- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
#klimaSENIORE
-
Naukowcy: ocieplanie klimatu przyspiesza rozwój upraw
2011-12-02Długoletnie obserwacje potwierdzają, że klimat w Polsce ociepla się. Wzrost temperatury przyspiesza zaś dojrzewanie roślin i zmienia bilans wodny - uważają naukowcy z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
Więcej
-
Państwa Europy tną wydatki – mniej pieniędzy na OZE
2011-12-02Według danych Międzynarodowej Agencji Energetycznej na całym świecie państwa wydały na wsparcie energii ze źródeł odnawialnych ok. 66 mld dol. W najbliższym czasie tych pieniędzy będzie jednak coraz mniej.
Więcej
-
„Inteligentne miasta” ograniczą emisje gazów cieplarnianych
2011-12-02Inicjatywa "Inteligentne miasta" pozwoli ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o 40 procent – zakłada program uruchomiony w czasie konferencji poświęconej SET-Planowi w Warszawie. To kolejna inicjatywa na rzecz nowych technologii przy zasilaniu miast w energię elektryczną – zwrócił uwagę wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami.
Więcej
-
Rzecznik polskiej prezydencji komentuje "Skamielinę dnia"
2011-12-01Konrad Niklewicz skomentował wczorajsze przyznanie Polsce antynagrody "Skamielina Dnia" podczas szczytu klimatycznego w Durbanie.
Więcej
-
Węglowa prezydencja Polski
2011-12-01Wygląda na to, że dla polskiej prezydencji interesy sektora węglowego są ważniejsze niż ochrona klimatu. To właśnie za to przyznano Polsce "Skamielinę Dnia".
Więcej
-
O Durbanie po duńsku
2011-12-01Zmobilizowanie funduszy obiecanych w Cancún jest absolutnie wykonalne. Rozwój silnego i przejrzystego rynku emisji CO2, w tym mechanizmów sektorowych, oraz wycena emisji z transportu samolotowego i morskiego posiadają potencjał do wytworzenia znacznych przychodów – mówi ambasador Danii, pan Thomas Østrup Møller.
Więcej
-
Polska dostaje "Skamielinę dnia" za podważanie wiarygodności Unii Europejskiej
2011-12-01Już trzeciego dnia negocjacji podczas szczytu klimatycznego w Durbanie, sprawująca przewodnictwo w Unii Polska zostaje odznaczoną antynagrodą za swoje działania wbrew unijnemu interesowi.
Więcej
-
Kanada: Kioto to przeszłość
2011-12-01Szczyt klimatyczny w Durbanie dopiero się rozpoczął, a już widać, że o konsensus nie będzie łatwo. Kanada zapowiada, że nie podpisze się pod kontynuacją protokołu z Kioto, nie zaprzecza też pogłoskom o wycofaniu się z porozumienia już w przyszłym miesiącu.
Więcej
-
ONZ: Ziemia ociepla się, będzie więcej ekstremów pogodowych
2011-12-01Na świecie jest coraz goręcej, bieżący rok to jeden z najcieplejszych od lat. Rosnące temperatury przyniosą więcej powodzi i susz na Ziemi – głosi raport ONZ opublikowany we wtorek w Durbanie, gdzie rozpoczynają się rozmowy o redukcji emisji gazów.
Więcej
-
Niezależna energetycznie Europa?
2011-12-01Drugi dzień VI Forum Energetycznego otworzyła sesja plenarna "Pakiet UE 20-20-20. Czy rzeczywiście zbliżamy się do stworzenia czystszej i niezależnej energetycznie Europy?".
Więcej
-
Ministerstwo Środowiska wycofuje się z ograniczenia limitów emisji CO2
2011-12-01Resort środowiska zdecydował się na przerwanie prac nad projektem rozporządzenia, które miało ograniczyć darmowe limity emisji CO2 na rok 2012. Przedstawiciele forum CO2 spotkali się w tej sprawie we wtorek z ministrem Marcinem Korolcem.
Więcej
-
Szwajcarski pomysł na promocję energetyki odnawialnej w Polsce
2011-11-30Szwajcaria przeznaczyła ok. 110 milionów franków na dofinansowanie wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Polsce. Przewiduje się, że łącznie w ramach programu instalacje solarne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej zainstalowane zostaną na ok. 17 000 prywatnych budynkach mieszkalnych oraz prawie 200 budynkach użyteczności publicznej, takich jak szpitale powiatowe, czy szkoły.
Więcej
-
Działania adaptacyjne są już dzisiaj niezbędne – uważa IPCC
2011-11-30Obecny rok obfitował w nagłe, ekstremalne zdarzenia pogodowe, wywołując w wielu rejonach stan klęski żywiołowej. Tajlandia nadal walczy z wielką wodą, afrykańskie państwa cierpią susze i głód, setki tysięcy ludzi musi emigrować. Pewne zmiany zachodzą bardzo szybko, więc działania przygotowawcze należy podjąć już teraz. Coraz więcej ekspertów uważa, że właściwa adaptacja będzie miała kluczowe znaczenie dla przyszłości wielu mieszkańców państw na całym świecie.
Więcej
-
Pokrywa lodowa w Arktyce najmniejsza od półtora tysiąca lat
2011-11-30Pokrywa lodowa w Arktyce jest najmniejsza od 1450 lat – wynika z najnowszej pracy kanadyjskich specjalistów, opublikowanej w prestiżowym czasopiśmie "Nature".
Więcej
-
Artur Gradziuk o COP 17 w Durbanie
2011-11-30W Durbanie rozpoczęła się konferencja klimatyczna krajów ONZ, na której największe gospodarki mają zdecydować, co dalej z zobowiązaniami klimatycznymi. O tym, ile będzie będzie kosztowała walka ze zmianami klimatu i kto za to zapłaci, dla portalu Ekologia.pl opowiada Artur Gradziuk z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Więcej
-
Czy Polsce zależy na klimacie? – stanowisko WWF
2011-11-29Szczyt klimatyczny Narodów Zjednoczonych w Durbanie stanowi wyjątkową okazję dla przywódców z całego świata do podjęcia kolejnych zobowiązań, które pomogą skutecznie przeciwdziałać globalnemu ociepleniu, w tym dla Polski, która przewodniczy Unii Europejskiej i reprezentuje głos Wspólnoty. WWF oczekuje poważnej debaty i podjęcia konkretnych decyzji związanych z ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych oraz adaptacji do zmian klimatu.
Więcej
-
Stanowisko Koalicji Klimatycznej dotyczące szczytu klimatycznego COP17
2011-11-28W poniedziałek, 28 listopada br. w Warszawie odbyła się organizowana wspólnie przez Koalicję Klimatyczną i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych konferencja pt. "Globalne negocjacje klimatyczne – interesy i wyzwania dla Polski i Unii Europejskiej". Taki też tytuł nosił raport, który przedstawiony został podczas spotkania w Polskiej Agencji Prasowej. Ponadto, zaprezentowane zostało stanowisko Koalicji dotyczące rozpoczętego właśnie szczytu klimatycznego COP17 w Durbanie.
Więcej
-
COP 17: Finlandia oczekuje przedłużenia protokołu z Kioto
2011-11-28– Zwiększająca się rola gospodarek wschodzących to ważna zmiana. Sama Unia Europejska nie będzie w stanie przeprowadzić tak dużych zmian – mówi Vesa Himanen, ambasador Finlandii w Polsce.
Więcej
-
„Choinka z klimatem” w Warszawie
2011-11-28W środę, 30 listopada o godz. 12.30 Fundacja Ekologiczna ARKA zaprasza na spotkanie prasowe inaugurujące kampanię "Zadbaj o klimat". Tego dnia na dziedzińcu Ratusza zaświeci prawdziwa ekologiczna choinka ze światłem zasilanym przez system rowerowy. Na spotkanie zaproszono Prezydent m.st. Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności