- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Energetyka
-
Komisja ds. środowiska - biopaliwa bardziej efektywne i zrównoważone
2013-07-12Po ostatnim głosowaniu w Komisji ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego pojawiła się realna szansa na uczynienie unijnej polityki biopaliwowej bardziej przyjazną dla klimatu, środowiska naturalnego oraz efektywniej wykorzystującą publiczne środki finansowe. Komisja przyjęła limit dla tzw. biopaliw pierwszej generacji na poziomie 5,5 proc. oraz uwzględnianie wartości emisji spowodowanej pośrednią zmianą użytkowania gruntów (ILUC).
Więcej
-
Technologie czystej energii zahamują zmiany klimatu?
2013-07-11Czy uda się powstrzymać wzrost średniej globalnej temperatury na poziomie 2°C? Odpowiedzieć na to pytanie pomaga opracowanie Międzynarodowej Agencji Energetycznej "Tracking Clean Energy Progress 2013", analizujące postępy poszczególnych czystych technologii.
Więcej
-
Nie oszczędzajmy na projekcie
2013-07-08Mgr inż. Jerzy Żurawski, prezes Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska, która zajmuje się konsultowaniem i realizowaniem projektów budynków o niskim zapotrzebowaniu na energię, certyfikacją energetyczną oraz termomodernizacją, tłumaczy, na czym nie należy oszczędzać, gdy planujemy budowę domu energooszczędnego.
Więcej
-
Unijna dyrektywa zmusi sektor publiczny do poprawy efektywności energetycznej
2013-07-08Do 31 grudnia 2013 r. państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą podać do wiadomości publicznej wykaz ogrzewanych lub chłodzonych budynków o powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 500 m kw. należących do instytucji rządowych. Mają one być systematycznie poddawane modyfikacji prowadzącej do zwiększenia efektywności energetycznej i stanowić przykład dla innych podmiotów.
Więcej
-
Uciekli na wieś z miasta, biogazowni nie chcą
2013-07-08Część mieszkańców – za budową biogazowni, a część – przeciw. Protestowali głównie ci, którzy przeprowadzili się na wieś z miasta. Tak było w miejscowości Brzoza (gm. Strzelce Krajeńskie). We wsi Strzykocin (gm. Brojce koło Gryfic) część mieszkańców także protestowała, ale na inwestycji bardzo zależało lokalnym władzom. W efekcie biogazownie w obydwu miejscowościach powstaną.
Więcej
-
Ekologiczna energia z rzeki patentem Politechniki Świętokrzyskiej
2013-07-07Pozyskanie darmowej energii elektrycznej dla domu stało się możliwe dzięki urządzeniu do przetwarzania energii słupa wody – opatentowanemu przez Politechnikę Świętokrzyską. Aby zastosować wynalazek wystarczy nawet niewielka rzeka.
Więcej
-
Czy wojna Obamy ze zmianami klimatu oznacza wojnę z Kongresem?
2013-07-05Przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych z ubiegłego tygodnia to początek pewnej epoki. Barack Obama poszedł dalej niż jakikolwiek jego poprzednik w ustanowieniu strategii walki ze zmianami klimatu. Zapowiedział, że będzie to jego priorytetem podczas drugiej kadencji, bez względu na sprzeciw republikanów. Prezydent znalazł sposób, aby wprowadzić nową politykę bez potrzeby akceptacji Kongresu.
Więcej
-
Polskie społeczeństwo coraz mniej przekonane do energetyki jądrowej
2013-07-05Z raportu CBOS, opublikowanego w kwietniu br. wynika, że społeczne poparcie dla rządowych planów rozwoju w Polsce energetyki jądrowej z roku na rok maleje. Pomysł budowy w Polsce elektrowni atomowej częściej spotyka się z niechęcią niż akceptacją, tym bardziej, jeśli chodzi o poparcie dla inwestycji realizowanych w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania respondentów.
Więcej
-
Koalicja Klimatyczna wzięła udział w konsultacjach KE ws. polityki klimatyczno-energetycznej do 2030
2013-07-04Koalicja Klimatyczna apeluje o podjęcie przez Unię Europejską bardziej zdecydowanych działań i konsekwentne kontynuowanie ich do roku 2030 oraz dalej do roku 2050. UE musi ograniczać emisję gazów cieplarnianych i jednocześnie budować niskoemisyjną zrównoważoną gospodarkę.
Więcej
-
Greenpeace przejmuje gabinet prezesa PGE i żąda odejścia od spalania węgla
2013-07-02W poniedziałek, 1 lipca br., dyrektor polskiego oddziału Greenpeace, Maciej Muskat wraz z czwórką aktywistów na kilka godzin, symbolicznie przejął siedzibę prezesa Polskiej Grupy Energetycznej PGE, Krzysztofa Kiliana. Następnie grupa nagrała przesłanie, w którym przypomniała o tym, że emisje zanieczyszczeń przemysłowych z elektrowni i elektrociepłowni węglowych należących do PGE w samym tylko 2010 roku spowodowały blisko 2000 przedwczesnych zgonów.
Więcej
-
Polski rynek PV w liczbach. Rynek fotowoltaiczny w Polsce – podsumowanie badań
2013-07-02Niniejszy artykuł opiera się na wynikach badan rynku przeprowadzonych przez Instytut Energetyki Odnawialnej w pierwszym kwartale br. oraz analizie trendów rozwoju fotowoltaiki w odniesieniu do odpowiednich dokumentów politycznych, oficjalnych prognoz i otoczenia regulacyjnego. Pełne wyniki badań przedstawiono w raporcie „Rynek fotowoltaiczny w Polsce 2012".
Więcej
-
Koszty eksploatacyjne związane z budownictwem energooszczędnym i pasywnym
2013-07-02Nikogo nie trzeba przekonywać, jak istotne są koszty eksploatacyjne domu. Wśród nich w polskich warunkach szczególnie ważne są koszty paliw i energii do jego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Koszty zakupu energii bez paliw samochodowych pochłaniają prawie 10% rocznych dochodów polskich gospodarstw domowych i w znacznej mierze są zależne od standardu energetycznego budynków. Dla porównania, w krajach Europy Zachodniej o podobnym klimacie te same koszty wynoszą tylko 4% dochodów gospodarstwa domowego.
Więcej
-
IKEA uruchamia farmę wiatrową w Rymanowie
2013-06-29IKEA Retail Sp. z o.o. wraz z portugalską Grupą Martifer 24 czerwca br. oficjalnie uruchomiły farmę wiatrową o mocy 26 MW zlokalizowaną w Rymanowie, w województwie podkarpackim. W uroczystości otwarcia wzięli udział: Wojciech Farbaniec, burmistrz Rymanowa, Evelyn Higler, dyrektor sieci sklepów IKEA w Polsce oraz Jorge Martins, wiceprezes Grupy Martifer. Budowa farmy zakupionej przez IKEA od Grupy Martifer rozpoczęła się w listopadzie 2011 roku i trwała do kwietnia 2013 roku.
Więcej
-
Nadzieja w Słońcu?
2013-06-26Miliony ludzi produkujących energię elektryczną na dachach swoich domów, biur czy fabryk, a następnie dzielących się nią za pośrednictwem „energetycznego Internetu", tak samo, jak dziś tworzymy i wymieniamy w sieci informacje – to nie tylko wizje amerykańskiego ekonomisty Jeremiego Rifkina, to także nadzieje wielu polskich przedsiębiorców i ekspertów – czytamy na Euractiv.pl.
Więcej
-
Ostatni dzwonek, by Europejski Bank Inwestycyjny objął pozycję lidera w walce ze zmianami klimatu
2013-06-25Tuż przed zapowiedzianą na przyszły tydzień prezentacją najnowszej propozycji polityki energetycznej Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), organizacje monitorujące wydatkowanie środków publicznych CEE Bankwatch Network i Counter Balance wzywają bank, aby zagwarantował, że jego roczne portfolio w wysokości EUR 70 miliardów będzie określane przez politykę odzwierciedlającą długoterminowe cele klimatyczne Europy.
Więcej
-
Europosłowie za szkodliwą polityką biopaliwową
2013-06-25W zeszłym tygodniu posłowie z 5 komitetów Parlamentu Europejskiego wyrazili swoje stanowisko na temat pośredniej zmiany użytkowania gruntów (ILUC), ściśle związanej z unijną polityką dotyczącą biopaliw. Większość polityków sprzeciwiło się założeniom reformy zaproponowanej przez KE. Jeśli zdobędą poparcie podczas wrześniowego głosowania plenarnego, europejscy podatnicy będą co roku wydawać miliardy euro na promocję biopaliw szkodliwych dla klimatu, przyrody i lokalnych społeczności.
Więcej
-
ClientEarth o niezgodności małego trójpaku z dyrektywą o odnawialnych źródłach energii
2013-06-24Sejm przyjął 21 czerwca br. budzący wiele emocji tzw. mały trójpak, zmieniający ustawę „Prawo energetyczne" oraz niektóre inne ustawy. Szybkie tempo prac było uzasadnianie m.in. faktem, że Komisja Europejska skierowała 21 marca br. do Trybunału Sprawiedliwości UE skargę przeciwko Polsce za brak transpozycji drugiej dyrektywy o odnawialnych źródeł energii. Wysokość stawki kary dziennej, której domaga się KE, wynosi € 133.228,80, co przy obecnym kursie Euro oznacza karę rzędu 200 mln złotych za każdy rok braku transpozycji. Uchwalenie małego trójpaku miało doprowadzić do wycofania skargi.
Więcej
-
Bruksela pozywa Polskę do ETS za brak implementacji kolejnej dyrektywy energetycznej
2013-06-24W Europejskim Trybunale Sprawiedliwości są już pozwy Komisji Europejskiej przeciwko Polsce m.in. za niewdrożenie unijnej dyrektywy o odnawialnych źródłach energii 2009/28 oraz dyrektywy mającej na celu liberaliazcję rynku energii. Teraz ETS może nałożyć na Polskę kary także za niewdrożenie zapisów dyrektywy gazowej 2009/72.
Więcej
-
Na Śląsku powstała ogromna fabryka śmigieł do wiatraków energetycznych. Oznacza to 300 miejsc pracy
2013-06-23Eksportowane na cały świat łopaty do wiatraków o długości 56 metrów będą produkowane w Żorach-Warszowicach. Polski oddział niemieckiej firmy Euros otwiera tam nową halę produkcyjno-magazynową za 40 mln złotych. O wyborze Warszowic zadecydowało to, że w okolicy jest wiele osób z doświadczeniem w budowie szybowców, co znajdzie zastosowanie w produkcji łopat do wiatraków.
Więcej
-
Sejm przeciwko prosumentom
2013-06-21W piątek, 21 czerwca br., posłowie odrzucili poprawkę zgłoszoną przez Ruch Palikota do tzw. małego trójpaku energetycznego, czyli ustawy, która zmienia część przepisów prawa energetycznego. To oznacza, że miliony Polaków wciąż nie będą mogły wytwarzać energii elektrycznej w swoich domach i sprzedawać nadwyżek do sieci.
Więcej
-
Inwestycje w morskie farmy wiatrowe mogą dać 30 tys. miejsc pracy. Są szansą dla polskich stoczni
2013-06-21Prawie 74 miliardy złotych i 30 tysięcy miejsc pracy mają przynieść polskiej gospodarce inwestycje w morskie farmy wiatrowe – wyliczyli eksperci z Ernst & Young. Jednak brak odpowiednich regulacji prawnych opóźnia te projekty i dziś polskie stocznie zarabiają na produkcji elementów do takich farm, ale usytuowanych na Morzu Północnym.
Więcej
-
Kolejne źródło dotacji na budowę biogazowni
2013-06-21Ministerstwo Środowiska ogłosiło niedawno otwarty nabór wniosków o dotacje z funduszy EOG na projekty mające na celu poprawę efektywności energetycznej w budynkach i produkcję energii ze źródeł odnawialnych. W grę wchodzą m.in. biogazownie. Do wykorzystania jest prawie 280 mln zł.
Więcej
-
Na ratunek CCS w Europie
2013-06-20Jaki wkład w realizację polityki klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 roku może wnieść wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla? Jakim wyzwaniom trzeba sprostać, aby uczynić CCS trwałym elementem strategii łagodzenia zmian klimatu? Odpowiedzi na te pytania przynosi najnowszy raport EASAC.
Więcej
-
Co czeka Wirungę?
2013-06-20Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO zaapelował o anulowanie koncesji na wydobycie ropy naftowej na terenie Parku Narodowego Wirunga w Demokratycznej Republice Konga (DRK). Obecnie koncesje pokrywają aż 85% powierzchni parku, a ich największymi posiadaczami są duże koncerny paliwowe, Total i Soco International PLC. W odpowiedzi na apel międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF, francuski koncern paliwowy Total zrezygnował z wydobywania ropy naftowej na terenie parku.
Więcej
-
PSEW: prezydencki projekt o ochronie krajobrazu zablokuje rozwój energetyki wiatrowej
2013-06-20Prezydent skierował do konsultacji społecznych projekt zmierzający do ograniczenia możliwości stawiania wiatraków. O ich lokalizacji będą decydowały samorządy wojewódzkie na podstawie audytów krajobrazu, których łączny koszt ma wynieść około 6,4 mln zł w ciągu trzech lat. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej obawia się, że oddanie decyzji w sprawie zezwoleń na takie inwestycje w ręce marszałków województw zablokuje w praktyce powstawanie nowych siłowni.
Więcej
-
EBOiR wspiera energetykę odnawialną w Polsce
2013-06-19Część przedsiębiorców sektora energetycznego wstrzymuje inwestycje. Powododem są powstające już od kilku lat regulacje dotyczące energetyki odnawialnej w Polsce. Brak informacji co do przyszłego systemu finansowania tych projektów staje się coraz poważniejszym problemem. Wsparcia inwestorom w tych niestabilnych warunkach może udzielić Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Wkrótce dofinansuje np. inwestycje Energi.
Więcej
-
Testy wytrzymałościowe elektrowni jądrowych w UE – prawnie wiążące przeglądy co sześć lat
2013-06-18Bezpieczeństwo produkcji energii jądrowej ma pierwszorzędne znaczenie dla wszystkich Europejczyków. Surowe przepisy bezpieczeństwa mają pomóc chronić Europę przed takimi zdarzeniami jak katastrofa w japońskiej elektrowni jądrowej Fukushima. Gwarantują one również bardziej skuteczne reagowanie na wypadek wystąpienia awarii jądrowej. Przedstawiony przez Komisję wniosek dotyczący zmian w dyrektywie o bezpieczeństwie jądrowym z 2009 r. prezentuje ogólnounijne cele w zakresie bezpieczeństwa i ma służyć znaczącemu zmniejszeniu ryzyka oraz zagwarantowaniu ochrony ludziom i środowisku.
Więcej
-
Mieszkaj w dobrym świetle
2013-06-18Sposób oświetlenia pomieszczeń w domu wpływa na samopoczucie mieszkańców oraz wysokość rachunków za energię elektryczną. Najlepsze dla wzroku i kieszeni jest światło dzienne. Uzupełnione o odpowiednio dobrane oświetlenie sztuczne, poprawia komfort funkcjonowania i ogranicza zużycie energii. O tym, jak optymalizować oświetlenie w mieszkaniu mówią eksperci projektu "Energooszczędność w moim domu".
Więcej
-
Polska wciąż nie wykorzystuje większości swego biogazowego potencjału
2013-06-18Jak napisał „Puls Biznesu", pod względem ilości energii produkowanej z biogazu nasz kraj jest daleko w tyle za Niemcami, Wielką Brytanią i Włochami. Więcej biogazu niż my produkują też Francja, Hiszpania, a także dużo mniejsze od nas kraje Unii Europejskiej, takie jak Holandia, Austria i Czechy.
Więcej
-
W których częściach Polski może powstać najwięcej biogazowni rolniczych?
2013-06-17Zdaniem ekspertów z Instytutu Energii Odnawialnej, wśród 16 polskich województw największy biogazowy potencjał jeśli chodzi o biogaz rolniczy drzemie w Mazowszu, Wielkopolsce, Lubelszczyźnie, Kujawsko-Pomorskiem, Warmińsko-Mazurskiem i Podlasiu.
Więcej
-
Światowy Dzień Wiatru
2013-06-15Dzisiaj w Polsce obchodzimy Światowy Dzień Wiatru. To wyjątkowa okazja na powrót do debaty społecznej na temat przyszłości odnawialnych źródeł energii w naszym kraju. Tocząca się od kilku miesięcy, pełna emocji dyskusja nie przyniosła nadal odpowiedzi na najważniejsze pytania – jak ma wyglądać mix energetyczny co najmniej do 2030 roku i jaki będzie udział energetyki wiatrowej? Światowy Dzień Wiatru to znakomita okazja, aby dać głos również samym... wiatrakom. A mają one coraz więcej do powiedzenia.
Więcej
-
Instytut Energetyki Odnawialnej realizuje dla Ministerstwa Gospodarki pracę dot. opracowania wysokości współczynników korekcyjnych
2013-06-14Instytut Energetyki Odnawialnej realizuje dla Ministerstwa Gospodarki pracę pt.Analiza dotycząca możliwości określenia niezbędnej wysokości wsparcia dla poszczególnych technologii OZE w kontekście realizacji „Krajowego planu działania w zakresie energii ze źródeł odnawialnych" (KPD).
Więcej
-
Pierwsza duża biogazownia wybudowana przez grupę rolników
2013-06-13W rejestrze biogazowni rolniczych, prowadzonym przez Agencję Rynku Rolnego, pojawiła się ostatnio nowa instalacja spod Rypina (woj. kujawsko-pomorskie), o mocy 1,9 MW. Jest to pierwsza biogazownia w Polsce wybudowana przez grupę rolników.
Więcej
-
Dom, który sam zarabia na spłatę kredytu
2013-06-12Budowa domów wyposażonych w energooszczędne rozwiązania i instalacje wytwarzające energię z OZE zapewni oszczędności oraz zyski ze sprzedaży nadwyżek zielonej energii, które będą na tyle wysokie, że przewyższają ratę zaciągniętego kredytu – takie jest główne założenie nowego programu „SAMOspłacający się dom". Warunkiem jego powodzenia jest jednak wejście w życie długo oczekiwanej ustawy o odnawialnych źródłach energii.
Więcej
-
Bałagan na rynku i brak transparentności to jeden z hamulców rozwoju OZE w Polsce
2013-06-12Bałagan na rynku i brak transparentności to jeden z hamulców rozwoju OZE w Polsce. Dlaczego decydenci nie chcą przejrzystego rynku certyfikatów?
Więcej
-
Energooszczędne budynki sposobem na rosnące ceny energii
2013-06-11Wobec prognozowanego wzrostu cen energii coraz chętniej sięgamy po wszelkie metody zmniejszające zapotrzebowanie domu na energię i ciepło. Do najskuteczniejszych należy zwiększenie grubości izolacji ścian, dachów i podłóg oraz montaż energooszczędnych okien. Pozwala to ograniczyć straty ciepła i zapotrzebowanie na energię. Jak wynika z badania "Energooszczędność w moim domu" blisko 70% Polaków uważa, że koszty termomodernizacji budynku zwrócą się najpóźniej w ciągu 15 lat.
Więcej
-
Centrum Rozwoju Energetyki: aby instalacje fotowoltaiczne były w Polsce opłacalne, niezbędny jest kompleksowy system wsparcia inwestycji
2013-06-11Koszty inwestycji w instalacje fotowoltaiczne uległy w okresie ostatnich lat obniżeniu i utrzymują się obecnie na stałym poziomie. Aby tego typu elektrownie stały się w Polsce atrakcyjną inwestycją, potrzebna jest nie tylko aktualizacja systemu wsparcia wynikająca z planowanych zmian legislacyjnych, ale również dostęp do dodatkowych subwencji.
Więcej
-
Niemiecka rewolucja energetyczna to nie mit
2013-06-10Wojciech Szymalski dla ChronmyKlimat.pl: Niemcy od kilku lat transformują swój system energetyczny. Powoli wycofują się z produkcji energii jądrowej, zdecydowanie promują odnawialne źródła energii oraz gospodarują energią coraz efektywniej. W Polsce pojawiają się sprzecznie opinie o tym procesie. Ten artykuł prostuje pięć mitów o tzw. Energiewende.
Więcej
-
Podsumowanie VI Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej
2013-06-10Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej to doroczne, największe w skali kraju spotkanie branży, skupiające różne środowiska i specjalności: instalatorów, producentów urządzeń, przedstawicieli nauki, polityków, stowarzyszenia, samorządy i in. Organizatorem Forum jest Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO).
Więcej
-
Plany budowy pierwszego certyfikowanego osiedla domów pasywnych w Polsce
2013-06-07Poznańska inwestycja "Passivia" ma być pierwszym w Polsce certyfikowanym osiedlem domów pasywnych. Zgodnie z zapewnieniami dewelopera projekt spełniał będzie m.in. kryteria programu dopłat oferowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na sierpień bieżącego roku, a oddanie do użytkowania pierwszych domów ma nastąpić w ciągu kolejnych 15 miesięcy.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności