- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Książki / raporty
-
Mix energetyczny 2050 – analiza scenariuszy dla Polski
2012-01-04Niniejszy raport jest pierwszym tego rodzaju opracowaniem, które z jednej strony podsumowuje wyniki dotychczasowych projekcji przyszłej struktury wytwarzania energii w Polsce, a z drugiej przedstawia zestaw wniosków i rekomendacji służących wypracowaniu Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej.
Więcej
-
Synteza "World Energy Outlook 2011"
2011-11-09Raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej ocenia zagrożenia i możliwości stojące przez światową energetyką oraz prezentuje potencjalne scenariusze rozwoju sektora w najbliższych latach.
Więcej
-
Energia odnawialna zmienia świat
2011-11-04Broszura informacyjna przygotowana przez Komisję Europejską poświęcona jest różnym aspektom polityki UE w zakresie wzrostu wykorzystania odnawilanych źródeł energii.
Więcej
-
Rynek małych elektrowni wiatrowych w Polsce w 2010 r.
2011-10-25Pierwszy w Polsce raport rynku małych elektrowni wiatrowych będący materiałem źródłowym dla innych publikacji oraz doniesień prasowych, obejmujący prezentację pełnych danych oraz kompleksową analizę wszystkich wyników badań rynku małej energetyki wiatrowej w 2010 roku.
Więcej
-
Poprawa efektywności energetycznej budynków – fanaberia czy konieczność?
2011-10-18Zachęcamy do zapoznania się z materiał dla decydentów dotyczącym wdrażania w Polsce dyrektywy budowlanej EPBD (2002/91/WE) oraz jej przekształcenia (2010/31/UE).
Więcej
-
Energetyka rozproszona - Jan Popczyk
2011-10-17Zapraszamy do zapoznania się z książką prof. Jana Popczyka na temat energetyki rozproszonej, która jest rozwinięciem wcześniejszego opracowania Instytutu na rzecz Ekorozwoju (InE).
Więcej
-
Do/od rzeczy o energetyce
2011-09-26Tytuł książki autorstwa Profesora Krzysztofa Żmijewskiego dobrze odzwierciedla jej treść. Autor bowiem obala wiele mitów i błędnych poglądów na kwestie dotyczące rozwoju energetyki i wskazuje sposoby racjonalnego do nich podejścia.
Więcej
-
Gaz niekonwencjonalny – szansa dla Polski i Europy? Analiza i rekomendacje
2011-09-16Raport przygotowany z inicjatywy Instytut Kościuszki stanowi analizę uwarunkowań infrastrukturalnych, ekonomicznych, geologicznych, środowiskowych i prawnych rozwoju gazu niekonwencjonalnego w Polsce i UE oraz formułuje rekomendacje dla tego nowego wyzwania w unijnej polityce energetycznej.
Więcej
-
Zrównoważona energia – bez pary w gwizdek
2011-09-14Zachęcamy do lektury nowej książki autorstwa Davida MacKaya, ktorej polskie wydanie przygotowała Fundacja EkoRozwoju.
Więcej
-
W kierunku nowoczesnej polityki energetycznej. Energia elektryczna
2011-09-06Celem przygotowanego na zlecenie Instytutu Obywatelskiego raportu "W kierunku nowoczesnej energetyki. Energia elektryczna" pod redakcją Mariusza Swory, jest przedstawienie obecnego stanu elektroenergetyki oraz kierunków, w jakich sektor ten powinien się rozwijać.
Więcej
-
Lista barier w sektorze energetycznym
2011-08-26Raport opracowany przez Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki oraz Związek Pracodawców "Forum Energetyki Odnawialnej" zawiera ocenę wydarzeń na rynkach energii i gazu w 2010 roku oraz – jak wskazuje tytuł – listę barier blokujących rozwój sektora wraz z rekomendowanymi sposobami ich usunięcia.
Więcej
-
Kobiety przeciwko atomowi. Materiał pokonferencyjny.
2011-08-11Niniejsza publikacja jest wyborem materiałów przygotowanych przez prelegentki na konferencję pt. "Kobiety przeciwko atomowi", która odbyła się 18 czerwca 2011 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie.
Więcej
-
Chcemy uczestniczyć w funkcjonowaniu swojej społeczności lokalnej
2011-08-01Jak wynika z badań, Polacy chcą uczestniczyć w funkcjonowaniu swojej społeczności lokalnej, a także potrzebują zmian w prawie i narzędzi, które ich udział w samorządzie zwiększą.
Więcej
-
Bezpieczeństwo energetyczne państw Grupy Wyszehradzkiej. Jak zmieniają się relacje energetyczne w Europie
2011-07-27Publikacja jest rezultatem projektu zainicjowanego przez Instytut Kościuszki, mającego na celu zbadanie i porównanie bezpieczeństwa energetycznego państw Grupy Wyszehradzkiej. W prezentowanej publikacji eksperci z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier analizują zagadnienie w oparciu o Indeks Bezpieczeństwa Energetycznego. Eksperci wskazują na problemy i wyzwania stojące przed narodowymi politykami energetycznymi, a także dostarczają rekomendacji na temat zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego ze szczególnym uwzględnieniem sektora ropy naftowej, paliw płynnych oraz gazu ziemnego.
Więcej
-
Morski wiatr kontra atom
2011-07-13Zamiast budować elektrownię jądrową Polska powinna postawić na rozwój morskich farm wiatrowych. Będą one nie tylko bezpieczniejsze, ale przede wszystkim pochodząca z nich energia będzie tańsza, a sama inwestycja i jej obsługa zapewni więcej miejsc pracy. To główne wyniki raportu „Morski wiatr kontra atom", który na zlecenie polskiego Greenpeace i Fundacji im. Heinricha Boella przygotował Instytut Energetyki Odnawialnej.
Więcej
-
Transformacja w kierunku gospodarki niskoemisyjnej w Polsce
2011-07-08Transformacja w kierunku gospodarki niskoemisyjnej w Polsce w perspektywie roku 2030 jest możliwa, ale będzie wymagała wspólnego, skoordynowanego wysiłku, czytamy w raporcie Banku Światowego.
Więcej
-
Polityki energetyczne państw MAE: Przegląd Polska 2011
2011-05-31Departament Ropy i Gazu Ministerstwa Gospodarki przygotował polskie tłumaczenie przeglądu Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) dot. polskiej polityki energetycznej.
Więcej
-
Dla Klimatu Przeciw Ubóstwu – scenariusze zajęć lekcyjnych
2011-05-19W ramach międzynarodowej kampanii „Dla Klimatu Przeciw Ubóstwu” program klimatyczny Polskiej Zielonej Sieci przygotował scenariusze lekcyjne, dzięki którym uczniowie polskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zapoznają się z tematyką zmian klimatu w kontekście ich dramatycznego wpływu na ludzi zamieszkujących kraje najuboższe.
Więcej
-
Jak skutecznie wdrożyć CCS w Polsce? Polska Strategia CCS
2011-04-29Niniejszy raport jest kompleksowym studium dotyczącym implementacji technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS) w Polsce. Ma on na celu stworzenie bazy do dyskusji nad konkretnymi rozwiązaniami w tej dziedzinie.
Więcej
-
Przewodnik Naukowy do Sceptycyzmu Globalnego Ocieplenia
2011-03-24John Cook z portalu Skeptical Science przygotował przewodnik przytaczający zarówno dowody na to, że ludzkie działania powodują globalne ocieplenie, jak też i sposoby, jakimi „sceptycy” wprowadzają w błąd przedstawiając jedynie małe skrawki układanki zamiast pełnego jej obrazu. Niniejsza publikacja stanowi polskie tłumaczenie przygotowane przez portal Ziemia na Rozdrożu.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności