- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
#klimaSENIORE
-
Przed konferencją w Durbanie: ekologia i wzrost gospodarczy idą w parze
2011-11-14Eurodeputowani przed rozpoczęciem się ONZ-towskiej konferencji na temat zmian klimatu chcą, by UE przyjęła bardzo konkretne stanowisko. Komisarz odpowiedzialna za działania w dziedzinie klimatu, Connie Hedegaard podkreśla, że spotkanie w Durbanie daje nadzieję na postępy w tej dziedzinie, ale nie będzie ostatnim krokiem w negocjacjach.
Więcej
-
Nowe miejsca pracy w energetyce wiatrowej w Polsce
2011-11-13Kolejne firmy decydują się na budowę w naszym kraju zakładów produkujących elementy elektrowni wiatrowych.
Więcej
-
Farmom wiatrowym nie grozi powiew kryzysu
2011-11-13Z raportu pt.: "Energetyka wiatrowa w Polsce", przygotowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych i PRA Horwath wynika, że sektor odnawialnych źródeł energii wykazał odporność na kryzys gospodarczy.
Więcej
-
Czysta energia z odpadów
2011-11-12Szwedzkie doświadczenia w zakresie funkcjonowania sektora biogazu mogą być pomocne w realizacji naszych projektów energetycznych - powiedział wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak otwierając seminarium pn. "Energia z odpadów. Produkcja biogazu – model szwedzki". Konferencja z udziałem ambasadora Szwecji odbyła się 9 listopada 2011 r. w MG.
Więcej
-
Produkcja energii słonecznej 24h na dobę
2011-11-12W Andaluzji powstała elektrownia słoneczna, która będzie produkować energię elektryczną ze Słońca bez przerwy, 24 godziny na dobę.
Więcej
-
Zwycięzcy konkursu "Media z klimatem"
2011-11-119 listopada br., w Teatrze Kamienica w Warszawie, odbyło się rozdanie nagród III edycji konkursu dla dziennikarzy "Media z klimatem", organizowanego przez Koalicję Klimatyczną, we współpracy z WWF Polska i firmą ISOVER.
Więcej
-
Rozmowy o OZE w Kawiarni Naukowej Rodziców
2011-11-11O odnawialnych źródłach energii opowiadała 5 listopada gościom Kawiarni Naukowej Rodziców na Uniwersytecie Dzieci w Warszawie prof. Dorota Chwieduk z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej.
Więcej
-
Rząd Francji zamówił 15 tys. elektrycznych Renault
2011-11-11Francuski rząd zamówił 15 tys. elektrycznych Renault Kangoo Z.E. Auta trafią do największych francuskich przedsiębiorstw i sektora publicznego.
Więcej
-
Stanowisko Koalicji Klimatycznej na temat projektu Drugiego Krajowego Planu Działań dotyczącego efektywności energetycznej dla Polski
2011-11-10Zdaniem Koalicji Klimatycznej "Efektywność energetyczna jest korzystnym ekonomicznie, najmniej kontrowersyjnym, a przy tym pobudzającym gospodarkę i tworzącym miejsca pracy sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz najtańszą metodą wypełniania przez Polskę zobowiązań pakietu energetyczno-klimatycznego w zakresie ograniczania emisji gazów cieplarnianych".
Więcej
-
Brak porozumienia ws. zmian opodatkowania energii w UE
2011-11-1014 państw członkowskich UE sprzeciwia się propozycji Komisji Europejskiej w sprawie zmiany opodatkowania energii, która uzależnia akcyzę na energię od emisji CO2 i zawartości energii w paliwie. Ministrowie finansów nie osiągnęli porozumienia w tej sprawie podczas wtorkowej Rady w Brukseli. Propozycję KE krytykuje też Polska.
Więcej
-
World Energy Outlook 2011
2011-11-10Do 2035 r. światowy popyt na energię wzrośnie o jedną trzecią, a złotą erę będzie przeżywać gaz ziemny – prognozują analitycy Międzynarodowej Agencji Energetycznej. 9 listopada 2011 r. Agencja opublikowała raport World Energy Outlook 2011, w którym przeanalizowano zagrożenia i możliwości stojące przez światową energetyką oraz potencjalne scenariusze rozwoju sektora w najbliższych latach.
Więcej
-
Stanowisko Koalicji Klimatycznej w sprawie projektu strategii "Bezpieczeństwo energetyczne i środowisko"
2011-11-10Zachęcamy do zapoznania się z opinią Koalicji Klimatycznej w sprawie projektu strategii "Bezpieczeństwo energetyczne i środowisko", przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki i Ministerstwo Środowiska.
Więcej
-
"Czworokąt wyszehradzki" ministrów środowiska
2011-11-10Wspólne stanowisko dotyczące, m.in. wizji w sprawie zmian klimatu, struktury nowej polityki finansowej UE i polityki spójności, działań na rzecz poprawy jakości powietrza oraz wymiany doświadczeń z wdrażania obszarów Natura 2000 przyjęli ministrowie z Polski, Czech, Węgier i Słowacji.
Więcej
-
Bardziej energooszczędne i tańsze samochody w Europie
2011-11-10Samochód osobowy sprzedany w Europie w 2010 roku był statystycznie o 4 proc. bardziej efektywny pod względem zużycia paliwa, emitował o 4 proc. mniej CO2 i był o 2,5 proc. tańszy w porównaniu do zeszłego roku.
Więcej
-
Otwarta debata o polityce energetycznej regionu kujawsko-pomorskiego
2011-11-10W środę 16 listopada 2011 w toruńskim Hotelu Bulwar odbędzie się debata o polityce energetycznej regionu kujawsko-pomorskiego. Spotkanie – w ramach cyklu Akademia Myśli Społecznej – zorganizowała Pracownia Zrównoważonego Rozwoju. Ma ono zapoczątkować dyskusję na temat problemów i wyzwań związanych z energetyką w województwie kujawsko-pomorskim.
Więcej
-
Akcja Greenpeace w Sejmie – posłowie pod obserwacją
2011-11-09Podczas odbywającej się wczoraj w Sejmie inauguracji nowej kadencji, aktywiści Greenpeace siedzący na balkonie wyświetlili na przedniej ścianie sali wizerunek oka z hasłem "Obiecaliście – Patrzymy". Projekcją tą Greenpeace przypomina posłom o ich przedwyborczych obietnicach związanych z ekologią oraz zaległych ustawach, które czekają na uchwalenie od lat.
Więcej
-
W październiku spora niepewność na rynku handlu emisjami
2011-11-09W październiku niepewność na europejskich rynkach, w tym na rynku handlu emisjami, związana była głównie ze stale utrzymującym się widmem kryzysu w strefie euro. Słabsze od oczekiwań dane makroekonomiczne oraz trudności w uzgodnieniu spójnego europejskiego planu ratunkowego przyczyniły się do utrzymywania kursu uprawnień w okolicach minimów z ostatniego miesiąca.
Więcej
-
W UE brak zgody ws. nadwyżek CO2
2011-11-09Wewnątrz Unii Europejskiej nie ma zgody w kluczowej dla Polski sprawie możliwości przeniesienia nadwyżek emisji CO2 na okres po 2012 roku. Kwestia ta będzie rozstrzygana podczas konferencji klimatycznej ONZ w Durbanie.
Więcej
-
Energia wiatru w sieci – warsztaty PSEW zakończone
2011-11-09Przewidywanie produkcji z energii wiatru, grupowanie farm wiatrowych w wirtualne elektrownie w celu zapewnienia optymalnego działania systemu elektroenergetycznego – to tylko niektóre tematy zakończonych 4 listopada br. warsztatów energetyki wiatrowej. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, gdzie można było poznać praktykę w zarządzaniu parkami wiatrowymi w systemie energetycznym.
Więcej
-
Belgia zamknie elektrownie jądrowe do 2025 r.
2011-11-08Przyszła belgijska koalicja rządowa osiągnęła porozumienie w sprawie wyłączenia dwóch ostatnich elektrowni jądrowych. Plan zamknięcia do 2015 r. trzech najstarszych reaktorów i całkowitego wycofania się z programu energetyki jądrowej do w 2025 roku jest uzależniony od znalezienia alternatywy dla pozyskiwanej w ten sposób energii, aby zapobiec niedoborom.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności