- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje
-
Dotacje na pompy ciepła nie wystartują
2011-05-22NFOŚiGW wycofuje się z wprowadzenia programu dopłat do montażu pomp ciepła. Powodem jest ograniczenie przyszłorocznego budżetu funduszu.
Więcej
-
NFOŚiGW unieważnił I konkurs w ramach części 4 programu GIS
2011-05-21Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że unieważnia I konkurs w ramach programu priorytetowego "System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme) Część 4. Budowa i przebudowa sieci elektroenergetycznych w celu podłączenia odnawialnych źródeł energii wiatrowej".
Więcej
-
Kto blokuje rozwój energetyki w Polsce?
2011-05-20W piątek 13.05.2011 r. sejmowa podkomisja gospodarki przyjęła projekt zmian w "Prawie energetycznym", które zablokują dalszy rozwój zielonej energetyki w Polsce. Zdaniem Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej nowelizacja psuje prawo, wzmacnia monopolistyczną pozycję operatorów energetycznych oraz utrzymuje stagnację w energetyce.
Więcej
-
Polsko-Amerykański Okrągły Stół Energetyczny
2011-05-20– Polskę i Stany Zjednoczone łączą podobne wyzwania w dziedzinie energetyki. W obu krajach węgiel ma wysoki udział w strukturze zasobów energetycznych, oba państwa rozwijają też innowacyjną, zieloną gospodarkę – powiedział wiceminister gospodarki Marcin Korolec podczas II posiedzenia Polsko-Amerykańskiego Okrągłego Stołu Energetycznego. Spotkanie zostało zorganizowane 11–12 maja 2011 r. w MG przez Polską Izbę Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska.
Więcej
-
Powiedz STOP złym biopaliwom
2011-05-19Złe biopaliwa to te, które mają niekorzystny wpływ na klimat i różnorodność biologiczną. Jeśli obecna polityka UE, zakładająca zwiększanie produkcji biopaliw, nie ulegnie zmianie, mogą one przynieść więcej szkody niż pożytku. Uprawy roślin przeznaczonych do ich wytwarzania wypierają uprawy roślin służących wyżywieniu ludzi i zwiększają presję na wycinanie lasów, które są głównym sprzymierzeńcem człowieka w spowalnianiu globalnych zmian klimatycznych. Zmiany te nazywamy pośrednimi zmianami w użytkowaniu gruntów.
Więcej
-
Ile nowych farm wiatrowych w Polsce w 2011?
2011-05-19Polska stała się jednym z najatrakcyjniejszych rynków dla rozwoju energetyki wiatrowej. W tym roku w naszym kraju może powstać rekordowa liczba nowych farm wiatrowych.
Więcej
-
Gdzie i jak zamontować kolektory słoneczne?
2011-05-19Przede wszystkim miejsce montażu nie może być zacienione przez drzewa lub budynek. Usytuowanie względem domu może być różne: na dachu, w dachu i jako wolno stojące. Możliwy jest także montaż na ścianie budynku, ale dotyczy to tylko niektórych typów kolektora.
Więcej
-
Minister Kraszewski o polityce energetycznej: niskoemisyjnie ma sens tylko wtedy, gdy będzie innowacyjnie, solidarnie, ale nie bez węgla
2011-05-18Innowacje prowadzą do ograniczania emisji, a wspólna polityka klimatyczna UE przyspiesza konieczną modernizację polskiej energetyki i przemysłu – jednak tylko wtedy, gdy tempo zmian i podział obciążeń będą porównywalne i racjonalne – powiedział minister Andrzej Kraszewski podczas III Europejskiego Kongresu Gospodarczego, największej konferencji biznesowej w Europie Środkowej.
Więcej
-
Prognoza oddziaływania na środowisko PPEJ - wyniki konsultacji
2011-05-18Ministerstwo Gospodarki zakończyło proces konsultacji społecznych Prognozy Oceny Oddziaływania na Środowisko projektu Programu polskiej energetyki jądrowej (PPEJ).
Więcej
-
Kiedy ustawa o OZE?
2011-05-17Przygotowywana właśnie ustawa o odnawialnych źródłach energii to dokument o kluczowym znaczeniu dla rozwoju polskiego rynku OZE. Kiedy możemy liczyć na jej przyjęcie?
Więcej
-
Pierwsza nitka Gazociągu Północnego gotowa
2011-05-16Na dnie Bałtyku została położona już pierwsza nitka Gazociągu Północnego. Premier Władimir Putin poinformował w Dumie Państwowej, że już w lipcu do magistrali bałtyckiej zostanie wtłoczony gaz technologiczny.
Więcej
-
Sejm przyjął nowelizację prawa atomowego
2011-05-16Sejm RP niemal jednogłośnie przyjął nowelizację ustawy "Prawo atomowe", przygotowaną przez Ministerstwo Gospodarki i Państwową Agencję Atomistyki. – Przepisy ustawy ustanawiają bezwzględny prymat bezpieczeństwa nad innymi aspektami działalności obiektów jądrowych, zarówno na etapie wyboru technologii, jak i w całym procesie jej wdrożenia – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.
Więcej
-
Nowa fabryka paneli PV w Polsce
2011-05-14W okolicach Trójmiasta Solar Energy wybuduje farbykę paneli fotowoltaicznych o mocy produkcyjnej 30 MW w skali roku.
Więcej
-
Greenpeace popiera decyzję Japończyków o oddaleniu od atomu
2011-05-12Japonia zamierza odstąpić od planu mającego na celu zwiększenie z 30 do 50 proc. udziału energetyki jądrowej w ogólnej produkcji energii elektrycznej w kraju – poinformował we wtorek na konferencji prasowej premier Naoto Kan.
Więcej
-
Strategia "Bezpieczeństwo energetyczne i środowisko". Perspektywa 2020 r.
2011-05-11Ministerstwo Gospodarki zaprezentowało projekt dokumentu pt. "Strategia Bezpieczeństwo energetyczne i środowisko. Perspektywa 2020 r.". Projekt strategii został w dniu 4 maja br. przyjęty przez Kierownictwo Ministerstwa Gospodarki. W dniu 18 maja br. będzie przedmiotem obrad Kierownictwa Ministerstwa Środowiska.
Więcej
-
Wiatr w Niemczech może wypełnić lukę po atomie
2011-05-11Lądowa energetyka wiatrowa może wypełnić 65% niemieckiego zapotrzebowania na energię elektryczną wynika z opublikowanego w kwietniu raportu Instytutu Fraunhofera ds. Energetyki Wiatrowej i Technologii Systemów Elektroenergetycznych (IWES) dla Niemieckiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (BWE).
Więcej
-
Kolejna elektrownia atomowa w Japonii zamknięta
2011-05-11Operator elektrowni atomowej Hamaoka, położonej w środkowej części Japonii, 200 km na zachód od Tokio, zamknie siłownię dopóki nie zostaną w niej zbudowane dodatkowe systemy bezpieczeństwa – poinformowała Agencja Reutera.
Więcej
-
RFN w oczekiwaniu na przełom w energetyce jądrowej?
2011-05-0615 kwietnia br. odbył się szczyt energetyczny, na którym kanclerz Angela Merkel spotkała się z premierami szesnastu krajów związkowych w celu konsultacji zmian legislacyjnych w sektorze energetycznym. Szczyt jest jedną z inicjatyw rządu Angeli Merkel, która musi obecnie zdecydować o dalszym kształcie energetyki jądrowej w RFN, a co za tym idzie – o strategii energetycznej państwa.
Więcej
-
Janusz Zaleski: zgodnie z "Roadmap 2050" zostaje nam tylko energia odnawialna - wiatraki i biomasa
2011-05-06Z Januszem Zaleskim – podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska – głównym konserwatorem przyrody o naszej prezydencji w Unii Europejskiej, gazie łupkowym oraz o "Roadmap 2050" rozmawia Andrzej Lachowski z portalu Ekologia.pl.
Więcej
-
Janusz Zaleski: zgodnie z "Roadmap 2050" zostaje nam tylko energia odnawialna - wiatraki i biomasa
2011-05-06Z Januszem Zaleskim – podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska – głównym konserwatorem przyrody o naszej prezydencji w Unii Europejskiej, gazie łupkowym oraz o "Roadmap 2050" rozmawia Andrzej Lachowski z portalu Ekologia.pl.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności