- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Dofinansowania i dotacje
-
Samochód na wodór z Polski
2012-06-17Naukowcy z Politechniki Lubelskiej zbudowali samochód zasilany wodorem, w którym produktem ubocznym zamiast spalin jest woda.
Więcej
-
Ukraina: najatrakcyjniejszy rynek fotowoltaiczny w Europie?
2012-06-17Dopłaty do PV średnio trzy razy większe niż w innych europejskich krajach – to wystarczająca zachęta dla rosnącej grupy inwestorów pojawiających się na ukraińskim rynku solarnym.
Więcej
-
DGP: Polskę czeka boom przydomowej energetyki
2012-06-16Polskę czeka boom przydomowej energetyki. W ciągu dwóch dekad z najmniejszych elektrowni będziemy wytwarzać nawet 10% energii – czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Więcej
-
Ekologiczny skuter zbudowali studenci w Zielonej Górze
2012-06-16Ekologiczny skuter o napędzie elektrycznym zbudowali studenci i pracownicy Uniwersytetu Zielonogórskiego. Mieszkańcy Zielonej Góry odbyli jazdę próbną 3 czerwca podczas Festiwalu Nauki.
Więcej
-
Polska wieje dobrą energią. 15 czerwca – Światowy Dzień Wiatru
2012-06-15Polskie elektrownie wiatrowe wyprodukują w 2012 roku tyle energii, ile rocznie zużywa Warszawa(*). Potencjał "polskiego wiatru" jest tak duży, że można byłoby zasilić całą Polskę energią aż 7-krotnie. Obchodzony 15 czerwca Światowy Dzień Wiatru to okazja, aby pokazać jak ogromne zasoby odnawialnej energii posiadamy i jak niestety niewiele z niej wykorzystujemy.
Więcej
-
Kiedy wystartuje program dofinansowania do budowy domów energooszczędnych?
2012-06-15Jak będzie przebiegał harmonogram prac nad wprowadzeniem programu dopłat do kredytów hipotecznych na budowę domów energooszczędnych i kiedy program wejdzie w życie?
Więcej
-
Paleontolodzy z UW: korale mogą zawodzić przy rekonstrukcji klimatu
2012-06-15Polscy i francuscy paleontolodzy pod kierunkiem dr. Mikołaja Zapalskiego z Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego podważyli powszechny pogląd, że korale są dla paleontologów niezawodnym sposobem rekonstrukcji zmian klimatycznych i środowiskowych.
Więcej
-
Polska gotowa na Rio+20
2012-06-15GreenEvo wśród najlepszych rozwiązań dla zielonej gospodarki na Rio+20. Pierwsze wydarzenia w ramach globalnego szczytu już za tydzień, a negocjacje polityczne na ostatniej prostej.
Więcej
-
BEAM 21 w Polsce
2012-06-14Budowanie potencjału administracji lokalnej w zakresie zrównoważonego zarządzania energią i przeciwdziałania zmianom klimatu – to główne cele projektu BEAM 21. W jego ramach przeprowadzono szkolenia dla decydentów i pracowników jednostek komunalnych na temat oszczędzania energii oraz przygotowywania projektów przyczyniających się do redukcji emisji gazów cieplarnianych. Kluczowym elementem procesu szkoleniowego było wykorzystanie platformy e-learningowej www.moodle.beam21.pl, o czym więcej można przeczytać na stronie internetowej projektu: www.beam21.pl.
Więcej
-
Walka Niemiec o czystą energię
2012-06-14Po ubiegłorocznej katastrofie w Fukushimie kanclerz Niemiec Angela Merkel postanowiła zrezygnować z narodowego programu energetyki jądrowej i wyłączyć wszystkie pracujące dotychczas reaktory. Rok po tej deklaracji Niemcy nadal zmierzają do wyznaczonego celu, choć na swojej drodze wciąż napotykają nowe problemy.
Więcej
-
Komisja Europejska: 45% zielonej energii w energetycznym miksie UE w 2035 r.
2012-06-14Bruksela chce zwiększyć cel udziału energii odnawialnej w unijnym miksie energetycznym do 45% w roku 2035, zaznaczając przy tym, że realizacja celu na rok 2020 jest niepewna.
Więcej
-
Topniejące lodowce stanowią zagrożenie dla zasobów wody – raport z badań
2012-06-14Wyniki nowych, międzynarodowych badań przewidują, że topnienie małych lodowców na świecie zaburzy równowagę zasobów wody różnych miast w dolinach zasilanych przez rzeki spływające z otaczających gór. Naukowcy szacują, że fauna słodkowodna jest zagrożona z powodu cofającego się lodu. Odkrycia, opublikowane w czasopiśmie Nature Climate Change, rzucają nowe światło na oddziaływanie globalnego topnienia na bioróżnorodność w ciekach wodnych, czego nigdy wcześniej nie analizowano.
Więcej
-
MG wprowadza nową etykietę energetyczną
2012-06-14Nowy wzór etykiety, która podaje szczegółowe dane o efektywności energetycznej urządzenia wprowadza ustawa o obowiązkach w zakresie informowania o zużyciu energii przez produkty wykorzystujące energię. Dokument, przygotowany w MG, Rada Ministrów przyjęła 12 czerwca 2012 r.
Więcej
-
PiS chce referendum ws. pakietu energetyczno-klimatycznego. Dziś decyzja w tej sprawie
2012-06-13Prawo i Sprawiedliwość chce, by Polacy wypowiedzieli się, czy chcą renegocjacji unijnego pakietu energetyczno-klimatycznego, który wejdzie w życie 1 stycznia 2013 roku. Dziś tą propozycją zajmie się Sejm. "Nie ma szans, by projekt zyskał polityczne poparcie" – uważa Andrzej Kassenberg, prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju. "Nawet jeśli tak by się stało, frekwencja będzie bardzo niska".
Więcej
-
Premier Japonii wbrew społeczeństwu włącza elektrownie jądrowe
2012-06-13Na początku maja Japończycy wyszli na ulice, aby świętować wyłączenie ostatniego reaktora jądrowego w Tomari. Ich radość może okazać się przedwczesna, gdyż już zaledwie miesiąc później ich premier ogłosił, że podjął decyzję o ponownym uruchomieniu dwóch reaktorów elektrowni w Ohi.
Więcej
-
Podnoszenie poziomu przygotowania na klęski żywiołowe i sytuacje kryzysowe w Europie
2012-06-13Właśnie rozpoczął się nowy projekt unijny, który ma lepiej przygotować Europę na klęski żywiołowe. Celem projektu CRISMA jest opracowanie narzędzia wspomagającego proces decyzyjny, aby pomóc władzom i podmiotom społecznym lepiej uszeregować pod względem ważności najistotniejsze działania ratujące życie i łagodzące skutki sytuacji kryzysowych.
Więcej
-
Wicepremier Pawlak: w trudnych czasach postawmy na efektywność energetyczną
2012-06-13"Przedstawiamy nowy system znakowania urządzeń zużywających energię. Dzięki niemu konsumentom łatwiej będzie korzystać z efektywnych energetycznie produktów, co wpłynie na obniżenie rachunków za energię" – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Konferencja na temat działań MG wspierających efektywność energetyczną odbyła się 6 czerwca 2012 r. w Ministerstwie Gospodarki.
Więcej
-
Prestiżowy program stypendialny dla absolwentów w Niemczech
2012-06-13Absolwenci oraz doktoranci ochrony środowiska kolejny raz mają okazję ubiegać się o prestiżowe stypendium w Niemczech. Już od 1 czerwca 2012 roku trwa nabór zgłoszeń w ramach XVI Edycji Programu Stypendialnego DBU. 15 lat trwania Programu Stypendialnego dowiodło, że jego stypendyści nie mają problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie.
Więcej
-
Finał prac nad dyrektywą o efektywności energetycznej
2012-06-12Wygląda na to, że w tym tygodniu w Brukseli zakończone zostaną prace nad tekstem dyrektywy o efektywności energetycznej. Duńska prezydencja otrzymała mandat negocjacyjny od większości krajów członkowskich UE. W środę ma się odbyć ostatnia runda rozmów z Parlamentem Europejskim, a w piątek oczekiwane jest zatwierdzenie wynegocjowanego porozumienia przez Radę Energetyczną.
Więcej
-
Brytyjczycy osłabiają politykę klimatyczną
2012-06-12Wielka Brytania w 2008 roku jako pierwszy kraj na świecie przyjęła ustawę klimatyczną (Climate Change Act). Wciąż głośno deklaruje swoje zaangażowanie i chce być powszechnie postrzegana jako lider w walce ze zmianami klimatu. Tymczasem, jak ujawnił "The Guardian", za kulisami brytyjscy politycy nie zawsze postępują tak, jakby ochrona klimatu była dla nich priorytetem.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności