- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje
-
Wyniki badania Eurobarometru nt. zmian klimatu
2011-10-11Co najmniej dwóch Europejczyków na trzech uważa, że zmiany klimatu to niezwykle poważny problem, a prawie 80 proc. sądzi, że podjęcie działań w celu jej zwalczania może stymulować gospodarkę i rynek zatrudnienia. Tak wynika z opublikowanego niedawno badania Eurobarometru.
Więcej
-
Środowisko jednak na drugim planie
2011-10-11W czwartek, 6 października br. Komisja Europejska opublikowała projekty rozporządzeń dotyczących funduszy europejskich w ramach Polityki Spójności po roku 2013. Zgodnie z postulatami WWF, Polskiej Zielonej Sieci i CEE Bankwatch Network, wsparcie Unii dla odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej ma być znacznie większe. Jednocześnie Komisja przewiduje wprowadzenie szeregu warunków, które kraje członkowskie będą musiały spełnić, zanim dofinansowanie zostanie uruchomione. Niestety w unijnej polityce spójności ochrona środowiska nadal znajduje się na drugim planie.
Więcej
-
Green Power 2011: zgoda mieszkańców kluczowa dla OZE
2011-10-11Zdaniem uczestników zakończonego 6 października br. kongresu Green Power 2011, rozwój energetyki odnawialnej w Polsce wymaga skutecznego i rzetelnego informowania mieszkańców o planowanych inwestycjach.
Więcej
-
Rzeczniczka Trybunału UE: Limity emisji CO2 dla lotnictwa zgodne z prawem
2011-10-11Unijny system handlu emisjami CO2 w lotnictwie, który ma obowiązywać od przyszłego roku, jest zgodny z prawem międzynarodowym – uznała w swojej opinii rzeczniczka Trybunału Sprawiedliwości UE. To odpowiedź na pozew amerykańskich linii lotniczych, które nie chcą płacić za uprawnienia do emisji w Unii Europejskiej.
Więcej
-
Rzut oka na energooszczędne urządzenia w Saturnie
2011-10-10– Niezwykle rzadko zdarza się, by użytkownicy przeliczali wartości na etykiecie. – W całej mojej karierze spotkałem tylko kilku takich klientów – mówi Albert Śladowski, kierownik działu AGD w Saturnie w warszawskich Złotych Tarasach. – Większość ludzi kieruje się symbolami, co pozostawia duże pole do manipulacji dla sprzedawców.
Więcej
-
EKES podkreśla konieczność obniżenia poziomu emisji o 25% do 2020 r.
2011-10-10UE powinna ponownie rozważyć konieczność obniżenia emisji o 25% do 2020 r., by móc osiągnąć przyjęty cel dotyczący 80-95% spadku poziomu emisji do 2050 r. – takie stanowisko zaprezentował Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny w sprawie przestawionego przez Komisję Europejską planu działania na rzecz przejścia na gospodarkę niskoemisyjną do 2050 r. Dokument został przyjęty pod koniec września, podczas sesji plenarnej.
Więcej
-
Polska Efektywna Energetycznie – ogólnopolska kampania pod patronatem prezesa URE
2011-10-10Polska Efektywna Energetycznie to ogólnokrajowa kampania informacyjna, której celem jest poszerzenie wiedzy przedsiębiorców oraz pracowników sektora publicznego o korzyściach płynących z wydajnego wykorzystywania energii w firmach, samorządach, budownictwie i sektorze publicznym.
Więcej
-
Spór o gaz łupkowy
2011-10-10"Gaz łupkowy będzie budził na jesieni wiele emocji w Brukseli" – zapowiadała niedawno na swoim blogu Lena Kolarska-Bobińska, eurdeputowana Europejskiej Partii Liberalnej (EPL, PO).
Więcej
-
Polska wesprze finansowo globalną walkę ze zmianami klimatu. Prezydent podpisał nowelizację prawa ochrony środowiska
2011-10-10Polska włącza się w unijną pomoc dla krajów rozwijających się zagrożonych klęskami na skutek zmian klimatu. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał 6 października nowelizację prawa ochrony środowiska, która daje możliwość przeznaczenia funduszy NFOŚiGW na wspieranie realizowanych zagranicą projektów i inwestycji dotyczących ochrony środowiska i gospodarki wodnej.
Więcej
-
Greenpeace ogłasza wyniki wyborów do zielonego parlamentu
2011-10-10Podczas happeningów, które odbyły się w Olsztynie, Warszawie, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu, aktywiści Greenpeace ogłosili wyniki, zaaranżowanych na potrzeby wydarzenia, wyborów do „zielonego Parlamentu". Zwycięstwo przypadło w udziale odnawialnym źródłom energii, na których według ekologów, musi opierać się współczesna gospodarka naszego kraju.
Więcej
-
Największa elektrownia biogazowa na Węgrzech
2011-10-09Nowa instalacja biogazowa w miejscowości Szarvas na Węgrzech ma być wsparciem dla tamtejszego rynku energii odnawialnej i przyczynkiem do realizacji unijnego planu 3x20.
Więcej
-
Krasnoludki protestują w Rzeszowie i Lublinie
2011-10-09Już październik, sezon grzewczy zacznie się lada chwila, a z nim popularny wciąż problem spalania śmieci, tj. plastik, guma, lakierowane drewno, stare ubrania itp. w naszych domowych piecach. O tym, że jest to bardzo szkodliwe dla ludzi, zwierząt i środowiska wie już wiele osób, jednak wciąż są wśród nas tacy, którzy o tym nie wiedzą, lub bagatelizują ten problem.
Więcej
-
Fotowoltaika elektryzuje Afrykę
2011-10-08W wielu krajach Afryki brakuje sieci energetycznych i prądu, ale nie brakuje Słońca. Dlatego doskonałym rozwiązaniem mogą być tam off-gridowe systemy fotowoltaiczne, czego przykładem jest Tsumkwe Energy Project w Namibii.
Więcej
-
Warszawa będzie pracować nad "Planem działań na rzecz energii odnawialnej"
2011-10-08Warszawa, razem z takimi miastami jak Klagenfurt, Turyn i Rawenna, bierze udział w projekcie "Cities on Power".
Więcej
-
Nowe miejsca pracy dzięki efektywności energetycznej
2011-10-07W połowie listopada zostanie opublikowany raport pt. „Wpływ kompleksowej termomodernizacji na rynek pracy w Polsce", w którym analizie poddane zostały gospodarcze i środowiskowe skutki realizacji programu termomodernizacji budynków w Polsce. Badania międzynarodowego zespołu ekspertów z Central European University1 oraz Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE) po raz kolejny pokazały poprawę efektywności energetycznej, jako najlepszy sposób zaspokajania potrzeb energetycznych. Wyniki raportu pokazują, iż realizacja programu „kompleksowej" termomodernizacji w Polsce, może przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii w budynkach nawet o 80%, ograniczenia emisji gazów cieplarnianych o 77%, powstania nawet 350 tysięcy nowych miejsc pracy, czy zmniejszenia importu paliw gazowych o 70%.
Więcej
-
Kosowo – brudna energia dla czystej Europy?
2011-10-07List komisarzy Unii Europejskiej wspierający projekty Banku Światowego w Kosowie budzi kontrowersje. Budowa nowych elektrowni opalanych węglem brunatnym nie ma wiele wspólnego z promowaniem rozwoju gospodarki niskoemisyjnej.
Więcej
-
26 krajów przeciwnych limitom emisji dla lotnictwa
2011-10-07Plany Unii Europejskiej dotyczące nałożenia na linie lotnicze limitów emisji dwutlenku węgla to "dyskryminacja" i naruszenie praw globalnych, twierdzi we wspólnej deklaracji grupa 26 krajów, w tym Stany Zjednoczone i Chiny. Indie, w których w tym tygodniu odbyło się dwudniowe spotkanie w New Delhi, zapowiedziały, że delegaci z krajów spoza UE, które są członkami rady wykonawczej Międzynarodowej Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO), postanowiły złożyć na następnym posiedzeniu rady formalny protest przeciwko nowym unijnym przepisom.
Więcej
-
Solidarna Europa w drodze do Durbanu
2011-10-07W przeddzień unijnego środowiskowego spotkania polski minister apeluje: żeby wynegocjować mocne stanowisko na Konferencję Klimatyczną ONZ, potrzebujemy pełnego zaangażowania wszystkich krajów członkowskich. Na stole rozmów w Luksemburgu także m.in. stanowisko Unii w sprawie globalnej zielonej gospodarki.
Więcej
-
Cena zielonych certyfikatów spadnie?
2011-10-07Polska jest blisko wypełnienia celów produkcji zielonej energii na rok 2012. Powstawanie kolejnych elektrowni OZE może oznaczać nadpodaż zielonych certyfikatów i spadek ich cen.
Więcej
-
SLD chce referendum w sprawie elektrowni atomowej
2011-10-07Jak zapowiedział szef SLD Grzegorz Napieralski, po wyborach partia ubiegać się będzie o referendum w sprawie budowy elektrowni atomowej w Polsce. Sojusz wraz z partią Zieloni 2004 chcą inwestować w OZE ze względu na bezpieczeństwo i zapewnienie nowych miejsc pracy.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności