- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Książki / raporty
-
Kalifornijskie hrabstwo samowystarczalne energetycznie dzięki fotowoltaice
2014-04-25W zlokalizowanym w Kalifornii hrabstwie Yolo County instalacje fotowoltaiczne produkują więcej energii niż potrzebują jej mieszkańcy. Lokalne władze liczą, że w okresie ich działania na produkcji energii słonecznej zarobią dziesiątki milionów dolarów.
Więcej
-
W Warszawie jazda rowerem tworzy miejsca pracy i ratuje życie
2014-04-24Jeśli największe europejskie miasta zaadaptują kopenhaski model transportu publicznego oparty na jeździe rowerem, przyczyni się to do powstania 76 tysięcy miejsc pracy w zielonym biznesie, a także zmniejszy ilość ofiar wypadków aż o 10 tysięcy – czytamy w najnowszym raporcie WHO.
Więcej
-
PKP stawia ekologiczne dworce kolejowe
2014-04-23Ekologiczne i tańsze w utrzymaniu – takie mają być Innowacyjne Dworce Systemowe (IDS). PKP SA ma w planach wybudowanie pierwszych eko-dwoców m. in. w Ciechanowie, Mławie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich.
Więcej
-
Japonia zastępuje atom negawatami
2014-04-22Przed trzęsieniem ziemi i falą tsunami, która doprowadziła 11 marca 2011 r. do awarii elektrowni jądrowej w Fukushimie, w Japonii pracowały 54 reaktory jądrowe. W ciągu krótkiego czasu po katastrofie zatrzymano pracę wszystkich reaktorów w Japonii, pozbawiając kraj aż jednej trzeciej energii elektrycznej.
Więcej
-
Zanieczyszczenie powietrza – 7 milionów przedwczesnych zgonów
2014-04-14Powietrze zanieczyszczone produktami spalania odbiera życie aż 7 milionom ludzi rocznie.
Więcej
-
Raport Öko Institute – 2 miliardy euro pomocy dla firm energochłonnych
2014-04-09Duże energochłonne firmy mogą otrzymać pomoc finansową wartą nawet 2 mld euro w ramach państwowych programów pomocy, jakie uchwalone zostaną 9 kwietnia przez Komisję Europejską – przewiduje analiza Öko Institute, niemieckiego instytutu badawczego.
Więcej
-
Najlepsze hasła w marcowym konkursie wybrane!
2014-04-04Znamy już laureatów marcowego konkursu „Energooszczędnych 4 kątów”. Jedną z dziesięciu nagrodzonych osób jest autor hasła „Nie chcesz rachunków astronomicznych, unikaj w domu mostków termicznych”.
Więcej
-
Systemy grzewcze w domach energooszczędnych
2014-04-02Istotą budownictwa energooszczędnego jest ograniczenie kosztów eksploatacyjnych związanych z ogrzewaniem budynku. Wysoka izolacyjność ścian (tzw. przegród) zewnętrznych oraz szczelność okien i drzwi wpływają na niskie zapotrzebowanie na ciepło, co w praktyce oznacza znaczne zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku.
Więcej
-
Polska może rozwijać się dzięki reformie rynku pracy i wspieraniu konkurencyjności
2014-03-31Najnowszy, XIII raport OECD nt. stanu polskiej gospodarki ocenia różne dziedziny życia społeczno-gospodarczego kraju, takie jak polityka fiskalna, stan sektora finansowego i reforma systemu emerytalnego. Szczególną uwagę poświęcono dwóm zagadnieniom – funkcjonowaniu rynku pracy i konkurencji na rynku produktowym. To właśnie ich wzmocnienie, według autorów przeglądu, jest gwarantem podniesienia dobrobytu.
Więcej
-
Chiny też dostrzegają szansę w rozwoju zielonych technologii
2014-03-31Podczas gdy w Polsce oficjalna wykładnia mówi o zagrożeniach związanych z odejściem od gospodarki opartej na węglu, premier jednego z najbardziej uzależnionych od tego paliwa krajów mówi o szansach, jakie rodzi przejście do energetyki niskoemisyjnej.
Więcej
-
Rolnictwo i zmiany klimatu: prognozy dla Europy
2014-03-30Skoro postępująca zmiana klimatu jest faktem i nawet sceptycy nie mogą jej zaprzeczyć, to z pewnością warto przygotować się na jej konsekwencje. Interesujący materiał na ten temat, uwzględniający procesy demograficzne zachodzące na kontynencie europejskim, ukazał się na portalu dlaklimatu.pl Polskiej Zielonej Sieci.
Więcej
-
Smart City – to się po prostu opłaca
2014-03-3019 marca br. w Centrum Kongresowym Targi Kielce SA odbyła się pierwsza konferencja z cyklu pt. „Kongres Smart City". Organizatorami przedsięwzięcia są Klaster Green Cars, Klaster Smart IT oraz gościnnie Targi Kielce SA. Cykl debat, poświęconych realizacji idei Smart City, dotacjom unijnym oraz wdrażaniu innowacyjnych technologii w polskich miastach, będzie trwał przez cały rok. Więcej informacji o przedsięwzięciu dostępnych jest na stronie www.smartpl.eu.
Więcej
-
Wicepremier Piechociński na prezentacji raportu MAE
2014-03-29Minister gospodarki Janusz Piechociński wziął udział w konferencji poświęconej prognozom rynku węgla kamiennego, podczas której zaprezentowany został najnowszy raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) w tym obszarze. Spotkanie odbyło się w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach 28 marca br.
Więcej
-
Energetyka obywatelska szansą na rozwój regionów
2014-03-27Koalicja Klimatyczna zaprasza na konferencję "Energetyka obywatelska szansą na rozwój regionów", która odbędzie się 9 kwietnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Adresowana jest ona do samorządów i ludzi działających na rzecz lokalnej społeczności zainteresowanych rozwojem energetyki obywatelskiej.
Więcej
-
Eksperci dyskutują o "Narodowym programie rozwoju gospodarki niskoemisyjnej"
2014-03-26– Cieszę się, że w wyniku prac rady udało nam się zdiagnozować i przygotować dokumenty, które zostaną wykorzystane przy opracowywaniu "Narodowego programu rozwoju gospodarki niskoemisyjnej" – powiedział minister gospodarki podczas ostatniego posiedzenia Społecznej Rady ds. Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej, które odbyło się 21 marca br. w gmachu resortu gospodarki.
Więcej
-
Odnawialne źródła energii zwiększają bezpieczeństwo energetyczne Polski
2014-03-25Koalicja Klimatyczna i Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej wraz z 25 innymi organizacjami wystosowali list otwarty do premiera Donalda Tuska. Apelują w nim o uwzględnienie roli odnawialnych źródeł energii w kształtowaniu bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Więcej
-
Cezary Lejkowski: Zielone technologie są dobre dla gospodarki i zapewniają wyższy poziom jakości życia [WIDEO]
2014-03-22Cezary Lejkowski, dyrektor Departamentu Klimatu i Energii z Eit Plus, koordynator regionalny odpowiedzialny za Polskę i Czechy, Climate-KIC był naszym gościem podczas debaty "Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok". W krótkim filmie prezentujemy jego wystąpienie.
Więcej
-
Janusz Turski: Przemysł w Polsce chce mieć swój udział w redukcji CO2 [WIDEO]
2014-03-21Janusz Turski ze Stowarzyszenia Papierników Polskich, a jednocześnie członek Forum CO2, podczas naszej debaty "Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok" reprezentował przemysł. Zapraszamy do zapoznania się z jego wypowiedzią.
Więcej
-
Skotan otworzył innowacyjną instalację na terenie Zakładów Azotowych w Kędzierzynie
2014-03-21Otworzona w Kędzierzynie Koźlu instalacja badawcza pozwala produkować energię elektryczną przy wykorzystaniu gazów odpadowych. Eksperymentalny blok energetyczny o mocy ok. 1 MW w produkcji energii elektrycznej wykorzystuje wodór i inne gazy palne. Pozwala to na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska i znaczne oszczędności.
Więcej
-
Polityka klimatyczno-energetyczna UE: reguły gry są równie ważne jak ambitne cele klimatyczne
2014-03-18Polski rząd niesłusznie obawia się ambitnego celu redukcji emisji gazów cieplarnianych na 2030 rok, bo przy odpowiedniej konstrukcji prawnej na polityce klimatycznej może zyskać i środowisko, i gospodarka, uważa fundacja prawnicza ClientEarth. W czwartek 20 marca szefowie państw będą rozmawiać o nowej unijnej polityce klimatyczno-energetycznej.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności