- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
#klimaSENIORE
-
Drugi Krajowy Plan Działań dotyczący efektywności energetycznej dla Polski – trwają konsultacje społeczne
2011-10-06W dniu 28 września br. Ministerstwo Gospodarki przekazało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych dokument pt. „Drugi Krajowy Plan Działań dotyczący efektywności energetycznej dla Polski".
Więcej
-
Trwają prace nad Narodowym Programem Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej
2011-10-06Ze względu na zobowiązania redukcyjne wynikające z pakietu energetyczno-klimatycznego Unii Europejskiej Polska przygotowuje Narodowy Program Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej. Rada Ministrów 16 sierpnia 2011 r. przyjęła projekt założeń tego dokumentu.
Więcej
-
Centrum Transportu Szynowego ma powstać na Politechnice Łódzkiej
2011-10-06Krajowe centrum badawczo-rozwojowe i edukacyjne – Centrum Transportu Szynowego CETRANS – ma powstać na Politechnice Łódzkiej. Zajmować się ono ma m.in. pracami badawczymi oraz kształceniem kadry na potrzeby przede wszystkim kolei dużych prędkości i kolei aglomeracyjnych.
Więcej
-
Lepsze widoki na zieloną gospodarkę. Polska zarobiła dotąd na handlu AAU prawie 130 mln euro
2011-10-06Przez energooszczędne okna Polska będzie miała znacznie lepsze widoki na zielony wzrost gospodarczy i ochronę klimatu, a to tylko część z bogatej zielonej oferty dofinansowania z naszego handlu globalnymi nadwyżkami emisji. Minister Andrzej Kraszewski podpisał dwie kolejne umowy na sprzedaż jednostek emisji w ramach protokołu z Kioto, które przyniosą Polsce nowe środki na ochronę klimatu i wsparcie wdrażania pakietu energetyczno–klimatycznego.
Więcej
-
Dylematy rowerzysty – na kogo głosować?
2011-10-069 października 2011 roku odbędą się wybory parlamentarne. Dlatego przedstawiamy przygotowaną przez zarząd stowarzyszenia Miasta dla Rowerów ocenę programów wyborczych partii politycznych i ich dotychczasowych osiągnięć z punktu widzenia interesów rowerzystów.
Więcej
-
Która gmina zostanie Liderem Zielonej Energii?
2011-10-06W ramach konkursu "Lider Zielonej Energii" wybierane są gminy inwestujące w odnawialne źródła energii. Które gminy biorą udział w konkursie i jakie projekty związene z zieloną energią są przez nie realizowane?
Więcej
-
Poglądy partii politycznych na politykę energetyczną Polski tuż przed wyborami parlamentarnymi 2011
2011-10-05Instytut na rzecz Ekorozwoju we współpracy z Koalicją Klimatyczną przeprowadził ankietę wśród polskich partii politycznych ubiegających się o mandaty poselskie podczas nadchodzących wyborów parlamentarnych. Celem badania było poznanie opinii największych partii na dotychczasowe prace rządu i parlamentu w zakresie polityki energetycznej i klimatycznej.
Więcej
-
SLD i Zieloni 2004 przedstawiają swój program klimatyczno-energetyczny
2011-10-05Publikujemy odpowiedzi komitetu wyborczego obydwu partii na pytania o postulowaną przez nie weryfikację polityki klimatycznej UE, właściwy dla Polski miks energetyczny oraz adaptację do zmian klimatu.
Więcej
-
Dalszy spadek obrotów i cen na rynku uprawnień do emisji we wrześniu
2011-10-05We wrześniu obserwowaliśmy spadki na rynku uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Zawirowania gospodarcze na arenie międzynarodowej nie tylko mają swoje odzwierciedlenie na rynku kapitałowym ale także pośrednio mają wpływ na ceny uprawnień EUA oraz CER.
Więcej
-
Prawo i Sprawiedliwość odmawia odpowiedzi na pytania Koalicji Klimatycznej
2011-10-05Największa obecnie partia opozycyjna oświadczyła, że może rozmawiać o polityce energetycznej dopiero po spełnieniu określonych warunków.
Więcej
-
Wspólne cele energetyczne Polski i USA
2011-10-05Zapewnienie poziomu dostaw energii, który pozwoli utrzymać odpowiednie tempo rozwoju gospodarczego, wykorzystanie niekonwencjonalnych i odnawialnych źródeł energii, a także wyzwania klimatyczne, były głównymi tematami rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z Danielem Ponemanem, podsekretarzem energii Stanów Zjednoczonych. Spotkanie odbyło się 28 września 2011 r. w MG.
Więcej
-
Święto Drzewa po trzykroć
2011-10-05Sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka. Ich właściwości mogą efektywnie ograniczać zagrożenia wywołane zmianami klimatycznymi. Celem programu "Święto Drzewa" Klubu Gaja jest edukacja na temat przyczyn, skutków i nowych wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi połączona z praktycznymi działaniami na rzecz ochrony drzew. Należą do nich: sadzenie nowych drzew, zbiórka makulatury, odszukiwanie drzew cennych przyrodniczo i społecznie.
Więcej
-
Podsumowanie postulatów klimatyczno-energetycznych kandydujących partii
2011-10-04Na zakończenie kampanii wyborczej przedstawiamy przygotowane przez Koalicję Klimatyczną zestawienie postulatów największych ugrupowań ubiegających się o mandaty. Opinie partii dotyczą m.in. budowy zielonej gospodarki, redukcji emisji i wsparcia dla OZE.
Więcej
-
CCU: utylizacja CO2 zamiast magazynowania pod ziemią
2011-10-04Choć technologie wychwytywania i składowania dwutlenku węgla są wciąż w fazie badań, a pierwsze projekty demonstracyjne dopiero powstają, składowanie CO2 pod ziemią na dużą skalę już budzi kontrowersje. Może też okazać się bardzo kosztowne. Raport stworzony na zlecenie Centrum dla Niskowęglowej Przyszłości (The Centre for Low Carbon Futures – CLCF) przedstawia sposoby wykorzystania tego gazu do produkcji innych substancji i materiałów. Zamiast traktowania CO2 jedynie jako odpadu, do którego transportu i składowania trzeba jeszcze dopłacać, proponuje przekształcanie go w wartościowy materiał.
Więcej
-
Szwajcaria zamknie elektrownie jądrowe do 2034
2011-10-04Parlament Szwajcarski zatwierdził plany wycofania się z energetyki jądrowej do 2034 r. Senat poparł decyzję izby niższej z czerwca tego roku w sprawie stopniowego zamykania elektrowni jądrowych. W maju po awarii w elektrowni jądrowej w japońskiej Fukushimie rząd w Bernie zaproponował zamrożenie planów związanych z rozwojem energetyki jądrowej.
Więcej
-
"Zielone złoto" w Rynie
2011-10-04"Nasze trzy środowiskowe priorytety: efektywne wykorzystanie zasobów, zapobieganie zmianom klimatu oraz adaptacja Europy do tych zmian , jak i ochrona różnorodności biologicznej nie mogą funkcjonować bez kontekstu leśnictwa. Dzisiejsza konferencja ma w tych dziedzinach sporo do zaoferowania, dlatego leśnictwo można określić mianem 'zielonego złota'" – powiedział 28 września br. Janusz Zaleski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Główny Konserwator Przyrody podczas międzynarodowej konferencji "Leśnictwo dla klimatu i bioróżnorodności" w Rynie.
Więcej
-
Liderzy partii robią pierwszy krok w kierunku czystej energii
2011-10-04Polska — Tusk, Kaczyński, Napieralski i Palikot odpowiadają na postulaty Greenpeace.
Więcej
-
Światowa emisja dwutlenku węgla gwałtownie wzrasta
2011-10-04Emisja dwutlenku węgla, jednego z głównych gazów cieplarnianych, wzrosła o 45 proc. w latach 1990-2010, a w ubiegłym roku osiągnęła rekordowy poziom 33 miliardów ton – wynika z raportu Wspólnotowego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej.
Więcej
-
Samochód elektryczny – nowa kultura mobilności
2011-10-03– Wprowadzanie na rynek pojazdów ektrycznych, wiąże się nie tylko z powolnym wypieraniem samochodu spalinowego, lecz także z tworzeniem zupełnie nowej kultury – kultury mobilności – twierdzi Stanisław Mrozik, ekspert Krajowej Agencji Poszanowania Energii.
Więcej
-
Wicepremier Pawlak: Rozwijamy współpracę z Islandią w zakresie energii odnawialnej
2011-10-03Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz minister przemysłu, energetyki i turystyki Islandii Katrín Júlíusdóttir, podpisali memorandum o współpracy w sektorze energetyki odnawialnej. Uroczystość odbyła się 20 września 2011 r. podczas nieformalnego posiedzenia ministrów ds. energii Unii Europejskiej we Wrocławiu.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności