- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
#klimaSENIORE
-
COP 17 w Durbanie – nie było łatwo
2011-12-12Szczyt klimatyczny w Durbanie zakończył się kompromisem. Rządy wszystkich krajów zobowiązały się podpisać prawnie wiążące porozumienie, które obejmować będzie zarówno kraje rozwinięte, jak i rozwijające się. Jednak ma ono obowiązywać dopiero od roku 2020.
Więcej
-
Koniec negocjacji, ale nie koniec walki o stabilny klimat
2011-12-12W niedzielę 11 grudnia nad ranem zakończyły się trwające ponad dwa tygodnie negocjacje klimatyczne COP17 w Durbanie. Podpisane zostało porozumienie wyznaczające mapę drogową dla ograniczenia emisji po 2020 roku, Zdecydowano też, że wiążące decyzje, dotyczące drugiego okresu zobowiązań, tj. w latach 2013-2020 zostaną podjęte w przyszłym roku, w trakcie kolejnego szczytu klimatycznego w Katarze.
Więcej
-
Raport Met Office przestrzega przed skutkami zmian klimatu
2011-12-12Pod koniec bieżącego stulecia jedna czwarta mieszkańców Wielkiej Brytanii może odczuwać znaczące braki wody – wynika z najnowszego raportu Met Office, opublikowanego podczas konferencji klimatycznej w Durbanie.
Więcej
-
Decyzja Brazylii zaszkodzi Puszczy Amazońskiej i klimatowi
2011-12-12Brazylijski senat utorował drogę dalszej nielegalnej wycince lasów, zgadzając się na nowe prawo faworyzujące rolnictwo i hodowlę bydła kosztem unikatowej na światową skalę przyrody Amazonii – ostrzega organizacja ekologiczna WWF. – Przyjęte przez senatorów przepisy wydłużają też okres amnestii za niszczenie Puszczy Amazońskiej.
Więcej
-
"RZ": NFOŚiGW rozdaje dotacje na OZE zbyt wolno
2011-12-12Zdaniem "Rzeczpospolitej" NFOŚiGW zwleka z realizacją konkursów na dotacje dla projektów związanych z energetyką odnawialną. Fundusz odpowiada: "Skuteczność konkursów wzrasta".
Więcej
-
Pierwsza w Polsce „Choinka z klimatem”
2011-12-11W poniedziałek 12 grudnia o godz. 12.00 przed galerią SFERA w Bielsku-Białej Fundacja Ekologiczna ARKA inauguruje akcję "Choinka z klimatem". Tego dnia energooszczędną choinkę ze światłem zasilanym przez system rowerowy rozświetlą uczniowie bielskich szkół.
Więcej
-
Kredyt Bank kupuje energię z wiatraków od RWE
2011-12-11Wszystkie warszawskie placówki Kredyt Banku, w tym siedziba centrali Banku przy ul. Giełdowej i Kasprzaka, zasilane są wyłącznie ekologiczną energią wytwarzaną w Parkach Wiatrowych RWE. To efekt współpracy banku z RWE Polska, która ma na celu zoptymalizowanie zapotrzebowania spółki na energię elektryczną. To również przejaw społecznie odpowiedzialnego podejścia banku do ochrony środowiska.
Więcej
-
Polska oddala szanse na sukces w Durbanie?
2011-12-10Działania Polski skrytykował dwa dni temu Lord Prescott, obecny w Durbanie zastępca premiera Wielkiej Brytanii, który przewodniczył negocjacjom w 1997 w Kioto.
Więcej
-
Wschód Mazowsza ogrzewany energią słoneczną
2011-12-10W piątek mazowiecki urząd marszałkowski poinformował o sukcesie projektu dofinansowania zakupu i instalacji kolektorów słonecznych. W województwie już 1396 domów ogrzewanych jest dzięki energii słonecznej - donosi PAP.
Więcej
-
Niemieccy podatnicy zapłacą więcej na rzecz OZE
2011-12-10Niemieccy konsumenci prawdopodobnie zapłacą więcej za energię elektryczną. Podwyżka jest uzasadniona koniecznością zwiększenia udziału OZE w produkcji prądu. Jak informuje serwis nowa-energia.com.pl, operatorzy sieci przemysłowych w Niemczech mogą podnieść ceny nawet o 4 proc. jeszcze przed końcem przyszłego roku.
Więcej
-
Portugalia pojedzie na… chwaście
2011-12-10Portugalia wdraża rewolucyjny program produkcji biopaliwa z... chwastów. Jego autorzy twierdzą, że na roślinach z rodzaju janowca można wyprodukować w ciągu roku do 300 mln litrów paliwa ekologicznego.
Więcej
-
Rekordowy wzrost emisji dwutlenku węgla
2011-12-09Emisje dwutlenku węgla ze spalania paliw kopalnych w ciągu ostatnich 20 lat wzrosły niemal dwukrotnie. To oznacza o wiele mniejsze prawdopodobieństwo, że świat zdoła uniknąć niebezpiecznych zmian klimatycznych – wynika z najnowszego badania naukowców z Uniwersytetu Wschodniej Anglii. Badanie zostało opublikowane przed rozpoczęciem szczytu klimatycznego ONZ w Durbanie.
Więcej
-
Unia Europejska wciąż wspomaga kopalnie węgla
2011-12-09W pakiecie klimatyczno-energetycznym mowa jest o 20-proc. udziale odnawialnych źródeł energii w ogólnym miksie energetycznym w 2020 roku. Pomimo to, Komisja Europejska nadal wspiera węgiel. Pod koniec listopada zgodziła się na przekazanie Kompanii Węglowej, Katowickiej Grupie Kapitałowej oraz Spółce Restrukturyzacji Kopalń aż 2,5 mld zł.
Więcej
-
Według raportu ONZ jedna czwarta powierzchni lądów jest poważnie zdegradowana
2011-12-09Organizacja ds. Żywności i Rolnictwa (FAO) opublikowała pierwszy raport zatytułowany "Stan światowych zasobów ziem uprawnych i wody dla potrzeb produkcji żywności i rolnictwa" (State of the World's Land and Water Resources for Food and Agriculture) oceniający stan zasobów ziem uprawnych naszej planety. Raport stwierdza, że zmiany klimatu i niewłaściwe metody upraw prowadzą do spadku wzrostu produktywności rolnictwa w porównaniu do okresu "zielonej rewolucji".
Więcej
-
Czy kryzys zagraża polskiej elektrowni atomowej?
2011-12-09Budowa elektrowni atomowej w Polsce jest zagrożona. Powód? Wszystko przez kryzys w strefie euro – informuje „Dziennik Gazeta Prawna".
Więcej
-
Człowiek odpowiada za 3/4 zmian klimatu
2011-12-08Według najnowszych badań, wykorzystujących zupełnie inną metodę niż dotychczas, 75% wzrostu średniej globalnej temperatury od lat pięćdziesiątych XX w. spowodowane jest ludzką aktywnością. Naturalne procesy mają trzy razy mniejszy wpływ na klimat. Wyniki uzyskane w szwajcarskim Instytucie Atmosfery i Klimatu zostały niedawno opublikowane w piśmie "Nature Geoscience".
Więcej
-
Eksperci: mniej CO2 powstaje przy wydobyciu gazu łupkowego niż węgla
2011-12-08Przy produkcji gazu łupkowego powstaje mniej dwutlenku węgla niż przy wydobywaniu węgla kamiennego – mówili eksperci uczestniczący w VI Forum Energetycznym w Sopocie. Ich zdaniem to ważny argument za wykorzystywaniem gazu łupkowego.
Więcej
-
Jak przetrwać w cieplejszym świecie
2011-12-08Negocjatorzy w Durbanie nadal dyskutują, ale niewiele wskazuje, że ich obrady zakończą się wiążącym porozumieniem. Kraje rozwijające się, choć pilnie potrzebują ambitnej umowy, nie mogą biernie czekać na jej osiągnięcie – skutki zmian klimatu już są u nich obserwowane. Niektóre państwa podejmują pewne działania, które mają pomóc ludności przystosować się do nowych warunków życia.
Więcej
-
Którzy producenci paneli słonecznych przetrwają?
2011-12-08Które firmy przetrwają rosnącą konkurencję na rynku producentów paneli solarnych według analityków szwajcarskiego Bank Sarasin?
Więcej
-
Naukowcy z WAT zbadali, jak wprowadzić tiry na tory
2011-12-08Naukowcy z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zaprojektowali wagon, którym będzie można bezpiecznie przewozić naczepy tirów koleją. Dzięki rozwiązaniu badaczy, uda się spełnić rygorystyczne polskie przepisy kolejowe oraz ograniczenia wynikające z istniejącej infrastruktury kolejowej, które dotychczas uniemożliwiały taki transport na głównych szlakach kolejowych.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności