- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Aktualności
-
Jak segregować odpady i dlaczego?
2019-04-10Witold Potęga z Warszawskiego Rembertowa, mówi nam o tym jak segregować odpady, dlaczego to jest ważne i dlaczego nam się to opłaca.
Więcej
-
Netto walczy z marnowaniem żywności i pracuje nad nową aplikacją
2019-04-09Sieć Netto kończy prace nad wdrożeniem na polskim rynku nowej aplikacji, której celem jest walka z marnowaniem żywności. Aplikacja jest kolejnym krokiem, który ma pomóc w przeciwdziałaniu zjawisku masowego wyrzucania produktów, które nadają się do spożycia.
Więcej
-
Przyrodnicy zachęcają do ratowania płazów w czasie wiosennej migracji
2019-04-08
PAP Nauka w Polsce
Nadeszła wiosna, a z nią wiosenne migracje płazów, które wybudzone po zimie wyruszą do zbiorników wodnych, by odbyć gody. Przy okazji tysiące tych pożytecznych zwierząt zginą pod kołami aut. Można im pomóc, włączając się do Akcji Płotek, organizowanej w Poznaniu już po raz 10.
Więcej
-
Strefa Ultra Low Emission w Londynie
2019-04-088 kwietnia, rozpoczyna działalność pierwsza na świecie strefa Ultra Low Emission w Londynie – jest to najwyższa norma emisji spalin, która zostanie przyjęta przez każde miasto. Jest inspiracją nie tylko dla innych stref czystego powietrza w Wielkiej Brytanii, ale dla wielu innych miast na całym świecie.
Więcej
-
Szkolenia z gospodarowania odpadami w budynku wielorodzinnym
2019-04-03
Konrad Wielądek
W ramach projektu Eko-lokator przeprowadziliśmy szkolenia poruszające kwestie gospodarowania odpadami w budynku wielorodzinnym. Wydarzenia odbyły się w czterech miastach Gdańsku, Katowicach, Łodzi i Białymstoku.
Więcej
-
Warszawa z rekordami ruchu drogowego
2019-04-02Pod koniec marca 2019 warszawski Zarząd Dróg Miejskich ujawnił badania ruchu drogowego prowadzone na głównych drogach w mieście w roku 2018. Warszawskie mosty zaliczyły w 2018 roku rekordowo wysoki ruch drogowy. Most Grota-Roweckiego przekroczył wartość 200000 pojazdów na dobę (ruch w obydwie strony). Czy tego faktycznie chcieliśmy?
Więcej
-
Gospodarka o obiegu zamkniętym - podsumowanie debaty
2019-04-02
Andrzej Kassenberg
W dniu 18 marca br. odbyła się debata on-line poświęcona gospodarce o obiegu zamkniętym. W debacie udział wzięli: Ewa Chodkiewicz ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju z WWF Polska, Bartek Derski z WysokiegoNapięcia jako prowadzący, dr Marek Goleń ze Szkoły Głównej Handlowej, dr Andrzej Kassenberg - Instytut na rzecz Ekorozwoju jaki ekspert wiodący,Julia Patorska z Deloitte.
Debata została przygotowana przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju przy współpracy Ambasady Brytyjskiej w Warszawie oraz projektu Make Europe Sustainable for All. Poniżej omówienie debaty.
Więcej
-
Wypożyczalnie rowerów zintegrowane w czterech miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zmiany od 5 kwietnia
2019-04-01Katowice, Chorzów, Sosnowiec oraz Tychy. To pierwsze cztery miasta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, które właśnie podpisały porozumienie z firmą Nextbike. Dzięki temu za kilkanaście dni, 5 kwietnia, wypożyczając rower w jednym z tych miast, będzie można go oddać w innym. Należy pamiętać, że dotyczy to tylko rowerów standardowych.
Więcej
-
Gospodarka obiegu zamkniętego - zapis z debaty
2019-04-0118 marca o godzinie 10:00 odbyła się debata ekspercka na temat gospodarki o obiegu zamkniętym. Debata miała charakter 1,5 godzinnego webinarium i była transmitowana on line w czasie rzeczywistym.
Więcej
-
Transport we wspólnocie mieszkaniowej
2019-04-01
Konrad Wielądek
Problemy z parkowaniem, zimowy i letni smog, miejsca dla rowerów – to wszystko tematy, które wielu zarządcom spędzają sen z powiek. Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju, w ramach projektu Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami, zorganizowała wydarzenia na których przekazała zarządcom w Warszawie, Gdańsku Wrocławiu i Krakowie niezbędną wiedzę z zakresu szeroko pojętego transportu sąsiedzkiego i wspólnotowego.
Więcej
-
Szkolenia gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
2019-03-30„Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym” był kolejny temat poruszany w ramach bezpłatnych szkoleń i warsztatów projektu Eko-lokator, dla osób zajmujących się zarządzaniem budynkami wielorodzinnymi.
Więcej
-
Energetyka węglowa: coraz mniej nowych projektów
2019-03-28Liczba budowanych na świecie elektrowni węglowych spada trzeci roku z rzędu, informują Global Energy Monitor, Greenpeace Environment Trust i Sierra Club w nowym raporcie. USA przodują w zamykaniu węglówek – pomimo wysiłków administracji Trumpa, żeby chronić ten sektor.
Więcej
-
Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
2019-03-28
Konrad Wielądek
W ramach projektu „Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami” - współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Przeprowadziliśmy cykl szkoleń poruszających zagadnienie efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii.
Więcej
-
Cykl: Co daje nam zieleń w mieście - cz. 7 funkcja zaopatrująca (żywicielska)
2019-03-27
Marlena Sajnog
Roślinność jest niezwykle ważnym komponentem środowiska w przestrzeni miejskiej. Widzimy, gdy pięknie kwitnie, gdy jesienią gubi liście, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, że jej funkcjonowanie przynosi nam ogromne korzyści? Tworzy tereny biologicznie czynne, które pełnią podstawowe funkcje: biologiczne, hydrologiczne, klimatyczne, oraz funkcje pochodne: społeczne, psychiczne i wychowawcze, estetyczne, plastyczne, artystyczne, akustyczne, ochronne (sanitarne), żywicielskie. Niniejszy cykl artykułów powstał, aby przybliżyć spektrum dobroczynnych korzyści, jakie przynoszą nam - naszemu zdrowiu i środowisku w mieście - funkcje pełnione przez tereny zieleni.
Więcej
-
Wspólne standardy dla dronów. Pierwsze loty testowe nad Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią
2019-03-25Jakich pomiarów powinny dokonywać drony, badające zanieczyszczenie powietrza? Jak długo powinien trwać lot? Jakie wymagania technologiczne powinny spełniać takie urządzenia? Ile osób musi być zaangażowanych w tego typu działania? Odpowiedzi na te i inne pytania zostaną wypracowane dzięki programowi DroneLAB Środowisko, który zainicjowano w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Więcej
-
Konkluzja końcowa - Komentarz do projektów: Polityki energetycznej Polski i Krajowego planu energii i klimatu
2019-03-22
Konrad Wielądek
11 założeń – wyzwań – transformacji energetycznej i ochrony klimatu dla Polski
Więcej
-
Finanse - Komentarz do projektów: Polityki energetycznej Polski i Krajowego planu energii i klimatu
2019-03-21
Konrad Wielądek
Aspekty ekonomiczne związane z wprowadzaniem nowej polityki energetycznej są wyjątkowo ważne. Nie chodzi tylko o to, z jakimi kosztami wiąże się zaproponowany kierunek rozwoju energetyki czy też źródło ich pochodzenia.
Więcej
-
Koszty inwestycyjne i eksploatacyjne tzw. LCOE - Komentarz do projektów: Polityki energetycznej Polski i Krajowego planu energii i klimatu
2019-03-20
Konrad Wielądek
Jednym z kluczowych elementów służących konstruowaniu polityki energetycznej jest określenie kosztów poszczególnych opcji, porównanie ich i dokonanie wyboru, który będzie służyć zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego po najniższych kosztach, rozwijać gospodarkę, spełniać wymogi środowiskowe i będzie akceptowany społecznie.
Więcej
-
Wrocław - konferencja z okazji Światowego Dnia Wody
2019-03-2021 i 22.03 (Światowy Dzień Wody) we Wrocławiu przedstawiciele rządu, samorządów, nauki i mediów będą wspólnie szukać najlepszych sposobów na przeciwdziałanie suszom i powodziom.
Więcej
-
Koszty zewnętrzne i subsydia - Komentarz do projektów: Polityki energetycznej Polski i Krajowego planu energii i klimatu
2019-03-19
Konrad Wielądek
Trudno sobie dzisiaj wyobrazić kształtowanie polityki energetycznej kraju bez pogłębionej analizy stosowanych obecnie subsydiów oraz ponoszonych przez gospodarkę, społeczeństwo i środowisko kosztów zewnętrznych.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności