- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje zagraniczne
-
Relacja z konferencji „Praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię”
2013-10-2717 października 2013 roku odbyła się konferencja pod hasłem „Praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię", towarzysząca 3-cim Międzynarodowym Targom Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej. Wydarznie zorganizowała redakcja serwisu IOZE oraz kwartalnik „Energetyka Wodna".
Więcej
-
Wielka Brytania mówi NIE wydobywaniu ropy w Wirundze!
2013-10-26Rząd Wielkiej Brytanii chce ocalić najstarszy park narodowy w Afryce z rąk koncernów paliwowych – informuje organizacja ekologiczna WWF. Brytyjskie władze ostro skrytykowały plany koncernu paliwowego Soco International PLC, który chce wydobywać ropę naftową na terenie parku. Wirunga jest kluczową ostoją zagrożonych wyginięciem goryli górskich, afrykańskich słoni leśnych, hipopotamów i lampartów. Pod apelem WWF w obronie Wirungi podpisało się już ponad pół miliona osób z całego świata.
Więcej
-
Stanowisko partii Zieloni w sprawie uwolnienia aktywistów Greenpeace
2013-10-26Rada Krajowa Partii Zieloni wyraża solidarność z 30 zatrzymanymi przez Rosję aktywistkami i aktywistami Greenpeace i domaga się ich natychmiastowego uwolnienia. Traktowanie osób, które zwracają uwagę opinii publicznej na zagrożenia związane z planami eksploatacji złóż w rejonie Arktyki jako „piratów", to kpina z prawa i gwałt na demokracji – czytamy w stanowisku partii Zieloni.
Więcej
-
„Dworek Polski” wśród najlepszych
2013-10-26Projekt mieszkaniowy „Dworek Polski" znalazł się w trójce finalistów konkursu Unii Europejskiej „Świat, jaki lubisz". Firma z podwarszawskiego Zalesia Górnego wygrała już etap krajowy rywalizacji, teraz została wybrana spośród 10 najwyżej ocenionych europejskich projektów. Główny ogólnoeuropejski zwycięzca konkursu, wskazany przez komisję przyznającą nagrody Sustainia, zostanie ogłoszony 7 listopada br. w Kopenhadze, podczas uroczystej gali.
Więcej
-
Relacja z konferencji klimatycznej w Lublinie
2013-10-25W dniu 24 października 2013 roku odbyła się piąta z cyklu regionalnych konferencji klimatycznych projektu „Dobry klimat dla powiatów". Tym razem zespół projektu odwiedził województwo lubelskie. Gospodarzem konferencji było starostwo powiatowe w Lublinie. Konferencja składała się z trzech sesji. Pierwsza poświęcona była działaniom projektu „Dobry klimat dla powiatów", druga panelowi dyskusyjnemu na temat roli powiatów w ochronie klimatu, a trzecia finansowaniu ochrony klimatu.
Więcej
-
Dom energooszczędny lub pasywny? Tylko z dobrym projektem
2013-10-25Zapotrzebowanie na energię domu energooszczędnego i pasywnego wynosi rocznie odpowiednio 50 i 15 kWh na każdy 1 m2 powierzchni. Aby nasza inwestycja spełniała te wymogi, musimy przestrzegać pewnych zasad zarówno na etapie projektowania, jak i budowania. W ramach projektu „Energooszczędne 4 kąty" najważniejsze z nich omawiają eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii. W naszym nowym bloku tematycznym przedstawiamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę.
Więcej
-
Polskie miasta chcą oddychać
2013-10-25Jeśli mieszkasz w polskim mieście, lepiej wstrzymaj oddech – według najnowszych wyników badań opublikowanych przez Europejską Agencję Ochrony Środowiska sześć z dziesięciu miast o najbardziej zanieczyszczonym pyłem zawieszonym powietrzu w Europie to miasta polskie.
Więcej
-
82 megawaty z wiatru
2013-10-25Farma wiatrowa Marszewo (woj. zachodniopomorskie) o mocy 82 MW dołączyła do jednostek wytwórczych OZE Grupy TAURON. Otwarcie farmy, trzeciej co do wielkości w Polsce, miało miejsce 18 października br.
Więcej
-
Sam architekt to za mało
2013-10-24W projektowanie domu energooszczędnego powinno być zaangażowanych więcej osób z różnych dziedzin inżynierii, architekt w pojedynkę może nie podołać temu zadaniu – mówi mgr inż. Michał Pierzchalski, od 2004 roku prowadzący biuro, które zaprojektowało i zrealizowało już kilkanaście budynków energooszczędnych i pasywnych.
Więcej
-
PE chce planu osiągnięcia globalnego porozumienia klimatycznego
2013-10-24Podczaj konferencji klimatycznej ONZ, która odbędzie się w listopadzie w Warszawie, 192 państwa – sygnatariusze protokołu z Kioto – muszą ustalić harmonogram dla osiągnięcia globalnego oraz wiążącego porozumienia w 2015 roku, w Paryżu – stwierdził Parlament Europejski w rezolucji głosowanej 23 października br. Parlament ponowił propozycję przedstawioną przez UE, o zmniejszeniu własnych emisji o 30 proc. do 2020 roku, jeśli najwięksi emitenci zobowiążą się do podobnych celów.
Więcej
-
Wepnij Zieloną Sznurówkę i rób zdrowy klimat dla ludzkości!
2013-10-2424 października to Międzynarodowy Dzień Akcji dla Klimatu. Załóż w tym dniu zielone sznurówki, które są symbolem działania w celu ochrony klimatu. Zamanifestuj w ten sposób swoją aktywność ekologiczną i troskę o środowisko naturalne.
Więcej
-
P. Woźniak: nowe prawo dotyczące składowania CO2 jednym z bardziej restrykcyjnych w UE
2013-10-24Nowo przyjęte polskie regulacje dotyczące składowania dwutlenku węgla są jednymi z najbardziej restrykcyjnych w Unii Europejskiej. Odpowiedzialny za nie główny geolog kraju zapewnia, że taka operacja będzie bezpieczna dla środowiska. W rzeczywistości najprawdopodobniej niewielu przedsiębiorców zdecyduje się na stosowanie technologii CCS ze względy na wysokie koszty i surowe przepisy.
Więcej
-
Stanowisko partii Zieloni ws. ustawy o OZE
2013-10-23Jak czytamy w oficjalnym stanowisku ugrupowania, "Partia Zieloni domaga się, by nowe prawo o odnawialnych źródłach energii (OZE) służyło społeczeństwu i środowisku oraz małym i średnim przedsiębiorstwom, a nie wielkim koncernom zatruwającym atmosferę".
Więcej
-
Ogrzewanie domów w Niemczech. Coraz mniejsze zużycie, coraz większy udział OZE
2013-10-23W ostatnich latach niemieckie gospodarstwa domowe zanotowały istotny spadek zapotrzebowania na energię cieplną. Jednocześnie w strukturze ogrzewania niemieckich domów rośnie udział OZE.
Więcej
-
Starachowicka biogazownia zaopatrzy w energię fabrykę ciężarówek
2013-10-23Spółka Bioelektrownie Świętokrzyskie, która chce zbudować w Starachowicach wielką bioelektrownię i biogazownię, ma już odbiorców na wytwarzaną przez nie energię. Jednym z nich będzie starachowicka fabryka ciężarówek, należąca do koncernu MAN. Warto dodać, że biogazownia i bioelektrownia w Starachowicach ma powstać w oparciu o polską, innowacyjną, bezodpadową technologię o nazwie Elektra.
Więcej
-
Stanisław Tym i Ministerstwo Środowiska zachęcają do oszczędzania energii
2013-10-22Stanisław Tym w społecznej kampanii Ministerstwa Środowiska „Polak tym bardziej oszczędza ciepło" zachęca do oszczędzania energii w domu. Spoty wyreżyserowane przez Wojciecha Smarzowskiego można już oglądać w telewizji.
Więcej
-
Trwają prace nad nowym prawem wodnym. Energetyka i rolnicy zapłacą za pobór wody z rzek
2013-10-22Ministerstwo Środowiska zakończyło konsultacje nad założeniami nowego Prawa wodnego i w najbliższym czasie prześle projekt do Komitetu Stałego Rady Ministrów. Po przyjęciu założeń przez rząd, ruszą pracę nad konkretną ustawą. Resort nie wie jeszcze, w jaki sposób będzie uregulowana kwestia opłat za pobór wody z rzek przez branżę energetyczną i rolników.
Więcej
-
Apelacja Polaka w Rosji odrzucona. Lech Wałęsa apeluje o uwolnienie zatrzymanych
2013-10-22Podczas gdy sąd w Murmańsku odrzuca kolejne apelacje działaczy Greenpeace, na świecie coraz więcej ludzi i instytucji domaga się ich uwolnienia lub przynajmniej sprawiedliwego procesu. Do grona wspierających zatrzymanych dołączył właśnie Lech Wałęsa.
Więcej
-
Oblicza Energiewende – Miesbach: ku powiatowi bez gazów cieplarnianych
2013-10-21Miesbach to rolniczo-turystyczny powiat w Bawarii położony między regionem Monachium i Austrią. W 2009 roku podjęto tam decyzję o wdrożeniu strategii rozwoju, której jednym z priorytetów byłoby wykorzystanie nowoczesnych źródeł energii i zapewnienie ochrony klimatu. Rok 2013 jest już drugim, w którym realizowana jest zintegrowana koncepcja ochrony klimatu w powiecie. Koncepcja, która jest wskazywana przez niemieckie ministerstwo środowiska jako jedna z modelowych. Jak doszło do jej powstania i co w niej postanowiono?
Więcej
-
Uwagi Instytutu Energetyki Odnawialnej do projektu Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ 2014-2020)
2013-10-21Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) wziął udział w konsultacjach społecznych projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Budżet programu wyniesie ponad 24 mld euro. Poniżej prezentujemy ogólne uwagi Instytutu.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności