- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje
-
Polska musi wdrożyć dyrektywę o etykietowaniu energetycznym
2012-04-02Wdrożenie unijnej dyrektywy o etykietowaniu energetycznym nastąpi "w najbliższym możliwym terminie" – zapewnia Ministerstwo Gospodarki. Komisja Europejska w ubiegłym tygodniu upomniała Polskę za niepoinformowanie jej o pełnym wdrożeniu unijnych przepisów do prawa krajowego.
Więcej
-
Są pierwsze uwagi do nowej wersji ustawy o OZE
2012-04-02Uczestnicy konferencji "Ustawa o OZE. Nowy system wsparcia", którzy jako jedni z pierwszych usłyszeli, że Ministerstwo Gospodarki uwzględniło kilkadziesiąt kluczowych uwag do projektu ustawy o OZE, zgłosili juz kilka kolejnych, bardzo ważnych wniosków do nowej wersji aktu.
Więcej
-
W województwie lubuskim staną największe wiatraki w Polsce
2012-04-01Koło położonego w województwie lubuskim Cisowa staną największe elektrownie wiatrowe w naszym kraju.
Więcej
-
Godzina dla Ziemi WWF już dzisiaj!
2012-03-31Już dziś wieczorem o godz. 20:30, w ramach akcji Godzina dla Ziemi WWF, zgaśnie światło w milionach domów oraz oświetlenie najbardziej znanych budynków na całym świecie. W ciemności na jedną godzinę pogrążą się Wieża Eiffel w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku, najwyższy budynek na świecie Burj Khalifa w Dubaju, Krzywa Wieża w Pizie oraz tysiące innych obiektów w Polsce i na świecie. Symboliczny gest wyłączenia światła przypomni po raz kolejny o tym, że wszyscy powinniśmy sie troszczyć o środowisko naturalne, a ochrona przyrody zaczyna się w naszych domach i w naszym codziennym życiu.
Więcej
-
Najatrakcyjniejsze kraje dla energetyki solarnej
2012-03-31Ernst & Young przedstawił ranking najatrakcyjniejszych państw do inwestowania w energetykę słoneczną.
Więcej
-
Nadszedł czas na porozumienie z Polską w sprawie polityki energetyczno-klimatycznej
2012-03-29Ostatnimi laty stosunki pomiędzy Polską a UE w zakresie energetyki, a w szczególności polityki klimatycznej, były bardzo napięte. Sytuacja ta jest wysoce niekorzystna dla obu stron sporu. Nadszedł czas, aby UE z większym zrozumieniem podeszła do wyjątkowych wyzwań stojących przed Polską oraz zaproponowała temu krajowi wiarygodne i długoterminowe porozumienie w zakresie polityki energetyczno-klimatycznej, mówi Thomas Spencer, pracownik naukowy paryskiego instytutu doradczego IDDRI, specjalizujący się w zakresie energetyki oraz ochrony klimatu.
Więcej
-
Ogólnopolska inicjatywa na spotkaniu "Antyatomowy stół – Zielony front"
2012-03-29Uczestnicy spotkania "Antyatomowy stół – Zielony front" jednogłośnie zadeklarowali podjęcie ogólnopolskiej inicjatywy, której celem jest wycofanie się rządu RP z planów budowy elektrowni jądrowych w Polsce.
Więcej
-
Internauci będą bronić wiatraków
2012-03-28Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej 22 marca uruchomiło akcję "Uratuj wiatraki". Jest to pierwsza w Polsce akcja oparta na tzw. slaktywizmie, czyli wymagająca niewielkiego zaangażowania, oparta wyłącznie na dzieleniu się informacją z innymi na portalach społecznościowych. Akcja została zorganizowana w celu ochrony energetyki odnawialnej w Polsce.
Więcej
-
„Nadchodzi era Słońca” – prof. Maciej Nowicki o swojej książce w ramach kampanii Europejskie Słoneczne Dni
2012-03-27Według profesora Macieja Nowickiego jesteśmy obecnie świadkami postępu technologicznego w połączeniu z obniżaniem cen kolektorów słonecznych, jak i paneli fotowoltaicznych. "W moim przekonaniu – dodaje autor – już w latach 2020–2025 technologie te będą w stanie konkurować cenowo z paliwami kopalnymi bez żadnych dopłat".
Więcej
-
Jaki minimalny udział zielonej energii w budownictwie?
2012-03-27Jaki powinien być mimialny udział energii odnawialnej w konsumpcji energii w nowych i remontowanych budynkach w Polsce? Eksperci przekonują, że propozycje Ministerstwa Gospodarki wskazane w projekcie ustawy o OZE są niewystarczające.
Więcej
-
Gdzie inwestować w OZE według Ernst & Young
2012-03-26Ernst & Young opublikował najnowszą edycję rankingu określającego atrakcyjność inwestycyjną państw w zakresie energetyki odnawialnej. Jak wypada Polska?
Więcej
-
Jak budować oszczędnie?
2012-03-25Polskie i zagraniczne media rozpisują się na temat złej koniunktury gospodarczej, która dotyka kraje Europy Zachodniej i lada dzień uderzyć ma w Polskę. Czy rozpoczynanie budowy w tym niepewnym okresie to dobry pomysł? Czy kryzys może stać się naszym sprzymierzeńcem w budowie wymarzonego domu? Na co zwrócić uwagę, aby nie wydać fortuny na utrzymanie już gotowego budynku?
Więcej
-
Co zrobią gwiazdy, kiedy razem z WWF zgasimy światło?
2012-03-24Znani Polacy podjęli nadzwyczajne zobowiązania w ramach tegorocznej Godziny dla Ziemi WWF, by zachęcić ludzi do gaszenia światła w swoich domach i dbania o środowisko na co dzień. Michał Piróg wytatuuje drzewo na swoich plecach. Reni Jusis, Ania Rusowicz, Urszula Dudziak, Gaba Kulka i Projekt Warszawiak zagrają koncert unplugged na jednej scenie. Kinga Rusin "zgasi" Stadion Narodowy w Warszawie. Co zrobić, aby gwiazdy wywiązały się ze swoich zobowiązań? Wystarczy przyłączyć się do Godziny dla Ziemi WWF.
Więcej
-
Ustawa o OZE: jakie zmiany w nowym projekcie?
2012-03-23W drugim projekcie ustawy o OZE Ministerstwo Gospodarki chce wprowadzić znaczące zmiany. Jakie i czy będą one korzystne dla branży?
Więcej
-
Ministerstwo Gospodarki zgadza się z postulatami Greenpeace. Aktywiści wolni
2012-03-22Podczas spotkania, które odbyło się 21 marca w Warszawie, przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki potwierdzili, że zgadzają się z postulatami Greenpeace w kwestii powstrzymania skandalicznego procederu, jakim jest współspalenie węgla z biomasą. Ustalono, że ministerstwo dołoży wszelkich starań w celu stopniowego ograniczenia współspalnia, a w przyszłości całkowitego jego wyeliminowania.
Więcej
-
MG konsultuje z Greenpeace kierunki rozwoju sektora odnawialnych źródeł energii
2012-03-21Przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki spotykają się dzisiaj z reprezentantami Greenpeace, by rozmawiać o kierunkach rozwoju sektora odnawialnych źródeł energii w Polsce.
Więcej
-
Departament Energii Odnawialnej
2012-03-21Grzegorz Wiśniewski na blogu odnawialny.blogspot.com: Na wniosek wicepremiera Pawlaka i decyzją premiera Tuska w Ministerstwie Gospodarki (MG) tydzień temu utworzony został Departament Energii Odnawialnej (DEO). W strukturze ministerstwa departament podlega ministrowi Mieczysławowi Kasprzakowi – sekretarzowi stanu w ministerstwie, de facto pierwszemu zastępcy ministra gospodarki i obecnie wicepremiera.
Więcej
-
Skończyć z oszustwem – Nie spalajmy lasów!
2012-03-20Ogromny transparent jest przygotowywany do powieszenia na chłodni kominowej elektrowni Turów. W ten sposób Greenpeace chce zaapelować o powstrzymanie oszustwa, jakim jest dofinansowanie jako energii odnawialnej spalania drewna zmieszanego z węglem.
Więcej
-
Xavier Noyon – sekretarz generalny Europejskiej Federacji Przemysłu Energetyki Słonecznej (ESTIF) o rynku kolektorów słonecznych i regulacjach
2012-03-20Wśród tegorocznych uczestników V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej – największego spotkania dla polskiej energetyki słonecznej, które odbędzie się w dniu 18 kwietnia 2012 r. w Krakowie, nie zabraknie przedstawicieli rynków zagranicznych, min. jako prelegent udział weźmie Xavier Noyon – sekretarz generalny Europejskiej Federacji Przemysłu Energetyki Słonecznej (ESTIF).
Więcej
-
100 dobrych argumentów przeciwko energii atomowej
2012-03-19Z inicjatywy przedsiębiorstwa energetycznego Elektrizitätswerke Schönau powstał projekt-ulotka "100 dobrych argumentow przeciwko energii atomowej". Informuje ona o niebezpieczeństwach, jakie niesie ze sobą energia atomowa — poczynając od wydobycia uranu, poprzez eksploatację elektrowni atomowych, na utylizacji odpadów radioaktywnych kończąc.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności