więcej


Zielona gospodarka

Allianz inwestuje w energetykę wiatrową w Finlandii (19201)

2016-01-23

Drukuj
galeria

Fot. Motorito, Flickr (CC BY-NC 2.0)

Allianz - niemiecka firma ubezpieczeniowa działająca w 70 krajach świata - kupiła farmę wiatrową w Finlandii. To pierwsza tego typu inwestycja Allianz na fińskim rynku.

Kupiona przez Allianz farma wiatrowa będzie zlokalizowana w Jouttikallio, Lapua, ok. 80 km od Vaasa, i składać się będzie z sześciu turbin o szacowanej produktywności na poziomie 63 GWh rocznie. Ukończenie inwestycji i przekazanie jej Allianz planowane jest na koniec 2016

- Wejście na rynek fiński jest dla nas kolejnym ważnym kamieniem milowym w tym roku. Finlandia stanowi obiecujący rynek energetyki wiatrowej, zaś obecna inwestycja pomoże nam w rozbudowie i w dalszej dywersyfikacji naszego portfela OZE - powiedział David Jones, szef OZE w Allianz Capital Partners. - Cieszymy się, że możemy dalej rozwijać relacje z OX2, i spodziewamy się udanej i długoterminowej współpracy przy tej inwestycji.

Inwestycja ta została przygotowana przez fińską spółkę energetyki wiatrowej, Innopower, która uzyskała wszystkie pozwolenia niezbędne do rozpoczęcia prac budowlanych. W maju, Innopower i OX2 rozpoczęły współpracę, w ramach której OX2 odpowiada za dalszy rozwój, projekt techniczny, przetargi na dostawy, finansowanie i prace budowlane na potrzeby inwestycji.

Grupa OX2 wcześniej zawarła z firmą Allianz umowę na dwie inwestycje, o łącznej mocy 105 MW, zlokalizowane na terenie Szwecji.

źródło: reo.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej