- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Dofinansowania i dotacje
-
Biogazowniom w Polsce grozi krach
2013-02-14Firma Poldanor jako pierwsza w Polsce zaczęła budować biogazownie rolnicze i wciąż pozostaje krajowym liderem w tej dziedzinie. Dziś jej prezes, Grzegorz Brodziak, przestrzega przed grożącym biogazownictwu w naszym kraju krachem. Ujawnia, że Poldanor wstrzymuje się z budową kolejnych biogazowni, a te, które już ma, w tym roku po raz pierwszy mogą przynieść jej straty.
Więcej
-
Wielkie kłopoty wielkiej puszczy
2013-02-14Pomiary satelitarne umożliwiają coraz dokładniejsze analizy zmian zachodzących w ekosystemie Puszczy Amazońskiej i śledzenie nielegalnego wyrębu, ukazują również olbrzymią skalę zniszczeń. Pierwotnej puszczy zagraża nie tylko bezprawna wycinka i plantacje soi, lecz również zmiany klimatyczne i pogoń za czarnym złotem. Czy lasy Amazonii będą w stanie przetrwać tak wielostronny atak?
Więcej
-
Ochrona klimatu na co dzień
2013-02-14Poza rozwiązaniami politycznymi i zmianami technologicznymi w wysiłkach na rzecz ochrony klimatu duże znaczenie może odegrać zmiana zachowań konsumenckich. Badanie przeprowadzone na zlecenie Komisji Europejskiej potwierdza, że nasze codzienne decyzje, takie jak wybór środka transportu, warunków mieszkaniowych czy diety, mogą w znaczący sposób przyczynić się do redukcji emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej.
Więcej
-
Janusz Piechociński o terminie przyjęcia ustawy o OZE
2013-02-14Minister gospodarki potwierdził 11 lutego br. wcześniejsze informacje kierowanego przez siebie resortu, co do spodziewanego terminu przyjęcia przez rząd projektów ustaw z tzw. dużego trójpaku energetycznego.
Więcej
-
Konsultacje europejskie – system ETS i gaz łupkowy
2013-02-13Już tylko do 28 lutego można składać swoją opinię nt. reformy Europejskiego Systemu Handlu Emisjami EU ETS. Konsultacje online prowadzi Komisja Europejska. Nic o nas bez nas – komentuje Marcin Korolec, minister środowiska i zaprasza do udziału w ankiecie.
Więcej
-
Wkrótce będzie można ubiegać się o dofinansowanie ze środków funduszy EOG
2013-02-1328 stycznia br. została podpisana umowa w sprawie rozpoczęcia realizacji programu "Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii". Dzięki temu w II kwartale br. Ministerstwo Środowiska planuje ogłosić nabór wniosków o dofinansowanie.
Więcej
-
Czwarty pakiet kolejowy mniej radykalny
2013-02-1330 stycznia Komisja Europejska przedstawiła najnowszy plan integracji usług kolejowych, pozwalający spółkom państwowym na utrzymanie swojej pozycji w zakresie infrastruktury kolejowej oraz przewozów pasażerskich i towarowych.
Więcej
-
Europa rozwija OZE szybciej, niż zakładała
2013-02-12Już dwa kraje przekroczyły, a trzeci wkrótce zrealizuje swój cel w zakresie udziału energii ze źródeł odnawialnych na 2020 r. W całej Unii Europejskiej "zielona" energetyka rozwija się szybciej niż wynika to z oficjalnych planów.
Więcej
-
Komisja Europejska na tropie najlepszych rozwiązań klimatycznych w Europie
2013-02-12Connie Hedegaard, komisarz UE ds. działań w dziedzinie klimatu, inaugurując konkurs na inicjatywy niskoemisyjne, zachęciła kreatywnych i innowacyjnych uczestników z całej Unii Europejskiej do zaprezentowania swoich ekologicznych pomysłów. Konkurs "Świat, jaki lubisz" jest częścią przyjętej przez Komisję Europejską kampanii działań w dziedzinie klimatu pod tym samym tytułem.
Więcej
-
MG: Będzie i mały, i duży trójpak
2013-02-12Ministerstwo Gospodarki podtrzymuje, że intencją resortu jest, aby był zarówno mały, jak i duży trójpak – poinformował w Sejmie wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.
Więcej
-
Prezes DnB Nord: Bez rządowych gwarancji banki nie dadzą pieniędzy na poszukiwania gazu łupkowego
2013-02-11Wsparcie ze strony państwa ma być kluczowe dla poszukiwania i wydobywania gazu łupkowego. Jeśli go zabrakniebanki komercyjne nie będą zainteresowane finansowaniem takich inwestycji. Prezes DnB Nord, banku, który uczestniczy w finansowaniu takich projektów w Norwegii, proponuje, by Polska przyjrzała się tamtejszym rozwiązaniom.
Więcej
-
Polska bardziej "zielona"
2013-02-11Niewielu europejskich ekologów postrzega Polskę jako zwolennika większej wydajności energetycznej, ale głosy z Warszawy wskazują na nieprawdopodobną wręcz zmianę nastawienia u najbardziej zagorzałego przeciwnika unijnej strategii dekarbonizacji – pisze brukselski EurActiv.com.
Więcej
-
Historyczne spadki na rynku handlu emisjami w styczniu 2013 i brak perspektywy na szybkie odbicie
2013-02-11Przez cały styczeń miała miejsce kontynuacja trwającego od dłuższego czasu spadkowego trendu cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Na końcu miesiąca za jedno uprawnienie EUA płacono średnio 3,37 euro, co jest wartością niższą o 47,8% w porównaniu do miesięcznego maksimum (6,46 euro).
Więcej
-
Greenpeace zaprasza na spotkanie "Świat na rozdrożu" w Salonie Polityki
2013-02-10Greenpeace zaprasza na debatę "Dylematy wzrostu gospodarczego", która odbędzie się w ramach Salonu Polityki 12 lutego br. o godz. 18.00 w redakcji "Polityki", ul. Słupecka 6 w Warszawie. Udział w debacie weźmie autor książki Marcin Popkiewicz. Prowadzącym będzie dziennikarz tygodnika – Edwin Bendyk.
Więcej
-
Solaris stawia na autobusy elektryczne. Mimo że są dwukrotnie droższe od tradycyjnych
2013-02-10Zwiększenie sprzedaży autobusów elektrycznych to plan podpoznańskiej firmy Solaris na ten rok. Choć obecnie zapotrzebowanie nie przekracza kilkudziesięciu sztuk rocznie, to zainteresowanie ze strony małych i dużych miast wyraźnie rośnie. Wraz ze wzrostem popytu będą spadać koszty produkcji, a co za tym idzie również cena pojazdów.
Więcej
-
Czy lasy Indonezji mogą odetchnąć z ulgą?
2013-02-09Asia Pulp & Paper (APP), jeden z największych koncernów papierniczych pozyskujących drewno z tropikalnych lasów w Indonezji, zadeklarował zaprzestanie wycinania drzew. To odpowiedź koncernu na apele organizacji ekologicznych, zaniepokojonych stanem tropikalnych lasów i mokradeł. Organizacja WWF zachęca jednak klientów APP do poczekania na wyniki monitoringu niezależnych obserwatorów, które bezsprzecznie wykażą, że APP wstrzymało wycinkę drzew.
Więcej
-
Spotkanie ministra Sławomira Nowaka z komisarzem Hahnem
2013-02-091 lutego br. w Brukseli odbyło się spotkanie ministra transportu, budownictwa i gospodarki norskiej Sławomira Nowaka oraz minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej z komisarzem UE ds. polityki regionalnej Johannesem Hahnem. Spotkanie planowane było od dłuższego czasu i zostało poświęcone kwestiom inwestycji kolejowych oraz odblokowaniu płatności na projekty drogowe.
Więcej
-
Pałac ogrzewany biogazem
2013-02-08W Rolniczo-Sadowniczym Gospodarstwie Doświadczalnym w Przybrodzie, należącym do poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, powstanie mikrobiogazownia rolnicza. Będzie ona zaopatrywać w energię cieplną budynki produkcyjne i biurowe gospodarstwa, a także znajdujący się na jego terenie XIX-wieczny pałac.
Więcej
-
UPEBI: Ministerstwo Finansów chce zmniejszenia wsparcia dla OZE
2013-02-08Wobec wyjątkowo trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się producenci energii ze źródeł odnawialnych w Polsce – braku ustawy o OZE, wsparcia oraz niepewności inwestycyjnej, ostatnie postulaty przygotowane przez Ministerstwo Finansów, dotyczące rynku OZE, są kopaniem leżącego – pisze Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego.
Więcej
-
Polska na zmianach dotyczących pozwoleń na emisję CO2 może stracić miliard euro. Wzrosłyby ceny energii
2013-02-08Komisja Europejska dąży do wycofania z rynku części pozwoleń na emisję CO2, co miałoby podnieść ich ceny i zmobilizować państwa do zamykania starych elektrowni węglowych. Według przeciwników tego pomysłu doprowadzi to do zwiększenia kosztów energii i obniżenia konkurencyjności całej europejskiej gospodarki.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności