Inicjatywy lokalne

Bioelektrownia Świętokrzyskie: ogromne bioelektrownie bliżej realizacji (17530)

2014-08-01


galeria

Biogazownia, fot. Wikipedia, domena publiczna

Spółka Bioelektrownie Świętokrzyskie otrzymała decyzję środowiskową na projekt ogromnej bioelektrowni w Rzędowie i złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej na realizację kolejnej, która ma powstać w Starachowicach.

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl Wojciech Łukaszek ze spółki Bioelektrownie Świętokrzyskie, lokalne władze wydały decyzję środowiskową na projekt bioelektrowni o mocy 9,6 MW, która ma powstać w Rzędowie.

Obecnie realizowne są prace projektowe, a inwestor prowadzi już odwierty geologiczne w miejscu planowanej inwestycji i czeka na wydanie warunków zabudowy. Wmurowanie kamienia węgielnego przewidziano na październik br.

Spółka Bioelektrownie Świętokrzyskie złożyła też wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla kolejnej bioelektrowni, która ma powstać w Starachowicach. Jej łączna moc elektryczna i gazowa wyniesie 10 MW.

Bioelektrownia w Starachowicach będzie zaopatrywać w energię miejscowe zakłady, m.in. fabrykę Man BUS, znanego na świecie producenta wyrobów ceramicznych Cerrad sp. z o.o. czy firmę Perfopol – infomuje portal Gramwzielone.pl Wojciech Łukaszek ze spółki Bioelektrownie Świętokrzyskie.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl


ChronmyKlimat.pl – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl