- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
#klimaSENIORE
-
Rośliny górskie w Europie "migrują" coraz wyżej
2012-05-03Rośliny górskie w Europie "migrują" na większe wysokości – wynika z badań łańcuchów górskich na naszym kontynencie, opisanych w "Science". I choć niektóre szczyty wzbogacają się w gatunki, to często przesuwanie się granic zasięgu nie sprzyja bogactwu gatunków.
Więcej
-
Studia w zakresie czystych technologii węglowych – także przez internet
2012-05-03Wideokonferencje, telefonia internetowa i czat – to niektóre środki komunikacji studentów z wykładowcą, stosowane w ramach otwartych w Głównym Instytucie Górnictwa (GIG) w Katowicach studiów doktoranckich w dziedzinie czystych technologii węglowych.
Więcej
-
Ocean Arktyczny może być źródłem metanu
2012-05-02Kiedy lodowa pokrywa Oceanu Arktycznego topnieje lub pęka, obecna pod nią woda emituje do atmosfery duże ilości silnego gazu cieplarnianego, metanu. To zaś nasila efekt cieplarniany i powoduje dalsze topnienie lodu – podaje "Nature Geoscience".
Więcej
-
100% OZE w Danii: realny plan czy myślenie życzeniowe?
2012-05-02Duńskie władze chcą, aby do 2020 roku energia konsumowana w Danii pochodziła w jednej trzeciej z OZE. Do 2050 udział ten ma osiągnąć 100%.
Więcej
-
Niemiecka branża producentów paneli PV pada
2012-05-02Upadłość jednego z liderów przemysłu fotowoltaicznego w Niemczech potwierdza, że dni niemieckiego przemysłu fotowoltaicznego są policzone i zostanie w nim miejsce jedynie dla instalatorów czy deweloperów montujących chińskie panele.
Więcej
-
Minister Massel odebrał petycję "Tiry na tory"
2012-05-01W czwartek 26 kwietnia wiceminister ds. kolejnictwa Andrzej Massel odebrał 83105 podpisów pod petycją "Tiry na tory", wzywającą do przeniesienia tranzytu towarów przez Polskę z dróg na kolej.
Więcej
-
Malezja zainteresowana zielonymi technologiami
2012-05-01W czwartek 19 kwietnia br. podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Beata Jaczewska gościła ambasador Malezji w Polsce, Rosmidah Zahid oraz misję handlową Malezji. Rozmowy były poświęcone współpracy biznesowej w zakresie zielonych technologii.
Więcej
-
Duńskie farmy wiatrowe pozytywnie oddziałują na ryby
2012-05-01Farmy wiatrowe przynoszą korzyści środowisku, ale w ramach nowego badania analizującego ich wpływ na życie morskie w Danii odkryto, że również ryby odnoszą korzyści z tego alternatywnego źródła energii. Wyniki, przedstawione w raporcie Narodowego Instytutu Zasobów Wodnych (DTU Aqua) zatytułowanym "Wpływ farmy wiatrowej Horns Rev 1 na społeczności ryb. Ocena siedem lat po utworzeniu", wskazują, że turbiny wiatrowe pozytywnie oddziałują na ryby, do tego stopnia, że niektóre gatunki zwiększają liczebność.
Więcej
-
Arogancja i nieudolność kampanii atomowej
2012-04-30– Potwierdziły się moje najgorsze przewidywania. Pani minister Trojanowska w ciągu 5 lat swojej kadencji nie uczyniła nic w kwestii kampanii informacyjnej i debaty publicznej. Jest to zresztą stała praktyka rządu, vide ACTA czy emerytury – twierdzi socjolog Tadeusz Burger.
Więcej
-
Seminarium „Energetyka wiatrowa – fakty i mity”
2012-04-30Energetyka wiatrowa może w najbliższych latach odegrać istotną rolę w ogólnym bilansie energetycznym Polski, ale jej rozwój powinien się opierać na zasadach wypracowanego consensusu i rozsądku. Oto konkluzja seminaryjnego posiedzenia senackiej Komisji Środowiska i Parlamentarnego Zespołu ds. Zielonej Gospodarki „Energetyka wiatrowa – fakty i mity", które odbyło się 24 kwietnia 2012 r. w Senacie. Pomysłodawcą spotkania było Stowarzyszenie Energii Odnawialnej.
Więcej
-
Oettinger: cel w zakresie oszczędności energii nadal możliwy
2012-04-30Komisja Europejska i duńska prezydencja w UE zapowiedziały, że ostateczne porozumienie w sprawie dyrektywy o efektywności energetycznej może "realistycznie" zostać osiągnięte w ciągu najbliższych kilku miesięcy, pomimo systematycznego osłabiania propozycji przepisów przez państwa członkowskie.
Więcej
-
Już niedługo Europejskie Słoneczne Dni!
2012-04-29W maju w Polsce i w całej Europie odbędzie się kampania Europejskie Słoneczne Dni. To świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o energii słonecznej, sposobach jej wykorzystania oraz możliwościach uzyskania dofinansowania budowy instalacji.
Więcej
-
Projekt „Klimat – Świadome oddychanie”
2012-04-29Pierwszy w Warszawie multimedialny stół, na którym można prześledzić wpływ decyzji jednostki na zmiany klimatyczne, pojawił się w poniedziałek, 23 kwietnia w urzędzie dzielnicy Warszawa Ursynów przy al. Komisji Edukacji Narodowej 61.
Więcej
-
Ile oszczędza kierowca samochodu elektrycznego?
2012-04-29Ile rocznie mogą zaoszczędzić kierowcy samochodów elektrycznych w porównaniu do kierowców aut ze spalinowymi jednostkami napędowymi?
Więcej
-
Zielona przyszłość Elbląga
2012-04-28Najbardziej ekologiczna produkcja i najbardziej ekologiczne miasto – taki cel postawiły przed sobą spółki ENERGA Kogeneracja i Browar w Elblągu. Dwie największe firmy w regionie będą współpracować w zakresie wytwarzania i wykorzystania zielonej energii.
Więcej
-
0,2% powierzchni Warmii i Mazur dobre dla wiatraków?
2012-04-28Po uwzględnieniu propozycji władz województwa warmińsko-mazurskiego okazało się, że tereny nadające się do budowy farm wiatrowych to tylko ok. 0,2% obszarów województwa.
Więcej
-
Offshore przegra z gazem na Bałtyku?
2012-04-28Liczba koncesji na budowę farm wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego może zostać ograniczona ze względu na występujące na dnie Bałtyku złoża gazu.
Więcej
-
Środki z handlu emisjami – czysty zysk dla obywateli
2012-04-2745 mld zł – tyle w latach 2013–2020 zyska Polska z handlu emisjami według szacunków Koalicji Klimatycznej. Dyrektywa unijna ETS 2003/87/EC zaleca wykorzystanie 50% tych środków na ochronę klimatu. Przedstawiciele Koalicji Klimatycznej apelują do rządu o przeznaczenie tych środków na działania, które pomogą obywatelom poprawić efektywność energetyczną w ich domach i w ten sposób obniżyć rachunki za energię, a także przyczynią się do stworzenia tysięcy nowych miejsc pracy.
Więcej
-
Japoński rząd ukrywał niewygodne fakty
2012-04-27"Dopiero po awarii zwykli ludzie zdali sobie sprawę, że rząd i firmy energetyczne często ukrywały niewygodne fakty, a jedynie w niezależnych internetowych mediach toczyła się obiektywna dyskusja o energii atomowej. Obecnie ludzie przestali wierzyć w oficjalne wiadomości", mówi w wywiadzie dla "Zielonych Wiadomości" Yasuhiro Igarashi, doktorant w Instytucie Chemii Fizycznej PAN urodzony w Fukushimie.
Więcej
-
W cieplejszym klimacie czeka nas więcej chorób?
2012-04-27Cieplejszy klimat dla jednych gatunków może oznaczać zagładę, a innym otwierać nowe perspektywy. Dzięki wyższym temperaturom owady mogą zawędrować na tereny do tej pory dla nich niegościnne. Wraz z nimi rozprzestrzenią się "gapowicze" – choroby zakaźne, które te zwierzęta przenoszą, takie jak malaria i wirus gorączki zachodniego Nilu.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności