- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Zielona gospodarka
-
Inwestorzy coraz częściej szukają informacji o wpływie spółek na środowisko i społeczeństwo
2021-06-10Raportowanie czynników ESG, czyli działań spółek związanych ze środowiskiem i kwestiami społecznymi, zyskało w ostatnim czasie na znaczeniu. To efekt coraz większej presji klientów, oczekiwań inwestorów i sektora finansowego, a także zmian legislacyjnych. Firmy, które nie przyłożą do raportowania pozafinansowego odpowiedniej wagi, muszą się liczyć m.in. z utrudnionym i droższym dostępem do kapitału. Polskie spółki notowane na GPW mają jednak problemy, ponieważ do tej pory brakowało w tym zakresie jednolitych standardów. Dlatego warszawska giełda wraz z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju przygotowały dla nich jednolite wytyczne.
Więcej
-
Trwają prace nad wycofywaniem z rynku plastikowych sztućców, słomek i talerzy
2021-06-01Już za kilka tygodni w UE zacznie obowiązywać dyrektywa Single Use Plastic. Od lipca zakazane będzie wprowadzanie na rynek m.in. plastikowych sztućców, mieszadełek czy słomek, choć w Polsce wdrożenie w życie tego zakazu może się przesunąć ze względu na brak odpowiednich przepisów. Jak podaje WWF, nawet selektywna zbiórka takich odpadów nie pomaga w ograniczeniu ich ilości, a to przekłada się na zanieczyszczenie środowiska.
Więcej
-
Świadomości ekologicznej nigdy za mało
2021-05-29
Wojciech Szymalski
Co prawda mamy 2021 rok, ale w sposób niezauważony przeszły wyniki badania trackingowego świadomości ekologicznej Polaków zamówione przez Ministerstwo Środowiska i przeprowadzone w 2020 roku na reprezentatywnej grupie Polek i Polaków. To te same badania, które od lat 90. realizowała Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju. I jest przełom!
Więcej
-
W ciągu 10–20 lat zielony wodór może zastąpić w transporcie gaz ziemny, a nawet ropę
2021-05-28Wodór odgrywa dziś niewielką rolę w sektorze elektroenergetycznym i odpowiada za mniej niż 1 proc. produkcji energii elektrycznej. Już wkrótce może się to jednak zmienić. Jest lekki, łatwy do przechowywania, energochłonny i nie powoduje bezpośredniej emisji zanieczyszczeń ani gazów cieplarnianych. Aby jednak mógł w znaczący sposób przyczynić się do przejścia na czystą energię, należy go przyjąć w sektorach, w których jest prawie całkowicie nieobecny, m.in. transporcie czy wytwarzaniu energii. Konieczne będzie też zbudowanie ekosystemu, który połączy małych producentów OZE.
Więcej
-
Historyczne orzeczenie sądu: Shell ma zmniejszyć emisję o 45% do 2030 r.
2021-05-27Jest to pierwsze orzeczenie nakazujące przedsiębiorstwu zmniejszenie emisji zgodnie z porozumieniem paryskim. Sprawa została rozpatrzona przez sąd rejonowy w Hadze, gdzie Shell ma siedzibę.
Więcej
-
NCBR na froncie walki z suszą. Startuje przedsięwzięcie „Technologie domowej retencji”
2021-05-27Zrównoważony system gospodarowania wodą to poważne wyzwanie rozwojowe, w obliczu którego stoi Polska. Skutki podejmowanych bądź zaniechanych obecnie działań odczują przyszłe pokolenia. Jesteśmy dziś krajem z grupy najuboższych w zasoby wodne w całej Europie, a przy tym nękanym suszami. Eksperci biją na alarm: Polsce grozi stepowienie. Żeby odwrócić ten trend, potrzebna jest m.in. retencja wody na miejscu, tam gdzie ona spadła w postaci deszczu.
Więcej
-
Technologie niskoemisyjne nie wystarczą, potrzebne są rozwiązania zeroemisyjne
2021-05-25Odnawialne źródła wyprzedziły paliwa kopalne w krajach UE w 2020 roku. Wyprodukowano z nich 38 proc. energii, podczas gdy z tradycyjnych źródeł powstało 37 proc. W Polsce jednak 83 proc. prądu produkuje się wciąż z wykorzystaniem paliw kopalnych, przede wszystkim węgla (ok. 70 proc.). Produkcja energii elektrycznej w kraju jest nie tylko najbardziej emisyjna, ale i najdroższa w Europie. – Obecnie energię zabezpieczają nam elektrownie, a powinniśmy dążyć, aby osiedle czy gmina były samowystarczalne energetycznie. Zainstalowanie inteligentnych liczników jest korzystne, bo pomoże efektywniej zarządzać energią – ocenia dr Andrzej Kassenberg, ekspert Koalicji Klimatycznej z Instytutu na rzecz Ekorozwoju.
Więcej
-
Dzieci
2021-05-22
Wojciech Szymalski
Dzieci wracają do szkoły. Dzieci miałoby się rodzić więcej. Dzieci powinny się uczyć więcej. Ale co z tego wynika dla klimatu?
Więcej
-
Koronakryzys przekonał konsumentów do bardziej odpowiedzialnej konsumpcji.
2021-05-17Coraz więcej osób decyduje się na dostęp do dóbr i usług na życzenie zamiast posiadania ich na własność. Raport firmy Statista szacuje, że do 2025 roku rynek ekonomii współdzielenia będzie wart 335 mld dol. Jednym z kluczowych obszarów jej zastosowania jest transport, a w ostatnich latach współdzielona mobilność to jeden z najszybciej rosnących trendów zarówno w Polsce, jak i całej Europie.
Więcej
-
Opadają maski
2021-05-15
Wojciech Szymalski
W miarę ustępowania pandemii COVID-19 i coraz piękniejszej pogody stopniowo opadają maski. Najpierw były na brodzie, potem pod brodą, a dziś już całkiem są zdjęte. Część z nich pomogliśmy zdjąć.
Więcej
-
Ocena projektów planów strategicznych WPR pokazuje, że europejskie rolnictwo nie przyniosłoby działań w dziedzinie klimatu
2021-05-14Wspólna polityka rolna UE po 2022 r. (WPR) odegra kluczową rolę w walce z kryzysem klimatycznym. Podczas gdy trwają rozmowy trójstronne między prawodawcami UE, państwa członkowskie rozpoczęły już opracowywanie krajowych planów strategicznych WPR.
Więcej
-
Jak zbudować łańcuch żywnościowy, który działa na rzecz klimatu? Zrównoważona produkcja żywności
2021-05-06Jak można przeczytać w „Strategii od pola do stołu na rzecz sprawiedliwego, zdrowego i przyjaznego dla środowiska systemu żywnościowego” z maja 2020 roku, jednym z celów Unii Europejskiej jest zmniejszenie śladu środowiskowego i klimatycznego unijnego systemu żywnościowego, wzmocnienie jego odporności, zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego i sprawienie, aby UE była liderem w globalnej transformacji[1]. W jaki sposób to osiągnąć? Przedstawiamy cykl artykułów powstałych we współpracy z Polską Izbą Żywności Ekologicznej, który przybliży dokument „od pola do stołu” oraz przedstawi plany Komisji Europejskiej na kolejne lata.
Więcej
-
Zaproszenie na webinarium na półmetku drugiego naboru EUCF
2021-05-05Serdecznie zapraszamy na webinarium informacyjne organizowane na półmetku drugiego naboru w ramach inicjatywy EUCF, które odbędzie się 6 maja o godz. 10:00.
Więcej
-
Co roku tony jedzenia lądują w koszu. Jak tego uniknąć? Nauczmy młodych Polaków żyć według zasad 5R i zero waste!
2021-05-04Co roku w Europie marnuje się około 89 milionów ton jedzenia. W rankingu dotyczącym odpadów żywnościowych Polska zajmuje niechlubne 5. miejsce na kontynencie. Polacy co roku pozbywają się aż 9 mln ton artykułów spożywczych, co daje około 235 kg na mieszkańca. Jak temu zapobiec? Zacznijmy od edukowania młodzieży.
Więcej
-
Polacy uważają, że żyją ekologicznie, ale miesięcznie wyrzucają żywność o wartości blisko 3,3 mld zł
2021-05-0463 proc. Polaków uważa się za osoby żyjące ekologicznie – wynika z badania zrealizowanego przez IQS na zlecenie Gumtree Polska na temat postaw ekologicznych Polaków. Pandemia oraz okres samoizolacji spowodowały, że 66 proc. respondentów ma więcej czasu na zachowania pro-ekologiczne i troskę o środowisko. Mimo to, wiedza o ekologii i realne działania Polaków wskazują, że przed nami długa droga do przebycia. A zmiany powinniśmy zainicjować jak najszybciej my, konsumenci.
Więcej
-
Fundusz Europejski Polska Wschodnia - po wysłuchaniu publicznym
2021-04-30
Wojciech Szymalski
Wczoraj (29.04.2021) odbyło się wysłuchanie publiczne w zakresie projektu Funduszu Europejskiego Polska Wschodnia. Podczas wysłuchania pojawiło sięwiele ciekawych postulatów na rzecz wsparcia organizacji pozarządowych. Swój głos miał także dr Wojciech Szymalski z Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju (ok. 50 minuta materiału video). Przedstawiamy zapis wypowiedzi dr Szymalskiego.
Więcej
-
W najbliższy piątek pobijemy Zielony Rekord Polski
2021-04-29Już 30 kwietnia odbędzie się czwarta edycja Zielonego Rekordu Polski. Każdy może do niej dołączyć i ustanowić zupełnie nowy wynik. Wystarczy tego jednego dnia posadzić dowolną roślinę i opublikować zdjęcie przed i po w swoich mediach społecznościowych, oznaczając ją hasztagiem #ZielonyRekord2021. Tego roku liczy się nie tylko liczba roślin, lecz także ludzi zaangażowanych w bicie rekordu.
Więcej
-
Ekologia w ogrodzie - jak uprawiać rośliny w duchu zero waste?
2021-04-27Przyczyną wielu problemów środowiskowych, w tym postępującej utraty bioróżnorodności jest nadmierna ingerencja człowieka w naturalne funkcjonowanie przyrody. Zamiast dostosowywać otoczenie do naszych potrzeb, powinniśmy zacząć z nim współpracować. Problem ten dotyczy również naszych ogrodów, które jak się okazuje – nie zawsze są miejscami przyjaznymi środowisku.
Więcej
-
Resort klimatu chce znacząco zwiększyć poziom recyklingu
2021-04-27Do 2025 roku poziom recyklingu odpadów opakowaniowych w krajach członkowskich UE musi wzrosnąć do 65 proc. Obecnie w Polsce w przypadku opakowań z tworzyw sztucznych jest dwukrotnie niższy, przez co z tytułu nowego podatku Plastic Tax będziemy płacić nawet 2 mld zł rocznie. W zwiększaniu poziomów recyklingu ma pomóc opracowywana przez resort klimatu rozszerzona odpowiedzialność producentów, a także system kaucyjny, który zmobilizuje konsumentów do oddawania opakowań do punktów zbiórek. Za jego wprowadzeniem opowiada się aż 90 proc. Polaków.
Więcej
-
Podpalając klimat
2021-04-23To już ostatni... nie, nie, nie - głosowanie na www.cashawards.eu przedłużone do niedzieli. Chochliki podpowiadają, że Polska ma duże szanse na ugranie jakiejś nagrody od CAN-Europe. Dlatego kto jeszcze nie głosował, niech wchodzi na www.cashawards.eu i popiera co polskie, abyśmy wygrali lub przeciwnie - co nie polskie, abyśmy przegrali. Bowiem tylko w kategorii dobrych warto wygrywać, a w pozostałych chyba lepiej przegrać. Chętni mogą uzyskać wstęp na ceremionię rozdania nagród on-line - odając swój adres mailowy na stronie głosowania.
Więcej
-
Planowanie odbudowy za zamkniętymi drzwiami
2021-04-22W konkursie www.cashawards.eu zgłaszano także sygnały z różnych krajów, że proces tworzenia planów odbudowy lub planów sprawiedliwej transformacji nie podlega konsultacjom społecznym. Cztery takie sprawy zostały objęte głosowaniem. Polski w tym gronie nie ma, bo póki co, konsultacje funduszy unijnych trwają. Oto cztery zgłoszone przypadki najbardziej rażących naruszeń zasady partnerstwa.
Więcej
-
Gazy używane w przemyśle i medycynie będą wytwarzane ekologicznie
2021-04-22Gazy przemysłowe wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, rafineryjnym, metalurgicznym i spożywczym, a także w ochronie środowiska czy medycynie. Tlen medyczny podawany jest chociażby w szpitalach pacjentom chorym na COVID-19. Wodór z kolei jest postrzegany jako przyszłość ekologicznego transportu. Proces produkcji gazów przemysłowych jest jednak energochłonny, a przez to i wysoce emisyjny. Dlatego producenci stopniowo przestawiają się na bardziej ekologiczne metody i zamieniają energię z paliw kopalnych na źródła odnawialne. Jednym z przykładów takich inwestycji jest zakład produkcyjny Linde Gaz Polska pod Wrocławiem, który w 100 proc. do produkcji gazów wykorzystuje energię z OZE.
Więcej
-
Polska będzie inwestować w poprawę jakości wody pitnej i ograniczanie jej strat
2021-04-22Unijna dyrektywa w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia zobowiązuje Polskę do zaplanowania inwestycji wymaganych dla poprawy bezpieczeństwa wodnego. Prace nad stworzeniem takiego planu trwają. – Z jakością wody pitnej w Polsce nie jest najgorzej, ale wciąż istnieją obszary, w których straty wody pobieranej ze środowiska sięgają 50 proc. – mówi Jolanta Olbracht z firmy Arcadis, która odpowiada za te prace. Celem dyrektywy jest zapewnienie dostępu do wysokiej jakości wody wodociągowej także osobom w trudnej sytuacji, m.in. migrantom i bezdomnym.
Więcej
-
Fałszywe zwroty z transporcie
2021-04-21Nie we wszystkich krajach dobrze zaplanowano wydatki na transport w krajowych planach odbudowy. Są w tej kategorii dwa przykładu z Polski, ale w sumie w innych krajach zakusy na finansowanie szkodliwych inwestycji są większe. Możecie głosować na www.cashawards.eu.
Więcej
-
Jadąc na fali modernizacji
2021-04-21Tylko dla trzech krajów przedstawiono plany aktywnej modernizacji w sektorze budownictwa w krajowych planach odbudowy. Jest wśród ich Polska i trzeba przyznać, że to jest właśnie chyba najambitniejszy plan. Ale wybierzcie sami na www.cashawards.eu.
Więcej
-
Zmiany w zamówieniach publicznych - wzorem Czech do przetargów mogą zostać wprowadzone kryteria środowiskowe
2021-04-21Od początku tego roku w Czechach instytucje zamawiające muszą rozważyć, czy w każdym nowo publikowanym przetargu możliwe jest wprowadzenie kryteriów środowiskowych. Eksperci wskazują, że Polska również prędzej czy później będzie zobligowana do wprowadzenia takich kryteriów na krajowym, wartym ok. 300 mld zł rocznie, rynku zamówień publicznych. Zwłaszcza że zielone zamówienia, które stają się w ostatnich latach coraz powszechniejszą praktyką, zapewniają instytucjom zamawiającym nie tylko korzyści środowiskowe, lecz także oszczędności finansowe. Wybór odpowiednich produktów, które zmniejszają ilość zużytej energii czy gazów, może okazać się szczególnie istotny w medycynie, gdzie ratuje się życie, ale przy okazji generuje się ogromną ilość odpadów.
Więcej
-
Oczy zamknięte na efektywność energetyczną
2021-04-20Odwrotnie niż w Polsce, w wielu krajach plany odbudowy zapominają o istotnym wsparciu do modernizacji zasobów mieszkaniowych w celu oszczędzania w nich energii. W tej kategorii do nagród www.cashawards.eu nominowanych jest aż 6 przykładów z 5 krajów.
Więcej
-
Transport na paliwa kopalne
2021-04-20Linie lotnicze czy spalinowe autobusy wciąż mogą być finansowane z niektórych planów odbudowy. Poznajcie trzy nominowane w tej kategorii przykłady działań zaproponowanych do finansowania z funduszy UE. Głosujcie na www.cashawards.eu.
Więcej
-
Ani czysta ani sprawiedliwa transformacja
2021-04-19Kolejni kandydaci do głosowania w ramach zabawy na www.cashawards.eu. Tym razem to źli gracze, którzy psują obraz sprawiedliwej transformacji w kilku krajach UE. Głosujcie!
Więcej
-
Apelujemy o zwolnienie z podatku VAT darowizn produktów przemysłowych
2021-04-19Czy wiesz, że zdarzają się sytuacje, że np. sklepy z odzieżą wyrzucają niesprzedane kolekcje zamiast oddać je potrzebującym. Nawet jeśli nie wiesz, to możesz się dowiedzieć i podpisać pod pożyteczną petycją w tej sprawie.
Więcej
-
Fashion RevolutionWeek 2021
2021-04-19Co roku w kwietniu (19-25 kwietnia br.) organizowany jest Fashion Revolution Week: najważniejsze wydarzenie Fashion Revolution, czyli globalnego ruchu na rzecz zrównoważonej mody.
Więcej
-
Wodorowy miraż
2021-04-17
Wojciech Szymalski
Prawie cała Europa zaczyna bawić się inwestycjami w wodór. Ten nowy rodzaj zabawy może nas kosztować grube miliardy, a jednak nadal istnieje ryzyko, że mniej emisji gazów cieplarnianych z tego nie będzie.
Więcej
-
Wsparcie dla społeczności energetycznych
2021-04-17Z czterech krajów zgłoszono propozycje na najlepsze inicjatywy wsparcia dla wspólnot energetycznych. Tak się ciekawie składa, że wszystkie zgłoszone propozycje pochodzą ze Środkowo-Wschodniej Europy. Możecie na nie głosować w ramach www.cashawards.eu
Więcej
-
Konsultuj Strategię Leśną Unii Europejskiej
2021-04-16Najbliższe miesiące to czas intensywnych prac w Komisji i Parlamencie Europejskim nad strategiami związanymi z ochroną i zachowaniem bioróżnorodności. Wiele spośród podjętych obecnie ustaleń, zdeterminuje działania UE w kwestii ochrony przyrody na najbliższe 10 lat. Jednym z opracowywanych dokumentów jest Strategia Leśna, której konsultacje trwają jedynie do 19 kwietnia 2021.
Więcej
-
Aby zniszczyć przyrodę poprzez odbudowę
2021-04-16Przedstawiamy kandydatów do nagrody www.cashwards.eu w zakresie bardzo złych przykładów. Dziś braki w zakresie ochrony przyrody. Niestety Polska nie jest jedynym krajem, który w krajowym planie odbudowy nie dostrzega bioróżnorodności, ale są też tacy, którzy chcą bioróżnorodność niszczyć. Głosujcie!
Więcej
-
Szybki start sprawiedliwej transformacji
2021-04-15Kontynuujemy przedstawianie kandydatów do nagród www.cashwards.eu. Dziś pozytywne przykłady w zakresie sprawiedliwej transformacji, w tym jeden przykład z Polski. Głosujcie!
Więcej
-
Fundusze EU do kieszeni oligarchów
2021-04-13Prezentujemy pierwszy zestaw do głosowania w konkursie Cash Awards: www.cashawards.eu. Zestaw dotyczy przeznaczania środków unijnych na projekty dużym firm, zwykle energetycznych, co mija się z celem krajowych planów odbudowy.
Więcej
-
Miliony litrów wody codziennie wyciekają z polskich wodociągów. Jak możemy zapobiec stratom?
2021-04-12Woda jest naszym wspólnym dobrem, którego niedostatek z każdym rokiem odczuwamy coraz mocniej. Rozsądne gospodarowanie wodą pitną przez konsumentów to temat, o którym wiele się mówi. To prawda, że znaczenie mają nie tylko nasze codzienne nawyki i tak prozaiczne czynności, jak zakręcanie wody podczas mycia zębów czy naprawa cieknących kranów. Równie ważne jest jednak zapobieganie nieszczelnościom infrastruktur i wynikającym z nich stratom wody podczas jej przesyłu.
Więcej
-
30 kwietnia po raz kolejny pobiją Zielony Rekord Polski
2021-04-09Już po raz czwarty będziemy bić rekord Polski w zazielenianiu miast. Dotlenieni.org – organizator akcji – razem z mieszkańcami, pracownikami firm i instytucji chce posadzić kilkanaście tysięcy roślin, ustanawiając nowy rekord Polski. Tym razem pomysłodawca zmienia zasady gry – liczy się nie tylko liczba nasadzonych roślin, ale przede wszystkim ludzi zaangażowanych w zazielenianie okolicy.
Więcej
-
Co tam Pani/Panie słychać w ochronie klimatu - marzec - ‘21
2021-04-08
Andrzej Kassenberg
W marcu br. odbyło się szereg wysłuchań dotyczących Krajowego Planu Odbudowy (KPO) obejmujących gospodarkę, zdrowie, cyfryzację, energetykę i transport. Wzięło w nich udział setki osób reprezentujących społeczeństwo obywatelskie. Organizacje samorządowe, przedstawiciele biznesu, organizacje zajmujące się kwestiami społecznymi i ekologicznymi, jak i także przedstawiciele rządu centralnego, regionalnego i lokalnego oraz zwykli obywatele. Taka forma partycypacji spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem mimo trudności natury technicznej, które udało się sprawnie pokonać. Gratulacje dla organizatorów oraz administracji rządowej za ten eksperyment.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności