskim. Informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej programu "Szkoła Pełna Energii" realizowanego przez CEO: www.ceo.org.pl/portal/home

W spotkaniu będą mogli wziać udział również uczniowie, którzy zgłoszą się, korzystając z formularza zgłoszeniowego opublikowanego na stronie "Szkoły Pełnej Energii" po 20 stycznia 2011 roku.

Oferta skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Spotkanie odbędzie się w siedzibie British Council w Warszawie. W trakcie spotkania uczestnicy poza wymianą wrażeń z uczestnikami z innych krajów, będą mogli spotkać się z Ambasadorem Wielkiej Brytanii w Polsce. Wszystkich uczniów, który chcą jeszcze przesłać prace na konkurs Odyseja 2050 i tym samym mieć szansę w udziale w "Małym COPie" organizatorzy zachęcają do zapoznania się z warunkami konkursu dostępnymi na stronie internetowej Szkoły Pełnej Energii.


źródło: Koalicja Klimatyczna
www.koalicjaklimatyczna.org

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej