- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Aktualności
-
Jak podzielić wysiłki redukcyjne, aby osiągnąć cel 30%?
2011-08-11Idea zwiększenia celu redukcyjnego Unii Europejskiej do 30% spotyka się z różnym przyjęciem ze strony krajów członkowskich. Kilka rządów, w tym polski, ma wątpliwości co do tego posunięcia, głównie ze względu na jego koszty i związane z nimi skutki gospodarcze. Przygotowany przez Instytut Europejskiej Polityki Ochrony Środowiska (IEEP) raport przedstawia różne warianty możliwych zasad podziału dodatkowych zobowiązań pomiędzy poszczególne państwa członkowskie.
Więcej
-
TNS OBOP: 51% Polaków nie chce elektrowni jądrowej
2011-08-11Według opublikowanego w poniedziałek sondażu TNS OBOP 51% Polaków jest przeciwnych wybudowaniu w kraju elektrowni jądrowej. Pojawienie się energii atomowej w Polsce spotkało się z aprobatą 35% badanych. 14% osób pozostało neutralnych nie zajmując stanowiska w tej sprawie.
Więcej
-
Pieniądze z AAU na termomodernizację
2011-08-11Kolejne przedsięwzięcia z zakresu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej zaakceptowano do finansowania z zysków pochodzących z handlu jednostkami emisji AAU. Do tej pory z tego tytułu Polska zarobiła ponad 100 mln euro. Działania termomodernizacyjne, zmniejszające zużycie energii są jednym z elementów służących zapobieganiu zmianom klimatu – jednego z priorytetów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.
Więcej
-
Stany Zjednoczone odrzucają europejski system handlu uprawnieniami do emisji CO2
2011-08-11Amerykańscy politycy sprzeciwiają się planom Unii Europejskiej, która chce włączyć linie lotnicze do swojego systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2. Amerykanie oświadczyli, że ich linie lotnicze nie wezmą udziału w tym przedsięwzięciu.
Więcej
-
Niedoszacowana wartość odpadów
2011-08-10"Plastikowe odpady na wysypisku to zasoby bezpowrotnie tracone" – to hasło tegorocznej kampanii edukacyjnej PlasticsEurope Polska o właściwym gospodarowaniu odpadami z tworzyw sztucznych, skierowanej do społeczeństwa. Surowce te można nie tylko przetworzyć powtórnie, ale również odzyskać z nich energię.
Więcej
-
W lipcu dalsza niepewność i spadek cen uprawnień na rynku uprawnień do emisji
2011-08-10Utrzymujące się finansowe problemy rynku europejskiego oraz niekorzystne informacje zza oceanu miały wpływ na rynki finansowe w lipcu. Zarówno widmo niewypłacalności Stanów Zjednoczonych, jak i kontrowersyjna decyzja o kolejnych dotacjach dla rządu greckiego spowodowały wzrost niepewności także na rynku carbon.
Więcej
-
Energetyczni kreatorzy zmian
2011-08-10W ramach projektu "Energetyczni kreatorzy zmian" Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny w czerwcu i lipcu 2011 roku przeprowadziła osiem seminariów, w których uczestniczyło ponad 120 przedstawicieli administracji publicznej oraz organizacji pozarządowych z województwa lubelskiego.
Więcej
-
Człowiek i wielki błękit – naukowcy o zanieczyszczeniu i eksploatacji głębin
2011-08-09Mimo że ludzie wciąż mało wiedzą na temat oceanicznych głębin, coraz częściej na nie wpływają. To zaś oznacza, że prędzej czy później obecne tam bogactwo form życia i zasoby mineralne zostaną potężnie zubożone – ostrzegają naukowcy realizujący projekt Census of Marine Life. O ich pracy informuje "PLoS ONE".
Więcej
-
Kolej odjedzie rowerem
2011-08-09PKP Polskie Linie Kolejowe oraz niektóre samorządy chcą – wzorem Hiszpanii – demontować tory i śladem zawieszonych linii wytyczać trasy dla rowerów.
Więcej
-
Spadły ceny praw do emisji CO2
2011-08-09Nadzieje rządu na 1 mld zł ze sprzedaży praw do emisji dwutlenku węgla mogą okazać się płonne. Jak informuje "Rzeczpospolita", ich ceny spadły bowiem o jedną czwartą.
Więcej
-
Wypożyczalnia rowerów miejskich w stolicy opóźniona
2011-08-08W te wakacje miał ruszyć publiczny system wypożyczalni rowerów w Warszawie. Tymczasem cała inwestycja się mocno opóźnia i wszystko wskazuje na to, że w tym roku sieć już nie powstanie. W kilku miastach takie wypożyczalnie już sprawnie działają i mają coraz więcej chętnych.
Więcej
-
Mniej dwutlenku siarki i tlenków azotu w powietrzu
2011-08-08Do 2015 r. Polska będzie walczyć z nadmiarem dwutlenku siarki i tlenków azotu przez system handlu uprawnieniami do ich emisji. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który tworzy system bilansowania i rozliczania wielkości tych emisji dla elektrowni, ciepłowni i elektrociepłowni.
Więcej
-
Projekt unijny poświęcony składowaniu CO2 w ekosystemach morskich
2011-08-08Zapewnienie środowiskowego bezpieczeństwa geologicznego składowania dwutlenku węgla (CO2) zajmuje ważne miejsce wśród priorytetów UE. Urzędnicy, naukowcy i przedsiębiorcy stawiają sobie za cel uruchomienie procesu zatrzymywania i składowania dwutlenku węgla (CCS) w regionie. Niemniej pytanie brzmi, jakie będzie krótko- i długofalowe oddziaływanie składowania CO2 na ekosystemy morskie? Projekt ECO2 (Składowanie CO2 pod dnem morskim – wpływ na ekosystemy morskie), dofinansowany na kwotę 10,5 mln EUR z budżetu OCEAN Siódmego Programu Ramowego (7PR) ma przynieść odpowiedź.
Więcej
-
Poznań wyprzedził Londyn
2011-08-07Poznań posiada największy w Europie system ogrzewania geotermalnego. Na poznańskich Podolanach powstaje budynek mieszkalny, wykorzystujący ten rodzaj energii.
Więcej
-
Petycja do premiera "Tiry na tory"
2011-08-07Już ponad 60 tysięcy osób podpisało petycję do premiera, aby hasło "tiry na tory" stało się zasadą polskiej polityki transportowej. Organizatorzy akcji chcą, aby w momencie przekazania petycji, jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, podpisów było 100 tysięcy.
Więcej
-
Polski rząd broni prawa do wydobycia gazu z łupków
2011-08-06Wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski przesłał do eurodeputowanego Jacka Saryusza-Wolskiego list w sprawie gazu łupkowego – informuje "Rzeczpospolita".
Więcej
-
Wyspa czystej energii powstanie na Atlantyku
2011-08-06El Hierro, hiszpańska wyspa na Oceanie Atlantyckim, ma stać się pierwszą na świecie wyspą zasilaną wyłącznie energią odnawialną. W ramach wartego 87 milionów dolarów projektu, energia elektryczna zostanie dostarczona do 11 tysięcy mieszkańców wyspy dzięki zastosowaniu kombinacji energii wiatrowej oraz produkowanej w elektrowni szczytowo-pompowej.
Więcej
-
Branża OZE mówi jednym głosem
2011-08-05"Razem na rzecz zielonej energii" – pod takim hasłem Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, Polskie Towarzystwo Biomasy POLBIOM i Polskie Stowarzyszenie Biogazu przystąpią dziś oficjalnie do Polskiej Rady Koordynacyjnej Odnawialnych Źródeł Energii (PRK OZE). W ten sposób podmioty sektora zielonej energii oraz organizacje ekologiczne chcą wzmocnić swoje siły w walce o przyszłość taniej, odnawialnej i bezpiecznej energii.
Więcej
-
Więcej składowisk i pól składowania odpadów nuklearnych w USA
2011-08-05W USA potrzeba więcej składowisk o łatwym dostępie oraz pól składowych dla odpadów nuklearnych, które mogą być przyszłymi surowcami energetycznymi – takie wnioski zawiera raport prezydenckiej Blue Ribbon Commission.
Więcej
-
Ekspert: do wydobywania gazu łupkowego konieczne jest dobre prawo i kontrola
2011-08-05Wydobycie gazu łupkowego niesie pewne zagrożenia – przyznał kanadyjski ekspert Paul Ferensowicz z agencji rządu w Albercie podkreślając, że efektywne prawo i kontrola pozwala nad nimi panować. Do Polski przyjechał na zaproszenie resortu spraw zagranicznych.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności