- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Aktualności
-
Projekt EUPHOROS wspiera ekologiczne szklarnie
2012-03-03Europejscy naukowcy o 50% zmniejszyli zużycie energii wykorzystywanej przy produkcji roślin szklarniowych. Projekt EUPHOROS, finansowany przez Unię Europejską, umożliwia również ograniczenie zużycia wody i nawozów o 30% oraz pestycydów o 10%. Pozwala przy tym zachować wysokie standardy produkcji oraz utrzymać dotychczasowe dochody z upraw. Dzięki nieskomplikowanym rozwiązaniom rolnicy mogą także łatwiej stawić czoła nowym wyzwaniom ekonomicznym i środowiskowym.
Więcej
-
Za 30 dni kolejny raz świat pogrąży się w ciemności
2012-03-02Trzydzieści dni pozostało do największej woluntarystycznej akcji w dziejach świata – Godziny dla Ziemi WWF. Przyłącz się już dziś na wwf.pl i zgaś światło na symboliczną godzinę 31 marca o 20.30!
Więcej
-
Niskoemisyjne cele dla Polski i UE – szanse i zagrożenia
2012-03-02Duńska ambasada w Polsce zorganizowała 27 lutego br. seminarium "Perspektywy zielonej agendy duńskiej prezydencji" ("Perspectives on The Green Agenda of the Danish EU Presidency"). Przedstawienie duńskich priorytetów podczas przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej połączone było z omówieniem szans i zagrożeń, jakie stoją przed Polską w związku z transformacją na niskoemisyjną gospodarkę.
Więcej
-
Raport: Wolniejsze statki to redukcja emisji o kilkanaście procent
2012-03-02Jak wynika z najnowszego raportu firmy C.E. Delft, gdyby zobowiązać statki do niezwłocznego zmniejszenia prędkości o 15 proc. w porównaniu do średniej z 2007 roku, znacznie zredukowano by ich emisje dwutlenku węgla, a armatorzy zaoszczędziliby miliardy dolarów dzięki niższym rachunkom za paliwo.
Więcej
-
Mazowsze oszczędza na energii
2012-03-01Mazowiecka Agencja Energetyczna pomaga instytucjom publicznym, jednostkom samorządu terytorialnego oraz podmiotom podlegającym ustawie "Prawo zamówień publicznych" obniżyć koszty związane z zakupem i dystrybucją energii elektrycznej nawet o 25%. 15 marca zakończy się przyjmowanie zgłoszeń do piątej już grupy zakupowej.
Więcej
-
To nie szczelinowanie gazu łupkowego zanieczyszcza środowisko
2012-03-01Sam zabieg szczelinowania hydraulicznego (frackingu) przy wydobyciu gazu łupkowego nie niszczy środowiska, ale eksploatacja złóż powoduje zanieczyszczenia – wynika z raportu ogłoszonego pierwszego dnia konferencji American Association for the Advancement of Science w Vancouver.
Więcej
-
Ocieplenie klimatu powoduje, że słonie morskie nurkują głębiej
2012-03-01Globalne ocieplenie ma wpływ na to, jak głęboko w poszukiwaniu pożywienia nurkują słonie morskie południowe – wynika z badań opisanych w magazynie "Marine Ecology Progress Series".
Więcej
-
Stany Zjednoczone rozpoczynają walkę z metanem i sadzą
2012-02-29USA rozpoczynają nowy 5-letni program redukcji emisji metanu, sadzy i fluorowęglowodorów, które obok CO2 są znaczącymi czynnikami cieplarnianymi. W programie udział weźmie również Szwecja, Kanada, Ghana i Bangladesz.
Więcej
-
Nie zapominajmy o Fukushimie – antynuklearny apel Greenpeace ze szczytu góry Fuji
2012-02-29Aktywiści Greenpeace wspięli się w przedostatni dzień lutego na szczyt góry Fuji (3776 m n.p.m) w Japonii, by przypomnieć o zbliżającej się pierwszej rocznicy tragedii w Fukushimie i zaapelować do światowych przywódców o wycofanie się z rozwoju energetyki atomowej.
Więcej
-
Kiedy ustawa o OZE zostanie przyjęta?
2012-02-29Kiedy ustawa o odnawialnych źródłach energii zostanie przyjęta przez parlament i kiedy ma szansę wejść w życie?
Więcej
-
Czy polski rząd chce Europy dwóch prędkości?
2012-02-289 marca odbędzie się spotkanie Rady UE ds. Środowiska w sprawie planu redukcji unijnych emisji CO2 do roku 2050. Wszystko wskazuje na to, że polski minister środowiska Marcin Korolec będzie starał się zablokować ambitny wariant dotyczący redukcji. Argumentem, który ma pomóc w uzasadnieniu polskiego sprzeciwu będzie raport przygotowany na zlecenie firm energetycznych i Krajową Izbę Gospodarczą (KIG). W ocenie ekspertów raport ten jest nierzetelny i podaje zawyżone koszty wprowadzenia pakietu klimatyczno-energetycznego – informuje WWF Polska.
Więcej
-
T. Tomczykiewicz: Polska będzie stanowcza w kwestii redukcji emisji CO2
2012-02-28Nie ma podstaw, by zaostrzać obecnie obowiązujące ramy redukcji emisji do 2020 r. – powiedział wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz podczas zorganizowanej przez Kompanię Węglową w Katowicach prezentacji raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej o światowym wydobyciu oraz zapotrzebowaniu na węgiel.
Więcej
-
FREE: stanowisko ws. ustawy o OZE
2012-02-28Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE) w swoim stanowisku ws. ustawy o odnawialnych źródłach energii apeluje o rozszerzenie zakresu ustawy o źródła niskoemisyjne i objęcie definicją "mikroinstalacji" źródeł opartych o technologie gazowe.
Więcej
-
Wieje sprzyjający wiatr dla morskich farm wiatrowych, stwierdza Frost & Sullivan
2012-02-27Energia wiatrowa to najbardziej dojrzała technologia wśród wszystkich odnawialnych źródeł energii. Znalezienie odpowiednich lokalizacji do budowy lądowych farm wiatrowych może jednak wkrótce okazać się dużym wyzwaniem ze względu na wysoki poziom urbanizacji (szczególnie w Europie Zachodniej) i obawy związane z negatywnym wpływem farm wiatrowych na estetykę krajobrazu. To otwiera możliwości dla rozwoju morskich farm wiatrowych.
Więcej
-
Posiedzenie Zespołu ds. Rozwoju OZE na Obszarach Wiejskich
2012-02-27Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uczestniczył w pierwszym tegorocznym spotkaniu członków Zespołu ds. Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii na Obszarach Wiejskich. Głównym tematem było podsumowanie prac podjętych w 2011 roku oraz przedstawienie planów na kolejny rok.
Więcej
-
Polska ma nadzieję na finansowanie projektów energetycznych z przyszłego budżetu UE
2012-02-27Polska ma nadzieję na finansowanie z unijnego budżetu na lata 2014-2020 polskich projektów energetycznych korzystnych dla całej Unii Europejskiej – powiedział wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz po spotkaniu unijnych ministrów ds. energetyki.
Więcej
-
Nowe baterie zwiększą wydajność fotowoltaiki?
2012-02-26Dzięki wspólnemu projektowi badawczemu angielskich naukowców i przedsiębiorców powstał prototyp urządzenia magazynującego energię, które może przyczynić się do efektywniejszego wykorzystania energii słonecznej.
Więcej
-
Czas zielonych technologii – podsumowanie dwóch edycji projektu Greenevo
2012-02-26GreenEvo – to gwarancja jakości zielonych technologii "Made in Poland". Skuteczność programu Ministerstwa Środowiska potwierdzają sukcesy firm-laureatów dwóch dotychczasowych edycji. Dzięki udziałowi w konkursie 18 proc. z nich uruchomiło nowe zakłady produkcyjne, a 57 proc. udoskonaliło technologię. Wielu z nich udało się nawiązać kontakty handlowe, które zakończyły się podpisaniem umów sprzedaży rozwiązań technologicznych zagranicznym partnerom.
Więcej
-
Katalizator z UJ testowany w krakowskiej elektrociepłowni
2012-02-26Katalizator opracowany przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie testowany przy oczyszczaniu powietrza w elektrociepłowni. UJ podpisało już w tej sprawie umowę z firmą Energotechnika-Energorozruch oraz z Elektrociepłownią Kraków.
Więcej
-
Konsultacje Komisji Europejskiej. Stop megaciężarówkom!
2012-02-25Do poniedziałku 27 lutego br. wszyscy obywatele Unii Europejskiej mogą składać propozycje dotyczące zmiany dyrektywy dotyczącej masy i wymiarów ciężarówek (dyrektywa 96/53/EC). Jedną z rozważanych opcji jest zezwolenie na powiększenie dopuszczalnej masy i długości ciężarówki do 25 metrów i 60 ton (tzw. megaciężarówki). Kampania "Tiry na tory" wzywa do wysyłania głosów w konsultacjach, aby zrównoważyć wpływ lobby przemysłu motoryzacyjnego.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności