więcej


Energetyka

Propozycje mechanizmów wsparcia procesu przeciwdziałania zjawisku ubóstwa energetycznego w Polsce (17412)

2014-06-25

Drukuj
galeria

„Propozycje mechanizmów wsparcia procesu przeciwdziałania zjawisku ubóstwa energetycznego w Polsce” to analiza przygotowana w ramach projektu Instytutu na rzecz Ekorozwoju „Efektywność energetyczna”. Zawiera ona propozycje rozwiązań dotyczących tego, w jaki sposób można w Polsce połączyć kwestię pomocy społecznej z poprawą efektywności energetycznej w celu zmniejszenia skali ubóstwa energetycznego.

Przedstawiony w analizie kompleksowy wachlarz rozwiązań zawiera zarówno propozycje o charakterze legislacyjnym, jak też propozycje systemów wsparcia i rozwiązania o charakterze edukacyjno-doradczym. Wśród analizowanych mechanizmów znajdują się m.in. te dotyczące zmian w funkcjonowaniu systemu białych certyfikatów i propozycje zmian w ustawie o efektywności energetycznej, jak również kwestie takie jak gwarancje kredytowe dla ubogich wspólnot, czy program szkoleniowy dla bezrobotnych. Zasygnalizowana została w niej także potrzeba przygotowania polskiej definicji ubóstwa energetycznego.

Opracowanie w szczególności polecamy decydentom i podmiotom zajmującym się kwestiami społecznymi, energetycznymi i mieszkalnictwem.

Analiza do pobrania poniżej.

 

źródło: Instytut na rzecz Ekorozwoju
www.ine-isd.org.pl


Pliki do pobrania


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej