więcej


Zielona gospodarka

Masz pomysł na zielony start-up? Zdobądź grant na start! (18458)

2015-04-24

Drukuj
galeria

Masz pomysł na zielony start-up? Zdobądź grant na start! Fot. pixabay, CC0

Masz pomysł na zielony biznes, ale nie wiesz skąd wziąć pieniądze na start? Weź udział w konkursach grantowych organizowanych przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT.

Organizatorzy konkursów organizowanych w ramach projektu Climate-KIC poszukują pomysłodawców działających w następujących obszarach tematycznych: ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, budownictwo ekologiczne, efektywność energetyczna, zrównoważony transport, zrównoważony rozwój, ochrona klimatu oraz dziedziny pokrewne.

W ramach Climate-KIC realizowane są dwie inicjatywy:

1. ClimateLaunchpad: Największy europejski konkurs dla wczesnych pomysłów biznesowych (na etapie koncepcyjnym lub wczesnym etapie wdrożeniowym) z nagrodą 10 000 euro. Projekt realizowany jest w 26 państwach świata. Finał konkursu odbędzie się we wrześniu w Amsterdamie. Rekrutacja do konkursu prowadzona jest do dnia 20 maja 2015 r.

2. Acceleration Program: Program grantowy dla pomysłodawców oraz start-upów z całkowitą pulą grantów na etapie krajowym na poziomie 40 000 euro. Ponadto finalista programu otrzyma możliwość udziału w Venture Competition, który odbędzie się w październiku w Birmingham (Wielka Brytania) w trakcie Festiwalu Innowacji. W zeszłorocznej edycji 12 finalistów Venture Competition walczyło o nagrodę główną w wysokości 100 tys. euro. Rekrutacja do konkursu prowadzona jest do dnia 30 maja 2015 r.

Inicjatywy skierowane są do: osób fizycznych, studentów, absolwentów, pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych, firm prywatnych, zespołów badawczych, fundacji i stowarzyszeń.

Więcej informacji o konkursach można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej