- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
Aktualności
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia - Autobus na lotnisko: zmiana rozkładu jazdy? Wyraź swoje zdanie (20641)
2018-11-16Drukuj
Na lotnisko w Pyrzowicach można już dojechać ekspresowymi liniami metropolitalnymi, które zostały uruchomione 13 listopada. Za nami pierwsze dni ich funkcjonowania oraz pierwsze wnioski i sugestie ewentualnych zmian. Pasażerowie, korzystający z komunikacji miejskiej, mogą pomóc zmieniać i poprawiać funkcjonowanie linii lotniskowych. Do końca listopada jest czas na zgłaszanie swoich uwag dotyczących rozkładów jazdy.
- Nawet najgłębsze analizy nie mogą się równać z praktycznym doświadczeniem, jakie posiadają osoby podróżujące często komunikacją miejską i naszymi nowymi liniami lotniskowymi – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
– Stąd decyzja, aby zaprosić podróżnych do konsultacji i sprawić, aby oni również mieli wpływ na sposób kursowania linii lotniskowych – dodaje.
Autobusy linii lotniskowych po raz pierwszy wyjechały na ulice we wtorek, 13 listopada. Łącznie są to cztery linie, zatrzymujące się w Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Piekarach Śląskich, Katowicach, Sosnowcu oraz Będzinie. Specjalna, nocna linia, dojeżdża także z Tychów. Autobusy kursują z częstotliwością od pół do półtorej godziny. Do przejazdu autobusem na lotnisko upoważniają bilety dobowe za 14 zł (lub ulgowe za 7 zł) oraz bilety długookresowe na 30 lub 90 dni, posiadające oznaczenie SC/ATT Lotnisko. Z kolei dzieci i młodzież do 16. roku życia oraz seniorzy, którzy ukończyli 70 lat - podróżują nimi bezpłatnie.
Przystanki dla autobusów zostały zlokalizowane w łatwo dostępnych dla pasażerów miejscach, aby mogli w wygodny sposób przesiąść się do nich w sytuacji, gdy linia nie przejeżdża bezpośrednio przez ich miasto lub gminę. Istotnym czynnikiem był również czas przejazdu, aby podróżni mogli jak najszybciej dotrzeć na lotnisko. W tej kwestii Metropolia jest otwarta na opinie pasażerów, które pomogłyby usprawnić i poprawić funkcjonowanie linii lotniskowych.
Dlatego też wszystkie osoby, które pragną zaproponować zmiany dotyczące czasu kursowania autobusów na lotnisko, mogą to zrobić w dniach 16-30 listopada 2018 r. Po dokonaniu szczegółowej analizy zgłoszonych uwag, rozkłady jazdy zostaną opracowane i zmodyfikowane z uwzględnieniem merytorycznie uzasadnionych zmian. Nowe rozkłady jazdy Metropolia planuje wprowadzić na początku 2019 roku.
Zgłaszając uwagi na temat kursowania autobusów na lotnisko, należy podać swój adres mailowy oraz – opcjonalnie - dane personalne, propozycję zmiany w rozkładzie wraz z jej uzasadnieniem. Opinie i sugestie można nadsyłać na adres mailowy jedziemy@metropoliagzm.pl. Można je także przynieść osobiście lub przesłać pocztą na adres Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, ul. Barbary 21 A, 40-053 Katowice.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad i warunków odbywających się konsultacji, znajdują się na stronie: http://bip.metropoliagzm.pl/article/autobus-na-lotnisko-zmiana-rozkladu-jazdy-wyraz-swoje-zdanie
Podobne artykuły
- „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca... i tak w kółko” - wywiad z koordynatorem akcji Joanną Majdecką z Urzędu Miasta Krakowa
Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa organizuje w tym roku po raz drugi kampanię „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca... i tak w kółko”. O sposobach na zachęcenie mieszkańców miasta do korzystania z rowerów podczas codziennych podróży do i z pracy rozmawiamy z Joanną Majdecką, która jest pomysłodawcą i koordynatorem tej akcji.
Więcej
- Reportaż – transport zrównoważony na przykładzie Osiedla Mickiewicza w Warszawie
Jesteśmy na Osiedlu Mickiewicza przy ul. Rudzkiej 9 w Warszawie, gdzie spotykamy się z Arturem Łeszczyńskim, koordynatorem ds. zrównoważonego rozwoju i innowacji w Skanska Residential Development Poland i rozmawiamy o transporcie zrównoważonym oraz o transporcie sąsiedzkim.
Więcej
- Transport zrównoważony, transport sąsiedzki
Zarówno w Polsce, jak i w Europie transport to po energetyce drugie pod względem wielkości źródło emisji gazów cieplarnianych w gospodarce [1] .
Więcej
Podziel się swoją opinią
Skontaktuj się z nami!
Koordynator Projektu
Asystent Koordynatora Projektu
Redaktor
Specjalista ds. Finansowych
Promocja
Social Media
Newsletter
Dofinansowanie
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności