więcej


Inicjatywy lokalne

Zielona Góra: Ekologiczne taksówki wyjadą na ulice (21103)

2019-12-30

Drukuj
galeria

W styczniu 2020 r., na ulicach Zielonej Góry pojawią się pierwsze w pełni elektryczne, zeroemisyjne i ekologiczne taksówki - poinformowała Monika Zapotoczna, dyr. departamentu komunikacji społecznej Urzędu Miasta Zielona Góra.

Firmę EVITY Electric Taxi powołało zielonogórskie przedsiębiorstwo Ekoenergetyka-Polska. We wtorek odbyła się prezentacja tego projektu.

Z ekologicznych nissanów LEAF II generacji, mieszkańcy będą mogli skorzystać zamawiając je telefonicznie lub przez aplikację na smartfona. Docelowo we flocie EVITY Electric Taxi ma jeździć 50 elektrycznych aut.

"Ciche, czyste i bezpieczne samochody, które będzie można szybko i łatwo zamówić, staną się uzupełnieniem elektrycznego transportu publicznego w naszym mieście" - powiedziała Zapotoczna.

Ekoenergetyka-Polska należy do liderów wśród producentów infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych, m.in. autobusów.

 

Źródło: PAP


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej