- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje
-
Polska świętowała Światowy Dzień Wiatru
2011-06-17Jak co roku 15 czerwca w wielu zakątkach globu obchodziliśmy Światowy Dzień Wiatru. Z tej okazji w ponad 25 krajach na 5 kontynentach zaplanowanych zostało tysiące wydarzeń. Dzień Wiatru nie ominął także Polski. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej zorganizowało happening przed Sejmem, podczas którego można było zapoznać się z działaniem wiatraków, zaczerpnąć informacji dotyczących energetyki wiatrowej w Polsce oraz otrzymać materiały na ten temat. Dzień Wiatru był obchodzony już po raz piąty.
Więcej
-
Coraz więcej Google w zielonej energii
2011-06-17Google coraz mocniej zaznacza swoją obecność na globalnym rynku energetyki odnawialnej. Dzięki temu do branży OZE płyną setki milionów dolarów.
Więcej
-
Co dla Niemiec oznacza rezygnacja z atomu?
2011-06-17Z dokonującej się w Niemczech transformacji energetyki warto wyciągnąć wnioski. Zwłaszcza w obliczu koniecznych zmian w strukturze energetyki w Polsce.
Więcej
-
Dokąd prowadzi „Mapa drogowa 2050”?
2011-06-16Mirosław Sobolewski dla ChronmyKlimat.pl: Perspektywy osiągnięcia globalnego porozumienia klimatycznego określającego poziom zobowiązań po 2012 r. wydają się coraz bardziej mgliste. Mimo to Komisja Europejska zaproponowała niezwykle ambitny długoterminowy plan działań zmierzający do redukcji emisji o 80-95% do 2050 r. Jakie stanowisko wobec „Roadmap 2050” powinna zająć Polska?
Więcej
-
Jak na inwestycje w OZE patrzą banki?
2011-06-16Kluczowym czynnikiem dla rozwoju OZE w Polsce jest kredytowanie nowych projektów przez banki. Co o finansowaniu zielonej energii sądzi przedstawiciel PKO BP?
Więcej
-
Energetyka słoneczna cieplna - wyjazd studyjny polskiej delegacji do Niemiec
2011-06-15W dniach 23-26.05.2011 r. miał miejsce wyjazd studyjny dla przedstawicieli polskich instytucji z obszaru gospodarki i administracji, oraz firm zainteresowanych tematyką w zakresie wykorzystania ciepła z energii słonecznej. Wyjazd był organizowany w ramach Inicjatywy eksportowej „Energie Odnawialne” Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Technologii z Niemiec.
Więcej
-
Ernst & Young o szczegółach nowej ustawy o OZE
2011-06-15Jakie najważniejsze zapisy regulujące polski rynek energii odnawialnej znajdą się w nowej ustawie o OZE według analityków firmy konsultingowej Ernst & Young?
Więcej
-
Morska energetyka wiatrowa ważnym elementem OZE
2011-06-14– Morska energetyka wiatrowa (MFW) może być znaczącym i alternatywnym rozwiązaniem w dyskusji o energetyce w Polsce. Jej rozwój na Bałtyku to szansa na ożywienie przemysłu i utworzenie nawet 8 tysięcy nowych miejsc pracy – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na otwarciu seminarium „Perspektywy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce”. Debata odbyła się 10 czerwca 2011 r. w Ministerstwie Gospodarki.
Więcej
-
Geolog: Podziemne składowanie CO2 może uchronić Polskę przed karami
2011-06-13Technologia podziemnego składowania dwutlenku węgla może uchronić Polskę przed grożącymi za dwie dekady karami z Unii Europejskiej za nadmierną emisję tego gazu. Na czym polegają technologie wychwytywania, transportu i składowania CO2 – wyjaśnia PAP dr Adam Wójcicki, ekspert z Państwowego Instytutu Geologicznego.
Więcej
-
Kolektory dla szpitala
2011-06-12Dzięki unijnej dotacji na termomodernizację, wodę w międzyrzeckim szpitalu będą ogrzewały kolektory słoneczne. Jakie oszczędności energii w związku z tym przewidują władze szpitala?
Więcej
-
Ernst&Young: Nowe kraje członkowskie UE powinny zawrzeć sojusz energetyczny
2011-06-10Nowe kraje członkowskie UE powinny w najbliższym czasie zawrzeć strategiczny sojusz i wspólnie reprezentować interesy grupy dziesięciu państw Europy Środkowej na arenie europejskiej w kwestiach dotyczących energetyki – przekonuje Piotr Piela, partner zarządzający grupą energetyczną Ernst & Young.
Więcej
-
Nowelizacja zasad przyłączenia OZE do sieci energetycznych
2011-06-10Zmiana zasad przyłączania do sieci nowych źródeł energii wywołuje wiele kontrowersji. Ubiegłoroczne zmiany w prawie energetycznym na inwestorów zamierzających podłączać do sieci energetycznych nowe elektrownie nałożyły obowiązek wnoszenia do Urzędu Regulacji Energetyki zaliczek, których wysokość jest uzależniona od mocy planowanego źródła energii, a także składania wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Więcej
-
MEW S.A. zakończyła prace budowlane w Cieszynie
2011-06-09Dobiegły końca najcięższe prace budowlane związane z realizacją inwestycji MEW S.A. w Cieszynie. Pozostał jedynie montaż turbin, przyłączenie elektrowni derywacyjnej do sieci elektroenergetycznej, następnie tzw. rozruch oraz jej uruchomienie.
Więcej
-
Co nowy prezes URE zrobi dla OZE?
2011-06-09Marek Woszczyk został powołany przez premiera na stanowisko prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Jak wybór nowego szefa URE może wpłynąć na rozwój energetyki odnawialnej?
Więcej
-
Wiatraki pod Darłowem nielegalne
2011-06-07Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla gminy Darłowo, która poszerzyła możliwości budowy elektrowni wiatrowych na jej terenie, została – zdaniem NSA – wykonana niezgodnie z prawem.
Więcej
-
Janusz Pilitowski: ustawa o OZE w miesiącach letnich
2011-06-071 czerwca 2011 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej (PIGEO). Spotkanie zakończyła debata na temat uwarunkowań rozwoju odnawialnych źródeł w Polsce z udziałem Janusza Pilitowskiego, zastępcy dyrektora Departamentu Energetyki Ministerstwa Gospodarki.
Więcej
-
Niemcy bez atomu to dodatkowe emisje CO2
2011-06-06Pod koniec maja niemiecki rząd poinformował o wyłączeniu wszystkich elektrowni atomowych do 2022 roku. Skutki takiej decyzji mogą być niekorzystne dla klimatu – ostrzegła dzień później Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA). Jak szacują analitycy, do atmosfery rocznie może być emitowane nawet o 40 mln ton CO2 więcej.
Więcej
-
Efektywność energetyczna budynków a dyrektywy europejskie
2011-06-06World Green Building Council (WGBC) i Europe Regional Network (ERN) wezwał Komisję Europejską, by nie zmieniała ich propozycji dotyczących poprawy efektywności energetycznej budynków, twierdząc, że sektor budowlany jest odpowiedzialny za jedną trzecią emisji w Europie.
Więcej
-
Zbyt mało produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł
2011-06-06Jak wstępnie ustaliło Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, w roku 2010 udział ilościowy energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnych źródłach w całkowitej rocznej sprzedaży energii elektrycznej wyniósł 9,35%. To o 1 punkt procentowy za mało w stosunku do celu określonego w przepisach prawa.
Więcej
-
Minister Kraszewski w Brukseli o nowoczesnej ochronie środowiska
2011-06-05Efektywne gospodarowanie bogactwami naturalnymi będzie jednym z priorytetów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Nowoczesna ochrona środowiska to m.in. edukacja społeczeństwa, wyzwania dla nauki i polityki. Musimy zdać sobie sprawę, że zużywamy zbyt wiele zasobów, bo zbyt duża jest nasza konsumpcja finansowana z pustych pieniędzy – mówił podczas Zielonego Tygodnia (Green Week) w Brukseli minister środowiska Andrzej Kraszewski.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności