- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje
-
Oficjalne stanowisko Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny dot. obecnego kryzysu zdrowotnego
2020-06-09W opublikowanym obszernym stanowisku Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland przyszli lekarze stanowczo apelują do rządu, samorządów, ale także korporacji czy mediów o działania w walce ze zmianą klimatu, a także deklarują, że oni sami są gotowi wziąć sprawy w swoje ręce. Podkreślają wagę wpływu zmiany klimatu na zdrowie i życie ludzi całego świata, szczegółowo tłumacząc rodzaje oddziaływań. Nie bez powodu stanowisko zostało opublikowane 5 czerwca, czyli w Światowy Dzień Środowiska.
Więcej
-
Można panikować - dziś premiera filmu
2020-06-01„Można panikować” to przepełniony nostalgią portret 62-letniego fizyka atmosferycznego, prof. Szymona Malinowskiego.
Więcej
-
Susza zagraża nam wszystkim. Sprawdź, jak oszczędzać wodę i pieniądze
2020-05-28Problem suszy dotyczy każdego z nas – zasoby wodne Polski są jednymi z uboższych w Europie. Władze podejmują działania zachęcające do uczestniczenia w projektach, których celem jest ich ochrona.
Więcej
-
Natura 2000 - Dolina dolnej Kwisy
2020-05-27Omawiana ostoja obejmuje obszar doliny rzeki Kwisa na odcinku od Zebrzydowej aż po ujście do Bobru. Rzeka ta charakteryzuje się bardzo czystymi wodami (należącymi do I i II klasy czystości), a koryto rzeczne na wielu odcinkach jest naturalnie uformowane.
Więcej
-
Rolnicy muszą przyzwyczaić się do suszy. Stale zagrożonych jest 45 proc. terenów rolnych i leśnych
2020-05-25Chociaż ostatnie tygodnie przyniosły w niektórych regionach kraju większe opady deszczu i sytuacja wodna się poprawiła, zagrożenie suszą hydrologiczną wciąż istnieje. – Do suszy rolnicy muszą się przyzwyczaić, choć trudno mówić o tym, że można się do tego przygotować – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych,
Więcej
-
Wody pitnej nie zabraknie, ale używajmy jej racjonalne w ogrodach
2020-05-18Niedobór wody daje się we znaki rolnikom i z pewnością odbije się na tegorocznych plonach. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie chce wydać w 2020 roku 2 mld zł na inwestycje, które mają przynieść poprawę bilansu wodnego w Polsce.
Więcej
-
Przyszłość temperaturowych nisz ludzkich
2020-05-13Przez tysiące lat ludzie koncentrowali się w zaskakująco wąskim podzbiorze dostępnych klimatów Ziemi, charakteryzujących się średnimi rocznymi temperaturami około ∼13 ° C. Ten rozkład prawdopodobnie odzwierciedla niszę temperaturową człowieka związaną z podstawowymi ograniczeniami.
Więcej
-
#ChcemyWiedzieć - domagamy się rzetelnej edukacji klimatycznej.
2020-05-11My, uczniowie i uczennice polskich szkół, jesteśmy pierwszym pokoleniem, które dorasta w czasach kryzysu klimatycznego oraz ostatnim, które może go jeszcze powstrzymać. Już tego lata Polsce grozi największa w historii susza. Czekają nas dalsze pożary i powodzie. A to dopiero początek.
Więcej
-
Pogoda w maju zadecyduje o cenach żywności w tym roku
2020-04-30Susza związana z bezśnieżną zimą i niedostatecznymi opadami deszczu wiosną zwiastuje słabe zbiory zbóż i wczesnych owoców. Zdaniem dyrektora Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej konsumenci nie mają powodów do paniki, bo wzrost cen produktów zbożowych zwykle idzie w parze ze spadkiem cen mięsa. Decydujący będzie maj – jeśli wyrówna niedobory wilgoci w glebie, sytuacja może się odwrócić.
Więcej
-
Na Mazowszu zakazy wstępu do lasów obowiązują w pięciu nadleśnictwach
2020-04-30W związku z bardzo dużym zagrożeniem pożarowym w lasach, na Mazowszu zakaz wstępu do lasów obowiązuje w pięciu nadleśnictwach - poinformowały Lasy Państwowe.
Więcej
-
Natura 2000 – Dolina Dolnego Bobru
2020-04-29Obszar składa się z dwóch enklaw doliny dolnego Bobru (z przerwą w okolicy Nowogrodu Bobrzańskiego) i fragmentu doliny rzeki Brzeźniczanki u jej ujścia do Bobru w rejonie Nowogrodu Bobrzańskiego.
Więcej
-
Ustawa na czasy suszy - 550 milionów na poprawę retencji wody
2020-04-27Przygotowaliśmy specjalną „ustawę antysuszową”, która umożliwi natychmiastową realizację najbardziej potrzebnych inwestycji. Projekt specustawy wkrótce zostanie opublikowany - podało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Więcej
-
MEN wycofał szkodliwy film o klimacie
2020-04-24Aktywne działania społeczeństwa obywatelskiego doprowadziły do wycofania z sieci szkodliwego dla dzieci filmu o zmianach klimatu.
Więcej
-
Strategia europejskiego społeczeństwa obywatelskiego na rzecz zrównoważonych tekstyliów, odzieży, skóry i obuwia
2020-04-23Kryzys wywołany przez Koronawirusa podkreśla, że UE musi położyć kres toksycznemu handlowi tekstyliami - 65 organizacji społeczeństwa obywatelskiego publikuje wspólną wizję.
Więcej
-
Pandemia będzie mieć pozytywny, ale krótkotrwały wpływ na środowisko
2020-04-23Ograniczenie aktywności firm i produkcji wpływa na mniejsze zużycie prądu, podobnie jak rzadsze przemieszczanie się sprawia, że mniejsza jest emisja zanieczyszczeń z sektora transportu. Na stan środowiska i zasobów naturalnych wpływają także nasze codzienne nawyki domowe. Eksperci z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi apelują o rozsądne korzystanie z wody podczas mycia rąk oraz staranną segregację odpadów takich jak maseczki ochronne i jednorazowe rękawiczki.
Więcej
-
EKOBAROMETR – najpopularniejsze akcje proekologiczne według Polaków
2020-04-21Blisko 7 na 10 Polaków wskazuje ograniczenie korzystania z plastikowych słomek jako najpopularniejszy trend – wynika z badania w ramach projektu EKOBAROMETR, którego inicjatorem i pomysłodawcą jest Agencja Badań Rynku i Opinii SW Research.
Więcej
-
Natura 2000 – Ujście Warty
2020-04-15Europejska Sieć Ekologiczna „Natura 2000” to obszary o najcenniejszych walorach przyrodniczych i najbardziej reprezentatywnych dla naszego kontynentu ekosystemach, położone w granicach Unii Europejskiej. Celem utworzenia Natury 2000 jest zapewnienie różnorodności biologicznej tych obszarów, poprzez ochronę siedlisk przyrodniczych oraz dzikiej fauny i flory.
Więcej
-
Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w większości lasów w Polsce
2020-04-14Lasy Państwowe ostrzegają przed pożarami w większości lasów w Polsce. Obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.
Więcej
-
Koronawirus: katalizator działań na rzecz klimatu?
2020-04-08Kryzys związany z koronawirusem wraz z trwającym kryzysem zdrowotnym i oczekiwanym kryzysem gospodarczym należy wykorzystać jako katalizator, który pozwoli UE podążać w bardziej zrównoważony sposób i przyspieszy wysiłki na rzecz neutralności klimatycznej. Większa trwałość jest odpowiedzią na kryzys, a nie „miłym do zniesienia” po zakończeniu, pisze Annika Hedberg.
Więcej
-
COVID-19 pandemia i woda z recyklingu
2020-04-06Wraz z szybkim rozprzestrzenianiem się pandemii nowego koronawirusa COVID-19 i jego niszczycielskimi skutkami zdrowotnymi, ekonomicznymi i społecznymi na całym świecie, powstaje wiele obaw i niepewności dotyczących bezpiecznego ponownego wykorzystania wody pochodzącej z recyklingu i potencjalnego przenoszenia wirusa COVID-19 przez wodę pochodzącą z recyklingu.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności