- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Aktualności
-
IMGW: klimat się zmienia i trzeba mieć to na uwadze
2012-06-28W najbliższych dekadach klimat w Polsce będzie się powoli zmieniać: czeka nas więcej ekstremalnych zjawisk pogodowych, podnoszenie się poziomu morza, wzrost temperatury – mówiono 30 czerwca w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Więcej
-
EREC: czerwona kartka dla gospodarza Euro 2012 za blokowanie mapy drogowej 2050
2012-06-28European Renewable Energy Council (EREC) skrytykował Polskę za blokowanie unijnych planów w zakresie rozwoju rynku energetycznego Unii.
Więcej
-
Rio+20 – wiele hałasu po nic
2012-06-27Na zakończenie trzydniowej konferencji w Rio de Janeiro w piątek, 22 czerwca 191 delegatów ONZ, w tym 86 światowych przywódców, podpisało 53 stronicowe porozumienie w sprawie zrównoważonego rozwoju planety. W pełnym deklaracji i dobrych chęci tekście nie znalazło się jednak żadne konkretne zobowiązanie do działania na rzecz ochrony klimatu.
Więcej
-
Zmiany klimatu wpłyną na relacje międzygatunkowe w rejonach polarnych
2012-06-27Globalne ocieplenie wprowadzi modyfikacje w zbiorowiskach biologicznych w rejonach polarnych, doprowadzając do zmian w gatunkach dominujących i relacjach między nimi – wedle nowego raportu z badań opublikowanego przez unijnych naukowców w czasopiśmie "Nature Climate Change".
Więcej
-
Liderzy zielonych zmian
2012-06-27Według danych Międzynarodowej Agencji Energetycznej ponad połowa światowej ludności żyje dzisiaj na terenach zurbanizowanych. Produkcja prądu na tych terenach jest źródłem ponad 71 proc. globalnej emisji gazów cieplarnianych, a wartość ta ma wzrosnąć o kolejne 5 proc. do końca 2030 roku. Jednak na całym świecie są miasta, które stanowią żywy przykład, że zielone rozwiązania na rzecz środowiska to klucz do rozwoju społeczeństw.
Więcej
-
Panel dyskusyjny "Energia zmian"
2012-06-26Fundacja EkoRozwoju zaprasza na panel dyskusyjny "Energia zmian", który odbędzie się w Warszawie 27 czerwca 2012 roku o godzinie 16:30 w siedzibie Fundacji Batorego, w sali konferencyjnej im. Jerzego Turowicza przy ulicy ul. Sapieżyńskiej 10a w Warszawie.
Więcej
-
Pieprz i Wanilia – kolejna edycja
2012-06-26Koalicja Klimatyczna przedstawia subiektywny wybór najgorszych i najlepszych wypowiedzi polityków na temat zmian i ochrony klimatu. Od Ciebie zależy, które wypowiedzi zostaną uznane za Pieprz i Wanilię polskiej polityki klimatycznej ostatnich miesięcy. Rozstrzygnięcie głosowania 30 lipca!
Więcej
-
Resort gospodarki: trójpak energetyczny zostanie przyjęty do końca roku
2012-06-26Nowe prawo gazowe, prawo energetyczne i ustawa o odnawialnych źródłach energii, czyli energetyczny trójpak miał być gotowy kilka tygodni temu, ale – jak podkreśla resort gospodarki – wciąż trwają prace nad ostatecznym kształtem ustaw. Chodzi o uwzględnienie wszystkich uwag z innych ministerstw, które wpłynęły podczas konsultacji społecznych i międzyresortowych.
Więcej
-
Steinhoff: Nie stać nas na bycie prymusem w ekologii. Polska musi zwolnić tempo zmian
2012-06-26"Polska była prymusem, jeśli chodzi o porozumienie z Kioto, redukcja emisji różnych toksyn okazała się w naszym przypadku znacząca" – mówi Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki. Tym razem, jego zdaniem, musimy zmniejszyć tempo zmian. Po 20 latach odbywa się drugi Szczyt Ziemi w Rio de Janeiro, gdzie światowi przywódcy podejmą decyzje o kolejnych krokach mających zredukować biedę i chronić naturę.
Więcej
-
Polacy chcą odnawialnych źródeł energii
2012-06-26Polacy chcą rozwoju odnawialnych źródeł energii – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez dom badawczy GfK Polonia na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Mimo dużego poparcia społecznego dynamika rozwoju sektora OZE nadal znajduje się poniżej potencjału naszego kraju.
Więcej
-
T&E: Kruczek prawny komisarza otwiera bramy megaciężarówkom
2012-06-25Ciężarówki długie, tak jak średniej wielkości samolot, będą mogły jeździć po Europie w wyniku bezprecedensowej reinterpretacji istniejącego prawa przez komisarza UE ds. transportu Siima Kallasa. Sieć Transport & Environment (T&E) twierdzi, że zmiana dokonuje się z naruszeniem demokratycznych procedur i podważa deklarowane cele komisarza Kallasa: wzrost transportu kolejowego i redukcję emisji gazów cieplarnianych.
Więcej
-
Najpierw miedź, teraz podatek od gazu z łupków. Projekt MŚ trafi wkrótce do konsultacji
2012-06-25W przeciwieństwie do opodatkowania wydobycia miedzi i srebra, podatek od wydobycia gazu łupkowego nie budzi tyle kontrowersji. Zapowiadany od kilku miesięcy projekt Ministerstwa Środowiska, wkrótce ujrzy światło dzienne. "Podatek od wydobycia gazu łupkowego powinien być przede wszystkim przewidywalny i uzależniony od jakości złoża" – uważa Dominik Smyrgała, ekspert Instytutu Jagiellońskiego.
Więcej
-
Polacy przesiadają się na używane rowery
2012-06-24Rowery wracają do łask, czego dowodem są setki cyklistów na ulicach polskich miast. Niestety ceny modeli z wyższej półki mogą przyprawić o zawrót głowy, dlatego coraz więcej osób decyduje się na kupno sprzętu z drugiej ręki. Największy wybór oferują serwisy ogłoszeniowe, gdzie można wybierać spośród kilkunasty tysięcy ogłoszeń z okolicy.
Więcej
-
Drogi diesel napędza sprzedaż aut hybrydowych
2012-06-24Rosnące ceny eksploatacji tradycyjnych aut sprawiają, że na polskim rynku wzrosnąć może sprzedaż aut hybrydowych, tak jak rośnie na rynkach zagranicznych. "Na samym spalaniu paliwa przy przebiegu 100 tys. km możemy zaoszczędzić 20-25 tys. zł" – podkreśla Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland. Już wkrótce kolejni producenci mogą rozpocząć inwestycje w ten sektor.
Więcej
-
Dzień Ziemi 2012 na Polach Mokotowskich
2012-06-23Dzień Ziemi jest świętem obchodzonym w Polsce od 1990 roku. Finał na Polu Mokotowskim gromadzi rokrocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest bliska. Uczestnikami festynu są głównie rodziny, ale też dzieci i młodzież szkolna.
Więcej
-
Kulczyk jako pierwszy dostanie warunki przyłączenia dla morskiej farmy wiatrowej
2012-06-23Zdaniem "Dziennika Gazety Prawnej", należąca do Jana Kulczyka Polenergia jako pierwsza złożyła kompletny wniosek o przyłączenie do sieci morskiej farmy wiatrowej.
Więcej
-
Greenpeace: szczyt klimatyczny Rio+20 będzie spektakularną porażką
2012-06-22Kończący się dziś szczyt Organizacji Narodów Zjednoczonych nie przyniesie przełomu. Koncerny związane z wydobywaniem ropy i węgla tworzą zbyt silne lobby i rządy państw, w tym także Polski, nie podejmują decyzji, które uderzałyby w ich interesy – uważa Katarzyna Guzek, rzeczniczka prasowa kampanii Klimat i Energia Greenpeace.
Więcej
-
Konferencja ONZ – Rio plus 20 czy Rio minus 20?
2012-06-22Dziś zakończy się trzydniowa konferencja Narodów Zjednoczonych na temat zrównoważonego rozwoju w Rio de Janeiro. W tym samym mieście 20 lat temu podczas Szczytu Ziemi podpisano szereg porozumień w sprawie zrównoważonego rozwoju planety, m.in. ramową konwencję Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu i Agendę 21. Czy podczas tegorocznego spotkania uda się ustalić plan działania na kolejne dwie dekady?
Więcej
-
Polska sprzeciwia się nowemu opodatkowaniu energii w UE
2012-06-22Dzisiaj ministrowie finansów państw członkowskich Unii Europejskiej będą ponownie omawiać propozycję Komisji Europejskiej w sprawie nowego opodatkowania energii w UE. KE chce uzależnić akcyzę na energię od emisji CO2 i zawartości energii w danym paliwie. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się jednak Polska, Niemcy i Wielka Brytania.
Więcej
-
Planowane dopłaty NFOŚiGW – zielone światło dla zielonego budownictwa?
2012-06-22Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki przedstawił projekt programu dopłat do budowy domów energooszczędnych. Dopłaty mają zrekompensować budującym część nakładów na rozwiązania zmniejszające zapotrzebowanie na energię.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności