więcej


Energetyka

Za 30 dni kolejny raz świat pogrąży się w ciemności (14040)

2012-03-02

Drukuj

wwf_60_godzinaTrzydzieści dni pozostało do największej woluntarystycznej akcji w dziejach świata – Godziny dla Ziemi WWF. Przyłącz się już dziś na wwf.pl i zgaś światło na symboliczną godzinę 31 marca o 20.30!

Po raz szósty Godzina dla Ziemi WWF zjednoczy setki milionów ludzi na całym świecie, którzy poprzez symboliczny gest zgaszenia światła na jedną godzinę pokażą, że los środowiska nie jest im obojętny. Dokładnie o 20.30 czasu lokalnego, w sobotę 31 marca zgasną światła w domach, firmach i obiektach publicznych na całym świecie, również w Polsce.

Rok temu światła zgasły w ponad 5 tysiącach miast w 135 krajach na wszystkich kontynentach. W ciemności pogrążyły się ikony architektury z całego świata: Wieża Eiffla w Paryżu, Opera w Sydney, Brama Brandenburska w Niemczech, piramidy w Egipcie, Zakazane Miasto w Chinach, Pałac Kultury i Nauki i Zamek Królewski w Warszawie, Spodek w Katowicach, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie i wiele innych.

Rosnąca liczba osób i urzędów rokrocznie przyłączająca się do akcji pokazuje, że zwiększa się globalna świadomość ekologiczna, a kwestie ochrony środowiska stają się dla ludzi coraz ważniejsze. Od 2007 roku, kiedy to z inicjatywy WWF akcja została zorganizowana w Sydney w Australii, do roku 2012 Godzina dla Ziemi WWF urosła do największej woluntarystycznej akcji w dziejach świata.

Do tegorocznej edycji w Polsce przyłączyło się już wiele miast, między innymi: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gniewino, Gorzów Wielkopolski, Grodzisk Mazowiecki, Koszalin, Katowice, Malbork, Olsztyn, Opole, Pruszków, Rzeszów, Racibórz, Starogard Gdański, Toruń, Trzebiatów, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Elbląg, Barcin, Dobre Miasto, Luboń i Nowy Sącz. WWF zachęca urzędy wszystkich miast w Polsce do zgłaszania swojego udziału poprzez e-mail: zgloszenia@wwf.pl.

Gaszenie świateł podczas Godziny dla Ziemi WWF ma wymiar symboliczny – podkreśla Małgorzata Kosowska z WWF Polska. Zachęcamy Polaków do przyłączenia się do tego niezwykłego, pozytywnego manifestu aby pokazać swoje zaangażowanie i troskę o środowisko razem z ludźmi na całym świecie. Poprzez Godzinę dla Ziemi WWF chcemy przypomnieć, że warto dbać o Ziemię przez cały rok, nie tylko gasząc zbędne światła i oszczędzając energię w domu, ale także chociażby rezygnując z jednorazowych foliówek, biorąc prysznic zamiast kąpieli w wannie, segregując odpady, używając papieru z makulatury czy drukując dwustronnie.

Kto przyłączy się w tym roku do akcji i czym zachęci Polaków do działania?

Już niebawem WWF ujawni co zrobią znani i lubiani, aby zainspirować Polaków do przyłączenia się do Godziny dla Ziemi WWF i dbania o środowisko na co dzień - dodaje Kosowska. Zachęcamy do śledzenia akcji na wwf.pl/godzinadlaziemi.

Przyłącz się na wwf.pl, zgaś światło 31 marca i pokaż innym, że losy naszej planety nie są Ci obojętne.

***

CO: Godzina dla Ziemi WWF

KIEDY: sobota, 31 marca, godzina 20:30

DLACZEGO: Aby pokazać swoje zaangażowanie i troskę o środowisko razem z ludźmi na całym świecie i przypomnieć innym, że warto na co dzień dbać o Ziemię.

JAK: Zarejestruj się na wwf.pl i zgaś światło na symboliczną godzinę.


Udostępnij wpis swoim znajomym!




Podziel się swoją opinią



Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju



Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej