więcej


Inicjatywy lokalne

Skanska buduje w Warszawie ekologiczne osiedle (18375)

2015-04-07

Drukuj
galeria

Skanska buduje w Warszawie ekologiczne osiedle, fot. Skanska

Spółka Skanska Residential Development Poland rozpoczęła w Warszawie realizację osiedla Mickiewicza. Inwestor ubiega się o ekologiczną certyfikację BREEAM.

BREEAM to rozpoznawalne na świecie oznaczenie wysokiej jakości budynków, wyposażonych w rozwiązania, przyjazne dla ludzi i środowiska. Osiedle Mickiewicza, położone na granicy Bielan i Żoliborza, będzie liczyć łącznie 497 mieszkań, realizowanych w czterech fazach. W pierwszym etapie inwestycji powstanie 105 mieszkań o powierzchni od 22 do ponad 100 mkw. Planowany termin oddania pierwszych mieszkań do użytku to ostatni kwartał 2016 r.

- Będziemy ubiegać się o certyfikat BREEAM, charakterystyczny dla zrównoważonego budownictwa. Byłby to prawdopodobnie pierwszy budynek mieszkalny w kraju, wyróżniony przez niezależnych, międzynarodowych ekspertów za wysoką jakość, bezpieczeństwo i rozwiązania ograniczające wpływ inwestycji na środowisko. Dotychczas takie certyfikaty otrzymywały przeważnie budynki biurowe - mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor zarządzający Skanska Residential Development Poland.

- Projektujemy obecnie teren rekreacyjny, gdzie chcemy stworzyć ogrody-labirynty, drewniany plac zabaw i pole piaskowe dla dzieci czy strefę fitness. Większość tak zwanej powierzchni biologicznie czynnej zostanie zachowana. Dodatkowo części wspólne wypełnimy starannie zaprojektowaną rodzimą zielenią, m.in. bylinami i trawami - dodaje Jakub Zagórski, dyrektor sprzedaży i marketingu spółki.

W częściach wspólnych zostanie wykorzystane energooszczędne oświetlenie, a dzięki panoramicznym oknom wszystkie mieszkania będą dobrze doświetlone światłem naturalnym. Dodatkowo, mieszkańcy będą mogli korzystać ze stacji naprawy i mycia rowerów z wykorzystaniem systemu wody deszczowej. Na dużych balkonach zostaną zamontowane specjalne krany, umożliwiające pielęgnację roślin. Wybrane mieszkania zostaną także wyposażone w rozwiązania tzw. inteligentnego domu.

„Centralne sterowanie ciepłem czy centralny wyłącznik światła, to tylko przykłady rozwiązań, dzięki którym będzie to jedno z nowocześniejszych osiedli w stolicy”, mówi Jakub Zagórski.

Źródło: Skanska 


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej