więcej


Inicjatywy lokalne

Słupsk - krzemowa dolina odnawianych źródeł energii (17943)

2014-12-03

Drukuj
galeria

Robert Biedroń, fot. Adrian Grycuk, CC-BY-SA-3.0-pl

- Postaram się, by Słupsk stał się "krzemową doliną" odnawianych źródeł energii - zapowiedział na falach radia TOK FM nowy prezydent Słupska Robert Biedroń, wskazując energetykę odnawialną jako pomysł na ekonomiczny rozwój Słupska.

Nowy prezydent Słupska Rober Biedroń w wywiadzie dla TOK FM poinformował, że jego pomysłem na rozwój miasta jest energetyka odnawialna, dodając, że zrobi wszystko, aby w Słupsku powstał instytut zielonej energii, który będzie podstawą do utworzenia klastra branży OZE.

Robert Biedroń poinformował, że w sprawie tworzenia warunków dla rozwoju OZE będzie współpracował z ministerstwem środowiska, które jest przychylne jego pomysłom w kwestii OZE. - W piątek otrzymałem pismo od ministra środowiska, który z bardzo dużym entuzjazmem podchodzi do tej inicjatywy - zaznaczył Biedroń.

- Ten region ma idealne warunki, aby tu właśnie rozwijały się technologie związane z odnawialnymi źródłami energii - podkreślił nowy prezydent Słupska.

Na pytanie dziennikarki TOK FM Dominiki Wielowieyskiej, czy zamierza działać tylko w sferze idei i że potrzebne są konkrety, nowy prezydent Słupska odpowiedział:

- To są konkrety. W ten sposób buduje się nowoczesne miasta. Dla mnie przykładem jest Rzeszów, który stał się lotniczą doliną. To właśnie była idea. Wokół lotniska w Rzeszowie zbudowano całą infrastrukturę. Także akademicką i naukową. To można zrobić w Słupsku w przypadku odnawialnych źródeł energii. W jednej ze szkół wyższych w Słupsku powstał kierunek "odnawialne źródła energii". W specjalnej strefie ekonomicznej są firmy, które zamierzają się tym zajmować. To trzeba połączyć, w to trzeba inwestować, na to trzeba zdobywać środki unijne, które są w nowej perspektywie budżetowej, i stawiać na ten sektor - ocenia nowy prezydent Słupska.

- Każda inwestycja i każdy pomysł na Słupsk, który kieruje nowe miejsca pracy i sprawia, że Słupsk będzie się rozwijał, jest bardzo potrzebny - podsumował swoje plany na rozwój Słupska Robert Biedroń.

Źródło: gramwzielone.pl
www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej