więcej


Transport

Sopot: nagroda za pozostawienie auta w domu (18764)

2015-08-04

Drukuj
galeria

Krzywy Domek w Sopocie, fot. Mariusz Kluzniak, CC BY-NC-ND 2.0

Od lipca urzędnicy sopockiego magistratu przyjeżdżający do pracy środkami komunikacji publicznej, rowerami, skuterami lub docierający pieszo, otrzymają nagrodę motywacyjną w wysokości 50 złotych.

Akcja ma na celu ochronę środowiska oraz umożliwienie interesantom parkowania pod urzędem. Na terenie magistratu rozstawiono dodatkowe stojaki rowerowe ze względu na rosnące zainteresowanie parkingiem dla jednośladów. Miejsca objęte są całodobowym monitoringiem straży miejskiej.

Pracownicy urzędu, którzy w obawie przed warunkami atmosferycznymi wolą trzymać rower pod dachem, a nie mają miejsca w swoim pokoju, mogą przechować go w korytarzu. Pod urzędem zamontowane zostały również stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Władze miasta zachęcają do ekologicznego trybu życia nie tylko swoich pracowników.

Wszyscy mieszkańcy Sopotu posiadający auta elektryczne i hybrydowe są zwolnieni z opłat za parkowanie na terenie miasta. Uprawnia do tego posiadanie rocznej karty parkingowej, którą otrzymuje się w Zarządzie Dróg i Zieleni po przedstawieniu odpowiednich dokumentów, stwierdzających, że samochód jest ekologiczny.

Źródło: Infobike.pl

www.infobike.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!



Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią




Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej