więcej


Inicjatywy lokalne

Bioelektrownia Świętokrzyskie: ogromne bioelektrownie bliżej realizacji (17530)

2014-08-01

Drukuj
galeria

Biogazownia, fot. Wikipedia, domena publiczna

Spółka Bioelektrownie Świętokrzyskie otrzymała decyzję środowiskową na projekt ogromnej bioelektrowni w Rzędowie i złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej na realizację kolejnej, która ma powstać w Starachowicach.

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl Wojciech Łukaszek ze spółki Bioelektrownie Świętokrzyskie, lokalne władze wydały decyzję środowiskową na projekt bioelektrowni o mocy 9,6 MW, która ma powstać w Rzędowie.

Obecnie realizowne są prace projektowe, a inwestor prowadzi już odwierty geologiczne w miejscu planowanej inwestycji i czeka na wydanie warunków zabudowy. Wmurowanie kamienia węgielnego przewidziano na październik br.

Spółka Bioelektrownie Świętokrzyskie złożyła też wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla kolejnej bioelektrowni, która ma powstać w Starachowicach. Jej łączna moc elektryczna i gazowa wyniesie 10 MW.

Bioelektrownia w Starachowicach będzie zaopatrywać w energię miejscowe zakłady, m.in. fabrykę Man BUS, znanego na świecie producenta wyrobów ceramicznych Cerrad sp. z o.o. czy firmę Perfopol – infomuje portal Gramwzielone.pl Wojciech Łukaszek ze spółki Bioelektrownie Świętokrzyskie.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej