- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Książki / raporty
-
20 faktów o zakwaszaniu oceanów [WIDEO]
2014-06-27Wzrost temperatury powierzchni Ziemi to nie jedyny efekt zwiększonych emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Jednym z najistotniejszych skutków rosnącego zanieczyszczenia jest zakwaszanie oceanów, które pochłaniają około ¼ uwalnianego przez nas dwutlenku węgla.
Więcej
-
Las, drewno, przetwórstwo i zmiany klimatu
2014-06-26Klimat przekształca się na naszych oczach. Dowodzą tego anomalie pogodowe, o których coraz częściej mówi się w mediach, a także drobne zmiany, często niezauważane z perspektywy jednego pokolenia. Wpływa to na ekosystemy całego globu, przekładając się również na gospodarkę. Jedną z gałęzi przemysłu szczególnie narażonych na wynikające z tego trudności jest branża drzewna.
Więcej
-
Co dalej z ustawą o OZE i ruchem prosumenckim? [WIDEO]
2014-06-26– Ustawa o OZE jest wybitnie nieprosumencka, powiedziałabym, że jest to tragedia narodowa – mówi w wywiadzie udzielonym ChronmyKlimat.pl Katarzyna Motak, prezez Związku Pracodawców „Forum Energetyki Odnawialnej”. W wywiadzie więcej o ustawie OZE, kondycji producentów urządzeń do produkcji energii odnawialnej i programie "Prosument".
Więcej
-
44 mln euro na działania na rzecz klimatu
2014-06-26Komisja Europejska ogłosiła w ubiegłym tygodniu pierwsze zaproszenie do składania wniosków w ramach nowego programu finansowania projektów poświęconych działaniom na rzecz klimatu.
Więcej
-
Nowa zachęta do renowacji brytyjskich domów
2014-06-26Zasoby mieszkaniowe Wielkiej Brytanii uznawane są za jedne z najbardziej energochłonnych w Europie. Aby temu zaradzić, brytyjski rząd uruchomił nowy system wsparcia finansowego, który ma zachęcić obywateli do inwestowania w poprawę efektywności energetycznej swoich domów.
Więcej
-
Propozycje mechanizmów wsparcia procesu przeciwdziałania zjawisku ubóstwa energetycznego w Polsce
2014-06-25„Propozycje mechanizmów wsparcia procesu przeciwdziałania zjawisku ubóstwa energetycznego w Polsce” to analiza przygotowana w ramach projektu Instytutu na rzecz Ekorozwoju „Efektywność energetyczna”. Zawiera ona propozycje rozwiązań dotyczących tego, w jaki sposób można w Polsce połączyć kwestię pomocy społecznej z poprawą efektywności energetycznej w celu zmniejszenia skali ubóstwa energetycznego.
Więcej
-
Debata „Energetyka rozproszona – w drodze do niskoemisyjnej Polski. Szanse i bariery” [WIDEO]
2014-06-25Zapraszamy do obejrzenia całości debaty online „Energetyka rozproszona – w drodze do niskoemisyjnej Polski. Szanse i bariery”, która odbyła się 28 maja 2014 roku.
Więcej
-
Unia Europejska zamierza stworzyć wspólne ramy gospodarki cyrkulacyjnej
2014-06-25Komisja Europejska zamierza przyspieszyć przebudowy gospodarki w kierunku zrównoważonego zarządzania zasobami poprzez wprowadzenie pakietu regulacji nazwanego „Gospodarką Cyrkulacyjną” (Circular Economy).
Więcej
-
Na Podlasiu rozpoczęto budowę farmy wiatrowej o mocy 37,5 MW
2014-06-25W gminie Orla (województwo podlaskie) przedstawiciel inwestora, wykonawcy i lokalnych władz wmurowali kamień węgielny pod budowę nowoczesnej farmy wiatrowej.
Więcej
-
UNFCCC w Bonn: umiarkowany optymizm
2014-06-24Kilka dni temu zakończyło się spotkanie UNFCCC1 w Bonn. Jak można wnioskować z dotychczasowych materiałów – powiało optymizmem. Należy trzymać kciuki za utrzymanie obranego kierunku i tempo prac, bo szanse na podpisanie porozumienia w przyszłym roku w Paryżu wydają się całkiem realne.
Więcej
-
Gminy walczą o czyste powietrze – prestiżowy konkurs „Gmina z misją”
2014-06-24Biszcza, Sosnowiec i Piaseczno to aktualni liderzy konkursu „Gmina z misją”. Nie wszystko jest jednak przesądzone. Czekamy na kolejne zgłoszenia miejscowości, które podejmują działania w zakresie likwidacji niskiej emisji. Jeszcze wszystko może się zdarzyć…
Więcej
-
Niemcy węglem zastępują atom?
2014-06-23Po rezygnacji z atomu Niemcy nie zaczęli nagle zużywać znacząco mniej energii. Jeśli nie z atomu, to muszą ją czerpać z czegoś innego. Czy, jak twierdzą niektórzy, naprawdę zastępują atom węglem, a nie OZE i tym samym rezygnują ze swoich zielonych ambicji?
Więcej
-
W Bydgoszczy powstanie fabryka innowacyjnych modułów fotowoltaicznych
2014-06-23Polskie przedsiębiorstwa, Freevolt i Hanplast, poinformowały o planach wprowadzenia na rynek nowej generacji wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych .Nowa fabryka zlokalizowana zostanie w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym,
Więcej
-
Polskie spojrzenie na energooszczędność
2014-06-22Zagadnienia związane z energooszczędnością są często przedstawiane w sposób skomplikowany, co wpływa na brak ich zrozumienia wśród osób planujących budowę lub remont domu. Z drugiej strony badania potwierdzają, że Polacy dostrzegają konieczność racjonalnego wykorzystywania energii cieplnej i elektrycznej oraz wiedzą, w jaki sposób można to osiągnąć. Jak to naprawdę jest z budownictwem energooszczędnym w naszym kraju?
Więcej
-
Tesla uwalnia swoje elektryczne patenty
2014-06-21Elon Musk, amerykański miliarder i właściciel producenta samochodów elektrycznych Tesla, poinformował na swoim blogu, że podzieli się swoimi patentami z wszystkimi, którzy chcą rozwijać technologie elektrycznej motoryzacji.
Więcej
-
Na Bałtyku powstanie pierwsza pływająca turbina wiatrowa
2014-06-21Drezdeńska firma GICON Group umieści na Bałtyku pierwszą pływającą elektrownię wiatrową. Projekt otrzymał dofinansowanie z UE, a także od władz krajowych Maklemburgii-Pomorza Przedniego.
Więcej
-
Samorządowcy apelują w liście do premiera o odrzucenie ustawy
2014-06-20W liście do premiera Donalda Tuska Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej alarmuje, że procedowana obecnie w Sejmie nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym może zahamować dalszy rozwój energetyki wiatrowej w Polsce.
Więcej
-
Czy ekspansja pustyni rozwiąże problem zmiany klimatu?
2014-06-20"Pustynie pochłaniają dwutlenek węgla!" - takie nagłówki pojawiły się ostatnio w Internecie. Brzmi to sensacyjnie, ale czego tak naprawdę dotyczyły badania naukowców z Washington State University, które wywołały ten szum?
Więcej
-
25 lat działalności Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej [WIDEO]
2014-06-19Ważnym elementem prowadzenia efektywnej polityki prośrodowiskowej, a więc i i proklimatycznej jest zapewnienie środków finansowych na konkretne działania mogące ją wspierać. Dlatego nie do przecenienia jest rola, jaką w ciągu minionych 25 lat odegrał w tym zakresie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Więcej
-
Europa powinna pomóc krajom rozwijającym się również we własnym interesie
2014-06-18– Unia Europejska, podobnie jak Afryka, może czerpać duże korzyści, przeznaczając publiczne pieniądze na łagodzenie skutków zmian klimatu i działania adaptacyjne w krajach rozwijających się – stwierdził dyrektor wykonawczy Programu Ochrony Środowiska ONZ w rozmowie z EurActiv.com.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności