więcej


Transport

Zielone światło dla B7 (13010)

2011-08-20

Drukuj

Na stacje paliw już niedługo będzie mógł trafić olej napędowy B7 z 7-procentową domieszką biokomponentów. Pozwoli na to znowelizowana ustawa o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw oraz niektórych innych ustaw, która wejdzie w życie 10 sierpnia tego roku.

Nowe prawo regulujące jakość paliw zmienia ustawową definicję oleju napędowego, zwiększając dopuszczalny udział estrów metylowych kwasów tłuszczowych w oleju napędowym z 5 do 7 proc. Nakłada też na właścicieli stacji obowiązek umieszczenia w widoczny sposób, w ogólnodostępnym miejscu informacji o zawartości biokomponentów w sprzedawanych paliwach.

Nowelizacja zakłada też zmiany w ustawie o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, wprowadzając m.in. mechanizm redukcji Narodowego Celu Wskaźnikowego, który określa minimalny udział biokomponentów i innych paliw odnawialnych w całkowitej ilości paliw zużywanych w transporcie. Przepisy w tym zakresie wejdą w życie 1 stycznia 2012 roku.

 

Grzegorz Maziak, Analityk Rynku Paliw

źródło: Epetrol.pl
www.e-petrol.pl

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej