- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Aktualności
-
Ekstremalne lato
2011-08-25Anomalie pogodowe występują w tym roku na całym świecie – w Rosji szaleją pożary, w Somalii susza stulecia zabija tysiące ludzi, a kolejnych zmusza do opuszczania domów. Polskę nawiedzają silne nawałnice i miejscami tornada. Tak ekstremalne zjawiska to według ekspertów konsekwencja zmieniającego się klimatu i niedługo mogą stać się normą.
Więcej
-
Nissan prezentuje system zasilania domu energią elektryczną z akumulatorów Nissana LEAF
2011-08-25Nissan Motor Co., Ltd. zaprezentował system zaopatrzenia typowego domu w energię elektryczną z akumulatorów litowo-jonowych zainstalowanych w Nissanie LEAF. Projekt ten jest częścią kompleksowych działań na rzecz stworzenia zeroemisyjnego społeczeństwa.
Więcej
-
Stany Zjednoczone odwracają się od węgla
2011-08-24Stany Zjednoczone, jeden z największych emitentów gazów cieplarnianych na świecie, wciąż sprzeciwiają się przedłużeniu protokołu z Kioto. Równocześnie jednak rośnie tam w siłę ruch przeciwstawiający się budowie nowych elektrowni węglowych. Przeciwnicy tego źródła energii podkreślają, że emisje pochodzące ze spalania węgla są nie tylko głównym czynnikiem przyspieszającym zmiany klimatu, lecz także powodują silne zanieczyszczenie środowiska, a co za tym idzie szereg groźnych chorób.
Więcej
-
Ekologiczny transport – samochód na paliwo ze ścieków jeździ po Bristolu
2011-08-24Mając świadomość potrzeb stojących przed naszą cywilizacją oraz wymagań względem przyrody, naukowcy poszukują alternatyw dla obecnych rozwiązań. Ciekawym pomysłem wydaje się być biogaz.
Więcej
-
Półmetek konkursu "Gmina przyszłości 2011"
2011-08-24Trwają zgłoszenia do konkursu "Gmina przyszłości 2011". Pierwsze projekty nadesłały m.in. gminy Grybów, Płońsk, Stoszów i Sopot. Wśród nich o zwycięstwo walczy projekt instalacji 100 systemów solarnych, modernizacji systemów ciepłowniczych oraz budowy pierwszej w Polsce szkoły pasywnej. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są jeszcze do 30 września 2011 r.
Więcej
-
Bezpłatne szkolenia dla gmin w ramach projektu „Budowanie potencjału administracji lokalnej na rzecz zrównoważonego zarządzania energią w gminach”
2011-08-23Instytut na rzecz Ekorozwoju poszukuje gminy zainteresowanej udziałem w europejskim projekcie z zakresu zrównoważonego zarządzania energią. Projekt realizowany jest w ramach unijnego programu Intelligent Energy Europe.
Więcej
-
Prawo energetyczne przyjazne dla OZE
2011-08-23"Cieszymy się, że argumenty prawne i gospodarcze zwyciężyły. To ważne, gdyż daje nadzieję przed czekającą nas trudną dyskusją nad najważniejszą dla środowiska ustawą o odnawialnych źródłach energii" – to pierwsze komentarze branży OZE, po odrzuceniu w ubiegły piątek poprawek senackich do "Prawa energetycznego", które w praktyce mogły na wiele lat zablokować rozwój źródeł zielonej energii.
Więcej
-
"The Economist": energia odnawialna na topie
2011-08-23Prestiżowy magazyn ekonomiczny ostatnio poświęca wiele miejsca energii odnawialanej. Jakie perspektywy – zdaniem "The Economist" – malują się przed zieloną energetyką?
Więcej
-
Trwa ogólnopolski konkurs "Gmina z klimatem"
2011-08-23Fundacja EkoRozwoju wspólnie z Ministerstwem Środowiska ma przyjemność zaprosić lokalne samorządy do udziału w ogólnopolskim konkursie "Gmina z klimatem", którego celem jest promowanie preoekologicznych działań związanych z ochroną klimatu i racjonalnym użyciem energii.
Więcej
-
Prezes PSEW o problemach energetyki wiatrowej
2011-08-22– Mamy tysiące firm w naszym kraju, które istnieją dzięki rozwojowi branży. Fabryki łopat, wież, firmy zajmujące się transportem, budową, utrzymaniem i monitoringiem farm – mówi w wywiadzie dla wnp.pl Krzysztof Prasałek, prezes PSEW.
Więcej
-
Europejscy naukowcy ruszają na pomoc biopaliwom
2011-08-22Mimo swojej atrakcyjności jako źródło energii zarówno pod względem środowiskowym, jak i ekonomicznym, biopaliwa mogą powodować korozję silnika i z tego powodu wielu europejskich konsumentów utraciło zaufanie do tej formy czystej energii.
Więcej
-
W Katowicach i Warszawie powstaną nowe ekologiczne budynki
2011-08-21Budynek mieszkalny w stolicy i Euro Centrum w Katowicach to dwa projekty, które zwiększą liczbę energooszczędnych budowli w Polsce.
Więcej
-
Nalepka z ekologiczną kategorią na autach jak na AGD
2011-08-21W Niemczech, jeszcze w tym roku, zostanie przeprowadzona klasyfikacja energetyczna aut. Na podstawie masy samochodu i emisji dwutlenku węgla, pojazdowi zostanie przyznana kategoria ekologiczna, informacja o której znajdzie się na odpowiedniej nalepce, zupełnie tak samo jak ma to teraz miejsce przy oznaczeniach sprzętu AGD.
Więcej
-
Wypłata dotacji dla Polski wstrzymana po 2013 przez brak ustawy o OZE?
2011-08-21Bez rozgłosu przeszła informacja, że od 27 stycznia 2011 roku przeciwko Polsce toczy się postępowanie w sprawie braku wdrożenia dyrektywy 2009/28/WE. Czy wizja wstrzymania wypłat unijnych funduszy dla Polski po 2013 roku zaktywizuje urzędników?
Więcej
-
Zielone światło dla B7
2011-08-20Na stacje paliw już niedługo będzie mógł trafić olej napędowy B7 z 7-procentową domieszką biokomponentów. Pozwoli na to znowelizowana ustawa o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw oraz niektórych innych ustaw, która wejdzie w życie 10 sierpnia tego roku.
Więcej
-
Katastrofa ekologiczna w delcie Nigru. Raport ONZ o skali zanieczyszczenia
2011-08-20ONZ opracował raport dotyczący katastrofy ekologicznej w delcie Nigru. Skala zanieczyszczenia jest ogromna. Jak szacują eksperci, usuwanie szkód może zająć nawet 30 lat – podaje portal Onet.pl.
Więcej
-
Elektrownie wiatrowe a obszary Natura 2000
2011-08-20Jedno z orzeczeń unijnego Trybunału Sprawiedliwości stwierdza możliwość zakazywania przez państwa członkowskie budowy farm wiatrowych na obszarach objętych programem Natura 2000.
Więcej
-
Polska zapłaci za brak ustawy o OZE?
2011-08-19Polski rząd spóźnia się z przyjęciem ustawy o energii odnawialnej już 8 miesięcy i nic nie wskazuje, aby ustawa została przyjęta w najbliższych miesiącach. Taki stan rzeczy nie podoba się Komisji Europejskiej.
Więcej
-
Budujesz dom energooszczędny? Wreszcie można liczyć na pomoc państwa
2011-08-19Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uruchomił długo oczekiwany, pilotażowy program wsparcia budownictwa niskoenergetycznego pod nazwą "Dom Energetyczny". Unijna dyrektywa przewiduje bowiem, że po 2020 roku, każdy nowo wybudowany obiekt powinien spełniać warunki budynku niskoenergetycznego, czyli mieć zapotrzebowanie o 50% mniejsze niż obecnie na energię końcową – czyli mniej niż 60 kilowatogodzin na m2 rocznie.
Więcej
-
PARP daje dotacje na innowacje
2011-08-19Trwa konkurs na dofinansowanie innowacyjnych projektów, w którym o pieniądze mogą się ubiegać m.in. firmy z branży OZE.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności