- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Energetyka
-
Jak Niemcy odchodzą od węgla?
2021-08-25
Katarzyna Hajdas
Republika Federalna Niemiec jest postrzegana jako jeden z najbardziej ambitnych i innowacyjnych państw członkowskich Unii Europejskiej w zakresie ochrony klimatu oraz redukcji gazów cieplarnianych. Ze względu na swoją silną pozycję Niemcy mają istotny wpływ na kształtowanie paneuropejskich celów klimatycznych, a obecna kanclerz Angela Merkel została okrzyknięta przez prasę „kanclerz ds. klimatu” za wieloletnie międzynarodowe zaangażowanie na rzecz redukcji emisji.
Więcej
-
Wytwarzanie energii słonecznej w UE osiąga rekordowy poziom
2021-08-19Dostawy energii słonecznej w Unii Europejskiej w czerwcu i lipcu wzrosły do rekordowego poziomu w 2021 r., Stanowiąc 10% całkowitej energii elektrycznej wyprodukowanej w regionie, podał w środę (18 sierpnia) niezależny think-tank klimatyczny Ember.
Więcej
-
Emisje spadają, gdy energia elektryczna w UE powraca czystsza
2021-08-02
Ember
Popyt na energię elektryczna powrócił do poziomu sprzed pandemii, ale paliwa kopalne już nie. Raport opublikowany dziś przez think tank Ember ujawnia, że Emisje w europejskim sektorze energetycznym były o 12% poniżej poziomów sprzed pandemii w pierwszej połowie roku 2021.
Więcej
-
Do 2030 roku może być nawet 8 mln ton zużytych paneli fotowoltaicznych
2021-07-22Recykling paneli fotowoltaicznych staje się coraz poważniejszym problemem. Liczba zużytych urządzeń może wzrosnąć w latach 2030–2050 ponad trzydziestokrotnie. Polacy opracowują rozwiązanie pozwalające w pełni odzyskać materiały wykorzystane do produkcji paneli. Tymczasem obecnie poziom recyklingu wymagany przepisami wynosi 85 proc., a najbardziej zaawansowane zakłady mogą wypracować wynik na poziomie 90 proc. Co więcej, materiały uzyskiwane w recyklingu najczęściej są niskiej jakości. Polska technologia umożliwia odzyskanie czystych surowców.
Więcej
-
Jest mapa drogowa Polski do neutralności klimatycznej 2050
2021-07-19W projekcie CAKE Instytutu Ochrony Środowiska-BIP pojawiło się niedawno nowe opracowanie pt.: „Polska Net-zero 2050 – mapa drogowa osiągnięcia wspólnotowych celów polityki klimatycznej dla Polski do 2050 roku”. Ustalenia, interpretacje i wnioski wyrażone w tym dokumencie są ustaleniami autorów, a niekoniecznie organizacji, z którą autorzy są powiązani.
Więcej
-
Czy tą drogą dojedziemy do neutralności klimatycznej w wymaganym czasie?
2021-07-19
Wojciech Szymalski, Andrzej Kassenberg
Centrum Analiz Klimatyczno-Energetycznych (CAKE) przy Instytucie Ochrony Środowiska-PIB przedstawiło mapę drogową dojścia Polski w 2050 roku do neutralności klimatycznej. Co jest dobre, a co wymaga jeszcze dyskusji, w tym opracowaniu?
Więcej
-
FENIKS kończy konsultacje
2021-07-16
Wojciech Szymalski
Wczoraj odbyło się wysłuchanie publiczne w sprawie projektu programu operacyjnego FENIKS, czyli Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko na lata 2021-2027. Już za trzy dni kończy się także termin składania uwag pisemnych do programu. W programie na wydatki rozwojowe przewidziane jest 25 mln EUR do rozdysponowania na poziomie krajowym.
Więcej
-
Europejska sieć elektroenergetyczną może obsługiwać 50 milionów pomp ciepła
2021-07-07Zdaniem prezesów głównych grup energetycznych, w tym hiszpańskiej Iberdroli, włoskiego Enel i francuskiego EDF, elektryczne pompy ciepła mogą być stosowane na dużą skalę w Europie, nie zagrażając jednocześnie większej integracji odnawialnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej w budynkach.
Więcej
-
Energia jądrowa w europejskiej taksonomii zielonych finansów
2021-07-06Grupa pięciu państw członkowskich UE pod przewodnictwem Niemiec wystosowała pismo do Komisji Europejskiej z prośbą o trzymanie energii jądrowej poza unijną taksonomią zielonych finansów.
Więcej
-
Recykling energii z wykorzystaniem strumieni powietrza wymuszonych działalnością człowieka
2021-07-04Zapraszamy na cykl dyskusji online o możliwościach spowolnienia zmian klimatu oraz koniecznych przedsięwzięciach, dających szansę na wypełnienie dyrektyw Unijnych prowadzących do neutralności klimatycznej w 2050 roku.
Więcej
-
Perspektywa światowych przemian energetycznych: ścieżka 1,5°C - raport IRENA
2021-07-01World Energy Transitions Outlook wyznacza drogę dla świata do osiągnięcia celów porozumienia paryskiego i powstrzymania tempa zmian klimatycznych poprzez przekształcenie globalnego krajobrazu energetycznego. Niniejszy raport przedstawia opcje ograniczenia globalnego wzrostu temperatury do 1,5°C i doprowadzenia emisji CO2 do zera netto do 2050 r., oferując szczegółowe informacje na temat wyborów technologicznych, potrzeb inwestycyjnych, ram politycznych i społeczno-gospodarczych skutków osiągnięcia zrównoważonego, odpornego i integracyjna przyszłość energetyczna.
Więcej
-
Koszty wytwarzania energii odnawialnej w 2020 r.
2021-06-23W dekadzie 2010-2020 generowanie energii odnawialnej stało się domyślnym ekonomicznym wyborem dla nowych mocy. Trend polega nie tylko na tym, że odnawialne źródła konkurują z paliwami kopalnymi, ale także znacznie je podcinają, gdy potrzebne są nowe moce produkcyjne energii elektrycznej.
Więcej
-
Recykling energii, jako możliwość ucieczki od wysp ciepła na terenach zurbanizowanych
2021-06-22Zapraszamy na cykl dyskusji online nad ktrymi Patronat Medialny objął nasz portal ChrońmyKlimat.pl o możliwościach spowolnienia zmian klimatu oraz koniecznych przedsięwzięciach, dających szansę na wypełnienie dyrektyw Unijnych prowadzących do neutralności klimatycznej w 2050 roku.
Więcej
-
Rozwój energii z wiatru kołem zamachowym polskiej gospodarki
2021-06-22Energia z wiatru zapewni bezpieczeństwo energetyczne Polski, a jej rozwój to także szansa na nowe miejsca pracy dla tych, którzy dziś pracują w sektorze węglowym i jego otoczeniu – to niektóre wnioski z konferencji PSEW2021 Live Debate, podczas której przedstawiciele branży wiatrowej dyskutowali o przyszłości sektora z reprezentantami strony rządowej.
Więcej
-
Morskiej energetyce wiatrowej brakuje kadr
2021-06-18W 2040 roku Polska ma szansę być już dojrzałym rynkiem w branży morskiej energetyki wiatrowej, wiodąc prym w basenie Morza Bałtyckiego. Warunkami są jednak dostosowanie zaplecza portowego, rozwój innowacji oraz infrastruktury logistycznej i obsługowej, a także budowa kadr, których dziś brakuje – wynika z nowego raportu „Energia (od)nowa” ILF Consulting Engineers Polska. Eksperci wskazują, że wyzwaniem będzie też jak największe zaangażowanie w rozwój sektora offshore polskich przedsiębiorstw. W tej chwili optymistyczne szacunki zakładają, że udział krajowych dostawców produktów i usług w polskim rynku, wartym ok. 130 mld zł, nie przekroczy 50 proc.
Więcej
-
Recykling energii jako sposób na spowolnienie zmian klimatycznych
2021-06-11Zapraszamy na cykl dyskusji online o możliwościach spowolnienia zmian klimatu oraz koniecznych przedsięwzięciach, dających szansę na wypełnienie dyrektyw Unijnych prowadzących do neutralności klimatycznej w 2050 roku.
Więcej
-
MRPiT: Planowane złagodzenie przepisów o budowie wiatraków na lądzie pozwoli na obniżenie cen energii
2021-06-04Polska ma najniższy w UE udział OZE w swoim miksie energetycznym i najwyższe w całej Unii ceny hurtowe energii. – Utrzymanie obecnego miksu w długookresowej perspektywie wiązałoby się z dalszym, znacznym wzrostem cen energii – wskazuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w uzasadnieniu do nowelizacji tzw. ustawy odległościowej, której konsultacje właśnie się zakończyły.
Więcej
-
W czasie pandemii w Polsce przybyło 200 proc. mocy w fotowoltaice
2021-06-03Rok 2020 okazał się najlepszym w historii dla polskiej fotowoltaiki. Moc zainstalowana w PV wzrosła aż o 200 proc. W czasie pandemii przyłączono w Polsce aż 2 GW nowych mocy ze źródeł fotowoltaicznych, co może wynikać z faktu, że w dobie niepewności własne źródło energii elektrycznej dla wielu Polaków okazało się rozwiązaniem zwiększającym poczucie bezpieczeństwa.
Więcej
-
Czas na plany wycofania węgla zgodnie z Paryżem w Europie Środkowej i Wschodniej
2021-05-24
Elif Gündüzyeli - CAN Europe; Tomas Jungwirth - Centrum Transportu i Energii, Czechy; Wojciech Szymalski - Instytut na rzecz Ekorozwoju, Polska; Taj Zavodnik - Focus, Słowenia
Kraje Europy Środkowo-Wschodniej muszą ustalić daty wycofania węgla najpóźniej do 2030 r., aby dostosować się do celów klimatycznych porozumienia paryskiego - piszą obrońcy środowiska.
Więcej
-
Ubóstwo energetyczne w Polsce – podsumowanie debaty
2021-05-2017 maja odbyła się kolejna debata online organizowana przez portal chronmyklimat.pl, dotycząca polskich uwarunkowań energetycznych. Tym razem tematem debaty było ubóstwo energetyczne w Polsce. Jak ono wygląda? O czym wspomnieli zaproszeni goście? Gdzie można obejrzeć całą debatę?
Więcej
-
Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne? – debata już 17 maja
2021-05-11Dyskutować zawsze warto. Można wtedy dojść do bardzo ciekawych i często nieoczywistych wniosków oraz szerzej spojrzeć na dany temat. W kolejnej debacie na portalu ChrońmyKlimat.pl, zatytułowanej „Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?”, zaproszeni prelegenci postarają się przyjrzeć problemowi ciepłownictwa w kraju, zwłaszcza pod kątem ekonomicznym oraz środowiskowym.
Więcej
-
Przedsiębiorstwa z krajów Grupy Wyszehradzkiej w Czechach, na Węgrzech, w Polsce i na Słowacji są bardzo zainteresowane zaspokojeniem ich zapotrzebowania na energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii
2021-05-11Podczas gdy firmy już dostrzegły potencjał gospodarczy energii odnawialnej, rządy regionu muszą dogonić rynek.
Więcej
-
Zbigniew Karaczun: Ten świat budujemy nie na teraz, nie dla siebie
2021-05-07– Energetyka obywatelska, ubóstwo energetyczne, ubóstwo transportowe, rolnictwo - to tylko niektóre z tematów podejmowanych przez organizacje skupione w Koalicji Klimatycznej – z okazji 20-lecia Koalicji Klimatycznej rozmawiamy z prof. Zbigniewem Karaczunem, jednym z jej współzałożycieli.
Więcej
-
Gminy górnicze chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska
2021-05-06Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.
Więcej
-
Debata „Przyszłość ciepłownictwa w Polsce” już 5 maja
2021-04-28Sezon grzewczy 2020/2021 powoli dobiega końca, ale wciąż pozostawia te same problemy ciepłownictwa w Polsce, które są znane i powtarzane od lat. Przeciętnego mieszkańca kraju nieszczególnie interesuje skąd pochodzi ciepło w jego mieszkaniu. Ważne, że grzejnik jest ciepły w zamian za zapłacony rachunek. Obecnie Polska jest na obowiązkowej ścieżce transformacji energetycznej i do 2050 roku (chociaż środowiska naukowe pragną daty 2040) powinna wprowadzić szereg zmian i reform, aby osiągnąć neutralność klimatyczną.
Więcej
-
Prof. Karaczun: Budowa elektrowni jądrowej wpłynie na wzrost cen energii elektrycznej w Polsce
2021-04-26Polityka energetyczna Polski do 2040 roku nie pozwoli zrealizować europejskich celów klimatycznych – twierdzą eksperci Koalicji Klimatycznej. Ich zdaniem priorytetami powinny być przyspieszenie decentralizacji i cyfryzacji umów na dostarczanie energii oraz poprawa efektywności energetycznej polskiej gospodarki. Tymczasem w polityce energetycznej rządu eksperci zauważają niechęć do odejścia od węgla i gazu na rzecz OZE. Błędem ma być również dążenie do uruchomienia elektrowni jądrowej, ponieważ wpłynie to na wzrost cen energii elektrycznej.
Więcej
-
Podpalając klimat
2021-04-23To już ostatni... nie, nie, nie - głosowanie na www.cashawards.eu przedłużone do niedzieli. Chochliki podpowiadają, że Polska ma duże szanse na ugranie jakiejś nagrody od CAN-Europe. Dlatego kto jeszcze nie głosował, niech wchodzi na www.cashawards.eu i popiera co polskie, abyśmy wygrali lub przeciwnie - co nie polskie, abyśmy przegrali. Bowiem tylko w kategorii dobrych warto wygrywać, a w pozostałych chyba lepiej przegrać. Chętni mogą uzyskać wstęp na ceremionię rozdania nagród on-line - odając swój adres mailowy na stronie głosowania.
Więcej
-
Jadąc na fali modernizacji
2021-04-21Tylko dla trzech krajów przedstawiono plany aktywnej modernizacji w sektorze budownictwa w krajowych planach odbudowy. Jest wśród ich Polska i trzeba przyznać, że to jest właśnie chyba najambitniejszy plan. Ale wybierzcie sami na www.cashawards.eu.
Więcej
-
Wodorowy miraż
2021-04-17
Wojciech Szymalski
Prawie cała Europa zaczyna bawić się inwestycjami w wodór. Ten nowy rodzaj zabawy może nas kosztować grube miliardy, a jednak nadal istnieje ryzyko, że mniej emisji gazów cieplarnianych z tego nie będzie.
Więcej
-
Dekarbonizacja energetyki zbyt wolna
2021-04-12– Polska energetyka zaspała i przegapiła etap zmian – uważa ekspert Instytutu Obywatelskiego Grzegorz Onichimowski. Według rządowych założeń Polska jeszcze do końca tej dekady będzie w blisko 60 proc. bazować na węglu, a ostatnia kopalnia zostanie zamknięta w 2049 roku. Ekspert ocenia, że transformacja będzie jednak postępować znacznie szybciej i w dużej mierze oddolnie, napędzana rozwojem energetyki prosumenckiej i wzrostem cen energii. Rząd musi jednak wdrożyć narzędzia, które umożliwią rozwój rozproszonej energetyki na większą skalę, takie jak m.in. zachęty do magazynowania energii czy definicja prosumenta wirtualnego, która pozwoli inwestować w OZE nie tylko posiadaczom domów jednorodzinnych.
Więcej
-
Energia atomowa jest rozwiązaniem niedobrym dla Polski
2021-04-08Według raportu Połączonej Komisji do spraw Badań przy Komisji Europejskiej energetyka atomowa może pomóc w dążeniu do neutralności klimatycznej Europy do 2050 roku. Z drugiej strony Niemcy domagają się denuklearyzacji kontynentu. Program polskiej energetyki jądrowej zakłada z kolei, że do 2033 roku uruchomiony zostanie pierwszy reaktor jądrowy, a do 2043 roku działać będzie już sześć w dwóch elektrowniach. – Chociaż same elektrownie w zasadzie nie emitują gazów cieplarnianych, to w Polsce czas potrzebny na ich budowę może oznaczać wzrost ich emisji – uważa dr Andrzej Kassenberg, ekspert Koalicji Klimatycznej i Instytutu na rzecz Ekorozwoju.
Więcej
-
Rząd zmienia programy antysmogowe. Eksperci apelują o wyższe nakłady na ten cel
2021-04-06Wciąż 2,7 mln domów jednorodzinnych ogrzewanych jest za pomocą urządzeń, które nie spełniają wymogów uchwał antysmogowych – wynika z raportu Polskiego Alarmu Smogowego. Sytuację mają poprawić rządowe programy – Czyste Powietrze skierowane do właścicieli domów oraz Stop Smog dla gmin położonych na obszarze, gdzie obowiązuje uchwała antysmogowa. Oba programy zostały uproszczone, skrócono czas oczekiwania na wsparcie i wprowadzono dodatkowe zachęty, ale zdaniem ekspertów cały proces wymaga przyspieszenia i dalszych zmian. Powinny one dotyczyć m.in. zwiększenia nakładów oraz wsparcia dla najuboższych.
Więcej
-
Do 2030 roku energię w Polsce będzie produkować milion prosumentów
2021-03-26W zaktualizowanej strategii energetycznej PEP2040 rząd przyjął, że do końca tej dekady w Polsce energię będzie produkować już 1 mln prosumentów, czyli pięciokrotnie więcej niż w I połowie 2020 roku. W opinii Instytutu Obywatelskiego, think tanku PO, potrzebne jest większe wsparcie dla energetyki prosumenckiej i umożliwienie jej rozwoju również w domach wielorodzinnych i poza miejscem zamieszkania. Rozwój mikroinstalacji wymaga jednak równolegle pilnych inwestycji w sieć, żeby zapewnić jej efektywną pracę i pewność odbioru energii od prosumentów.
Więcej
-
Według raportu Urgewalda, czołowi europejscy ubezpieczyciele wycofali się z infrastruktury gazu kopalnego
2021-03-12Dane dotyczące emisji podkreślają szkodliwy wpływ kluczowych projektów LNG na całym świecie. Wątpliwa sytuacja gospodarcza ze względu na nadpodaż LNG.
Więcej
-
Polski start-up opracował rozwiązanie monitorujące pobór energii w czasie rzeczywistym
2021-03-11Zużycie energii systematycznie rośnie. Choć na rynku pojawiają się innowacyjne rozwiązania, które pomagają zwiększyć efektywność energetyczną budynków, jak izolacja nowej generacji czy odblaskowe materiały dachowe, brakuje rozwiązań do monitorowania i zarządzania poborem energii.
Więcej
-
ClientEarth składa zawiadomienie do UOKiK-u w sprawie greenwashingu branży węglowej
2021-03-03Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi złożyła dziś do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów formalne zawiadomienie o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów korzystających z węgla typu „ekogroszek”. Fundacja oczekuje, iż UOKiK doprowadzi do wyeliminowania nieuczciwej praktyki greenwashingu.
Więcej
-
Gminy będą mogły łagodzić zapisy o lokalizacji wiatraków
2021-03-01Możliwość łagodzenia przez gminy niektórych restrykcji, dotyczących elektrowni wiatrowych będą przewidywać regulacje, nad którymi pracuje MRPiT. Resort liczy, że odpowiednie zmiany trafią do Sejmu od połowy roku.
Więcej
-
Wzywamy kraje europejskie do wycofania się z Traktatu Karty Energetycznej (ECT) i zatrzymania jej ekspansji na inne kraje
2021-02-23Aby stawić czoła kryzysowi klimatycznemu, musimy utrzymać paliwa kopalne w ziemi. Ale rządy, które wycofują węgiel, kończą produkcję gazu lub wstrzymują rurociągi naftowe, mogą zostać pozwane przez korporacje przed prywatnymi sądami i zostać pociągnięte do odpowiedzialności za miliardy odszkodowań.
Więcej
-
Przyjęcie nowej polityki energetycznej przyspieszy transformację i niezbędne inwestycje
2021-02-23Do 2040 roku zostanie zbudowany niemal nowy system elektroenergetyczny, którego silną podstawą będą źródła nisko- i zeroemisyjne – wskazuje rząd w niedawno przyjętej strategii dla polskiej energetyki na nadchodzące dwie dekady.
Więcej
-
Wymiana energii między konsumentami pozwoli kupować ją po dużo niższych stawkach
2021-02-16Dzięki platformom sprzedaży łączącym bezpośrednio dostawców energii z konsumentami będzie można dokonywać transakcji po dużo niższych niż dotychczas cenach. Taki model już dziś sprawdza się m.in. w USA czy Niemczech, jednak w Polsce nie został jeszcze wdrożony z uwagi na obowiązujące prawo. Wprowadzenie go może przyspieszyć dynamiczny wzrost popularności energii odnawialnej, w tym paneli fotowoltaicznych. W skutecznych i bezpiecznych transakcjach pomoże natomiast technologia blockchain.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności