- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Aktualności
-
Polska długo spóźniona z wdrożeniem przepisów unijnych z zakresu odnawialnych źródeł energii
2011-07-06W dniu 30 czerwca br. odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej, podczas której przedstawiciele poszczególnych resortów zdawali relacje z postępów wdrożeń unijnych przepisów w przepisach krajowych. Za szczególnie interesujące sektor odnawialnych źródeł energii (OZE), uznać należy wyjaśnienia, przedstawione przez Ministerstwo Gospodarki reprezentowane przez Podsekretarza Stanu Pana Macieja Kaliskiego.
Więcej
-
Nowy budżet nie zapewni zrównoważonego rozwoju Unii Europejskiej
2011-07-06WWF sceptycznie ocenia propozycję Komisji Europejskiej dotyczącą nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020.
Więcej
-
Polska prezydencja w UE: szansa na zmianę wizerunku Polski jako hamulcowego polityki klimatycznej UE
2011-07-06W przededniu rozpoczęcia polskiej prezydencji w Radzie UE organizacja Climate Action Network Europe, zrzeszająca ponad 140 organizacji pozarządowych z całej Europy, poparła apel Koalicji Klimatycznej do polskiego rządu o podjęcie konstruktywnej debaty na temat ochrony klimatu.
Więcej
-
O unijnym bezpieczeństwie energetycznym na Politechnice Warszawskiej
2011-07-06Bezpieczeństwo w sektorze energii oraz płynące z tego wyzwania dla Polski oraz Unii Europejskiej to główne tematy seminarium zorganizowanego przez Polskie Forum Akademicko-Gospodarcze (PFA-G) i Central Europe Energy Partners (CEEP). Spotkanie, w którym udział wziął wiceminister gospodarki Maciej Kaliski, odbyło się 28 czerwca na Politechnice Warszawskiej.
Więcej
-
Adaptacja do zmian klimatu szansą dla biznesu
2011-07-0586% międzynarodowych korporacji traktuje przeciwdziałanie zagrożeniom związanym ze zmianami klimatu oraz inwestycje w adaptację do zmian klimatu jako szansę na rozwój biznesu – wynika z raportu pt. "Adaptacja do zielonej gospodarki: przedsiębiorstwa, społeczności i zmiany klimatu", opublikowanego właśnie przez UNEP, UN Global Compact, Oxfam oraz World Resources Institute.
Więcej
-
Konkurs dla dziennikarzy "Media z klimatem"
2011-07-05Dobiega końca III edycja konkursu dla dziennikarzy "Media z klimatem" na najlepszy materiał o zmianach i ochronie klimatu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 17 października 2011 r.
Więcej
-
Referendum atomowe w Polsce?
2011-07-05Po tragicznych wydarzeniach w Japonii na całym świecie nie cichną dyskusje o bezpieczeństwie elektrowni atomowych. Kolejne państwa wycofują się z tego rodzaju energetyki. Zrobiły to m.in. Niemcy – europejskie mocarstwo atomowe. Również w Polsce pojawiają się głosy przeciwko atomowi. Sojusz Lewicy Demokratycznej 14 czerwca br. złożył w sejmie projekt uchwały o przeprowadzeniu powszechnego głosowania w sprawie wykorzystania energii atomowej w Polsce.
Więcej
-
Nowatorska instalacja solarna w Olsztynie
2011-07-05Kolektory słoneczne można wykorzystać nie tylko do ogrzewania, ale także do klimatyzowania budynków. Z takiego rozwiązania, po raz pierwszy w Polsce, skorzystano w Olsztynie.
Więcej
-
Dlaczego związkowcy kłamią w sprawie pakietu?
2011-07-05Zarzuty stawiane pakietowi klimatyczno-energetycznemu przez NSZZ Solidarność i Trybunę Górniczą są niesłuszne, a ocena nieobiektywna. Ich postulatem jest renegocjacja tego dokumentu.
Więcej
-
LPG – w trosce o portfel i środowisko. Samochody na gaz: dobre i złe strony
2011-07-05Podczas spalania LPG powstaje o 20 proc. mniej związków węgla niż podczas spalania benzyny. Ponadto LPG nie emituje związków siarki i ołowiu, a emisja azotu jest niższa niż w przypadku innych paliw kopalnych. Nie brakuje jednak osób, które krytykują wykorzystywanie tego gazu w transporcie.
Więcej
-
LISO na start!
2011-07-04Wkrótce 101 lokalnych współpracowników projektu Dobry Klimat dla Powiatów rozpocznie działania w powiatach. Będą badać, jak powiaty radzą sobie z ochroną powietrza i adaptacją do zmian klimatu.
Więcej
-
Efektywność energetyczna podczas polskiej prezydencji – z perspektywy Brukseli
2011-07-04O polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, krajowych planach działań na rzecz efektywności energetycznej i nowej dyrektywie jej dotyczącej opowiada Agnieszce Tomaszewskiej z Instytutu na rzecz Ekorozwoju Catherine Pearce, ekspert European Environmental Bureau w Brukseli.
Więcej
-
Komisja rozpoczęła konsultacje dotyczące poprawy polityki UE w zakresie jakości powietrza
2011-07-0449 proc. Europejczyków mieszka na obszarach, w których cele UE dotyczące jakości powietrza w dalszym ciągu nie są spełnione, i z tego względu zanieczyszczenie powietrza jest dla obywateli Europy jednym z głównych problemów dotyczących środowiska.
Więcej
-
Powrót mikroalg może spustoszyć życie morskie
2011-07-04Około 800 000 lat temu z Północnego Atlantyku zniknęła mikroskopijna roślina. Wyniki nowych badań wskazują jednak na ponowne pojawienie się Neodenticula seminae w tym obszarze, co oznaczałoby pierwszą transatlantycką migrację planktonu w czasach współczesnych. Odkrycia stanowią dorobek projektu CLAMER (wyniki badań nad zmianami klimatu i ekosystemami morskimi), który został dofinansowany na kwotę ponad 990 000 EUR z tematu "Środowisko" Siódmego Programu Ramowego (7PR).
Więcej
-
35 mln euro na ekoinnowacje
2011-07-0442 projekty dotyczące ekoinnowacji, wybrane w ramach tegorocznej edycji programu na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP) otrzymają finansowanie w wysokości 35 mln euro. Jednocześnie rozpoczął się proces składania wniosków w ramach zaproszenia na 2011 r.
Więcej
-
Stanowisko Koalicji Klimatycznej w sprawie ustawy o odnawialnych źródłach energii
2011-07-04W Światowy Dzień Ochrony Środowiska, tj. 5 czerwca 2011 roku, minęło 6 miesięcy od terminu, w którym Polska, zgodnie z dyrektywą 2009/28/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych, powinna uchwalić ustawę o OZE. Niestety ustawy nie tylko nie uchwalono, ale nie rozpoczęto nawet publicznych konsultacji jej projektu, nie ma też debaty publicznej temu poświęconej.
Więcej
-
Japończycy nie chcą elektowni atomowych
2011-07-03Z sondażu przeprowadzonego w ostatni weekend czerwca przez japoński dziennik „Nikkei” wynika, że większość Japończyków sprzeciwia się ponownemu uruchomieniu reaktorów jądrowych.
Więcej
-
Źródło zielonej energii. Uczniowie pedałując na rowerach produkują energię
2011-07-03Nietypowy sposób na produkcję energii znalazło pewne technikum z Rzymu. Uczniowie w specjalnej Sali Energii pedałują na rowerach stacjonarnych. Produkują energię, poprawiają kondycję i jednocześnie zdobywają punkty, które mogą wykorzystać w kinach i księgarniach.
Więcej
-
Polacy zwycięzcami międzynarodowych regat łódek solarnych w Brandenburgii
2011-07-02Polskie drużyny łódek solarnych, które zaprezentowały się w miniony weekend podczas regat Solar Boat Regatta 2011 w Brandenburgii, nagrodzono aż trzykrotnie.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności