- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Książki / raporty
-
Zielona energia dostała zadyszki - raport NIK o rozwoju sektora odnawialnych źródeł energii
2018-11-19Osiągnięcie przez Polskę założonego celu 15 proc. udziału energii ze źródeł odnawialnych w ogólnym zużyciu energii brutto w 2020 r. może być zagrożone. W 2016 roku wskaźnik ten nieznacznie przekroczył tylko 11 proc. i był najniższy od 2013 r. W konsekwencji Polska prawdopodobnie stanie przed koniecznością dokonania statystycznego transferu energii z OZE z państw członkowskich, które mają nadwyżkę tej energii.
Więcej
-
Debata on-line „E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?”
2018-11-16Zapraszamy do udziału w debacie eksperckiej na temat szans rozwoju e-mobilności w Polsce w dniu 20 listopada o godzinie 10.30, która będzie transmitowana on line na profilu FB chronmyklimat i Instytutu na rzecz Ekorozwoju.
Więcej
-
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia - Autobus na lotnisko: zmiana rozkładu jazdy? Wyraź swoje zdanie
2018-11-16Na lotnisko w Pyrzowicach można już dojechać ekspresowymi liniami metropolitalnymi, które zostały uruchomione 13 listopada. Za nami pierwsze dni ich funkcjonowania oraz pierwsze wnioski i sugestie ewentualnych zmian. Pasażerowie, korzystający z komunikacji miejskiej, mogą pomóc zmieniać i poprawiać funkcjonowanie linii lotniskowych. Do końca listopada jest czas na zgłaszanie swoich uwag dotyczących rozkładów jazdy.
Więcej
-
Kreatywne warsztaty jako sposób na komunikację na tematy związane ze zmianą klimatu – reportaż z Climathonu 2018 w Krakowie
2018-11-15
Katarzyna Wolańska
Jesteśmy w Krakowie w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Trwa tutaj Climathon, 24-godzinny warsztat tzw. hackathon, w ramach którego powstają rozwiązania na rzecz ochrony klimatu. Wydarzenie ma wymiar globalny, odbywa równocześnie się w 113 miastach na całym świecie.
Więcej
-
Raport WWF: usługi przyrody dla ludzkości są warte 125 bln dol. rocznie
2018-11-14W skali świata przyroda dostarcza ludziom usługi ekosystemowe warte ok. 125 bilionów (tysięcy miliardów) dolarów rocznie - wynika z najnowszego raportu WWF. Jednak do 2050 r. mniej niż 10 proc. ziemskiego lądu będzie wolne od śladów ingerencji człowieka.
Więcej
-
Akcja społeczno-edukacyjna „Zieleń w Krakowie”
2018-11-12Krakowianie już udowodnili, że nie jest im obojętny los drzew. Są przeciwni wycinkom i pragną, aby pojawiło się więcej zielonych przestrzeni – prywatnych i publicznych. To właśnie z tego powodu Wydział Kształtowania Środowiska Miasta Krakowa realizuje kolejną edycję zielonej kampanii edukacyjnej pod nazwą „Zieleń w Krakowie”.
Więcej
-
Wdrożenie programu pilotażowego selektywnej zbiórki odpadów BIO jako sposób na komunikację z mieszkańcami Poznania – wywiad z Michaliną Magdziarz Referentem ds. edukacji ekologicznej, koordynatorem programu
2018-11-09
Katarzyna Wolańska
Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o. w 2017r. przeprowadził pilotażowy program selektywnej zbiórki odpadów BIO. Celem programu było pozyskanie odpadów kuchennych w strumieniu odpadów biodegradowalnych i uruchomienie komór fermentacyjnych będącej wówczas w rozruchu instalacji do odzysku odpadów biodegradowalnych, czyli biokompostowni oraz zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców.
Więcej
-
Dostosowanie krajowych i międzynarodowych celów klimatycznych
2018-11-07Kwantyfikowane cele krajowe mają kluczowe znaczenie dla wiarygodności polityk dotyczących zmian klimatu - w zakresie projektowania, wdrażania, śledzenia i przeglądu.
Więcej
-
Katoliccy biskupi wzywają wiernych do aktywnego działania w celu obniżenia temperatury o 1,5 ° C
2018-11-06Przywódcy kościelni wezwali rządy na całym świecie do zwiększenia wysiłków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym w piątek (26 października), wzywając do "ambitnego wdrożenia" porozumienia paryskiego.
Więcej
-
Tylko 16 krajów spełniło swoje zobowiązanie do Porozumienia Paryskiego
2018-11-05Jedynie szesnaście krajów spośród 197, które podpisały Porozumienie Paryskie, określiło krajowy plan działań na rzecz klimatu na tyle ambitny, aby spełnić obietnice, pokazuje raport opublikowany w poniedziałek 29 października, przed najważniejszą konferencją klimatyczną ONZ COP24 w Katowicach w grudniu.
Więcej
-
Postępujące zmiany klimatyczne wymuszają pilną zmianę źródeł energii. Nowe technologie ograniczają emisję dwutlenku węgla oraz pochłaniają go z powietrza
2018-11-05
innowacje.newseria.pl
W ciągu najbliższych kilku dekad globalne ocieplenie może osiągnąć niebezpieczny poziom – alarmują klimatolodzy i apelują o redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Coraz więcej państw w odpowiedzi na to rezygnuje z obciążającej środowisko energetyki węglowej na rzecz odnawialnych źródeł energii. To jednak za mało. Aby skutecznie zredukować efekt cieplarniany, potrzebne są technologie pochłaniające dwutlenek węgla już znajdujący się w atmosferze.
Więcej
-
10 nowych projektów dla ochrony klimatu - podsumowanie Climathon Kraków 2018
2018-11-0550 uczestników, 24 godziny kreatywnej pracy warsztatowej, 10 nowych projektów i mnóstwo pozytywnej energii do działania dla ochrony klimatu – to owoce tegorocznego krakowskiego Climathonu 2018, który odbył się 26-27 października w Krakowie. Główną nagrodą w ramach Climathon Kraków 2018 było 4000 złotych. Patronem medialnym był nasz portal ChronmyKlimat.pl
Więcej
-
Nie jedzenie mięsa służy klimatowi Ziemi
2018-11-02Nowe badanie kompleksowo rozlicza emisję gazów cieplarnianych pochodzących z diety mieszkańców Unii Europejskiej. Pokazuje ono, że mięso i przetwory mleczne są odpowiedzialne za lwią część tej emisji.
Więcej
-
Rosyjski węgiel zalewa polski rynek. Import wzrósł dwukrotnie
2018-10-31Ponad 12 milionów ton węgla z zagranicy wjechało do Polski tylko do końca sierpnia. Trzy czwarte tego surowca pochodzi z Rosji. W tym roku import rosyjskiego węgla może okazać się dwa razy wyższy niż w 2017 r.
Więcej
-
Wrocław to najbardziej przyjazne rowerzystom miasto w Polsce
2018-10-30Wrocław został najbardziej przyjaznym w Polsce miastem dla rowerzystów według rankingu prestiżowego magazynu "Rowertour". Kryteria oceny były bardzo wymagające, a zwycięstwo miastu zagwarantowała kilkunastoletnia praca na rzecz rozwoju mobilności i ruchu rowerowego.
Więcej
-
NFOŚiGW zaprasza na szkolenie dotyczące unijnego wsparcia instalacji OZE i projektów kogeneracyjnych - również spółdzielnie mieszkaniowe
2018-10-30
materiały prasowe NFOŚiGW
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie, metodologia wyliczania wskaźników rezultatów, pomoc publiczna, zagadnienia finansowe oraz procedury zawierania umów będą tematami szkolenia z dwóch unijnych poddziałań dedykowanych przedsięwzięciom z zakresu produkcji energii elektrycznej i wysokosprawnej kogeneracji.
Spotkanie odbędzie się 13 listopada br. w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Więcej
-
Warszawa przetarg na zaprojektowanie parkingu podziemnego przy ul. Chłodnej - pilotażowy projekt budowy parkingów podziemnych pod boiskami szkolnymi
2018-10-29
www.ztm.waw.pl
Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na przygotowanie projektu miejskiego, podziemnego parkingu przy ul. Chłodnej. Dwukondygnacyjny obiekt pomieści około 230 pojazdów. To pilotażowy projekt budowy parkingów podziemnych pod boiskami szkolnymi, które będą rewitalizowane. Projekt uwzględni również dużo zieleni – posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. Tzw. zielone dachy znajdą się m.in. na klatkach wychodzących z parkingu oraz na wiacie na rowery.
Więcej
-
Zanieczyszczenie powietrza. Polskie miasta biją rekordy w Europie
2018-10-29Aż 19 z 20 miast z najgorszym powietrzem w Europie leży w Polsce. Najnowszy raport Europejskiej Agencji Środowiska nie pozostawia złudzeń co do jakości powietrza, którym oddychamy.
Więcej
-
Climathon Kraków 2018 po raz 3. w Krakowie!
2018-10-25Kilkaset miast, kilkadziesiąt krajów, różne kontynenty – wszyscy spotykają się na 24 godziny, aby pracować na rzecz ochrony klimatu. Będą inspirujące wykłady, ciekawe prezentacje, burzliwa praca w grupach, cenny coaching i mentoring oraz rozrywka i konkurs z nagrodami. Rusza 3. edycja Climathonu w Krakowie!
Więcej
-
Politycy to gorszy sort ludzkości?
2018-10-23
Radosław Gawlik
Według badań opinii publicznej ponad 90 % Polek i Polaków nie ma zaufania do polityków. Ponad 50 % obywateli posiadających prawa wyborcze głównie tym uzasadnia niechęć do udziału w wyborach.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności