- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje zagraniczne
-
Bezpłatne uprawnienia do emisji CO2 dla 15 tys. MW nowobudowanych mocy energetycznych
2010-08-03Nowobudowane bloki o łącznej mocy do 15 000 MW w polskich elektrowniach dostaną darmowe uprawnienia do emisji – to wynik porozumienia ministra Andrzeja Kraszewskiego z Komisją Europejską.
Więcej
-
Dotychczasowe konsekwencje wycieku w Zatoce Meksykańskiej
2010-08-02Prasa światowa z zainteresowaniem obserwuje, co się dzieje w Zatoce Meksykańskiej w związku z wyciekiem ropy. Problem jest prezentowany z różnych stron: jako katastrofa ekologiczna, gospodarcza, problem społeczny, polityczny, technologiczny. Tak jak przystało na wielką katastrofę, aspektów sprawy jest wiele, a ocen dynamicznie zmieniającej się sytuacji równie dużo.
Więcej
-
Europa Wschodnia walczy o wypełnienie zobowiązań klimatycznych
2010-07-29Nowi, wschodnioeuropejscy członkowie Unii, którzy wciąż są w trakcie nadrabiania opóźnień w rozwoju ekonomicznym i społecznym, toczą obecnie ciężką walkę, której stawką jest wypełnienie zobowiązań klimatycznych, wyznaczonych w projekcie „Europa 2020”.
Więcej
-
Komisja przeznaczy 250 milionów euro na ponad 200 nowych projektów LIFE+
2010-07-27Komisja Europejska zatwierdziła finansowanie 210 nowych projektów w ramach trzeciego zaproszenia do składania wniosków związanego z programem LIFE+ (2007-2013) – europejskim funduszem na rzecz środowiska. Projekty pochodzą z całej UE i obejmują działania w zakresie ochrony przyrody, polityki ochrony środowiska, a także działania informacyjno-komunikacyjne. Ogółem stanowią one inwestycję sięgającą 515 milionów euro, z czego 249,8 miliona euro zapewni UE.
Więcej
-
Handel emisjami: Komisja proponuje powrót do wspólnej platformy aukcyjnej
2010-07-26Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęła poparcie swojego wniosku dotyczącego rozporządzeń handlem uprawnieniami do emisji w ramach unijnego systemu handlu emisjami (EU ETS) przez Komitet ds. Zmian Klimatu. Rozporządzenie określa zasady handlu uprawnieniami do emisji, które będą obowiązywać w trzecim okresie handlowym EU ETS – od 2013 roku, a także zasady uprawnień dla operatorów pojazdów powietrznych od 2012 roku.
Więcej
-
Wdrażanie przepisów unijnego systemu handlu emisjami w lotnictwie
2010-07-199 lipca Komisja Europejska zaakceptowała przepisy pozwalające na zastosowanie urządzeń do określania przybliżonego poziomu zużycia paliwa przez małe samoloty. Przepisy te są częścią uzgodnień w sprawie unijnego systemu handlu emisjami.
Więcej
-
Założenia ustawy o odpadach przyjęte przez Radę Ministrów
2010-07-18Rada Ministrów przyjęła 8 lipca br. założenia do projektu ustawy o odpadach, stanowiącej transpozycję dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z 19 listopada 2008 r. w sprawie odpadów, czyli podstawowego aktu prawnego dotyczącego gospodarki odpadami w Unii Europejskiej.
Więcej
-
Komisja przygotowuje się do ograniczenia liczby pozwoleń na emisję
2010-07-16Komisja Europejska podjęła decyzję o ustaleniu na rok 2013 pierwszego limitu pozwoleń na emisję w ramach systemu handlu emisjami. Decyzja ta jest zgodna z brzmieniem ponownie rozpatrzonej dyrektywy dotyczącej handlu emisjami na lata 2013-2020. Liczba pozwoleń na rok 2013 została ustalona na 1,927 mld (dokładnie – 1 926 876 368).
Więcej
-
3 miliardy dolarów nie zatrzymały wycieku ropy
2010-07-16To wyjątkowo ciężki tydzień dla 44 tysięcy osób, które starają się zatrzymać wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej wywołany przez eksplozję platformy wiertniczej w kwietniu tego roku.
Więcej
-
Prof. Żylicz: Pakiet klimatyczny UE nie wystarczy dla ochrony klimatu
2010-07-15Pakiet klimatyczno-energetyczny Unii Europejskiej to nie to samo, co globalna ochrona klimatu - podkreślał 13 lipca, podczas spotkania dotyczącego konsekwencji tego unijnego pakietu dla Polski, ekonomista środowiska prof. Tomasz Żylicz z Uniwersytetu Warszawskiego.
Więcej
-
Okresy przejściowe na redukcję polskich emisji przemysłowych
2010-07-15Parlament Europejski zatwierdził dyrektywę o ograniczeniu emisji szkodliwych pyłów, tlenku azotu i tlenków siarki przez przemysł. Dla polskiej gospodarki korzystne są wprowadzone okresy przejściowe do 2022 r. na modernizację najbardziej zanieczyszczających zakładów.
Więcej
-
Ograniczenie emisji przemysłowych
2010-07-13Czyste powietrze i przejrzyste zasady to cele, które przyświecały posłom, którzy 7 lipca br. przyjęli nową dyrektywę w sprawie emisji przemysłowych. Ograniczenia emisji obowiązywać będą instalacje przemysłowe emitujące zanieczyszczenia do atmosfery, ale państwa członkowskie zachowają możliwość wydłużenia okresów przejściowych w stosunku do elektrociepłowni lub ustanowienia łagodniejszych limitów emisji przemysłowych dla dużych obiektów energetycznych.
Więcej
-
Po ostatnim dzwonku dla projektów spalarniowych
2010-07-12Na liście projektów indywidualnych dla działania 2.1 Kompleksowe przedsięwzięcia z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi ze szczególnym uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko znajduje się 12 kluczowych projektów mających w swoim zakresie budowę instalacji do termicznej utylizacji odpadów. Termin nadsyłania wniosków dla tych inwestycji minął 30 czerwca 2010 r.
Więcej
-
Krajowa baza o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji
2010-07-08Krajowy ośrodek bilansowania i zarządzania emisjami, realizując zadania wynikające z art. 3 ust. 2 pkt 1 ustawy1, które dotyczą prowadzenia krajowej bazy o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji, udostępnia na stronie internetowej możliwość dokonania rejestracji w krajowej bazie.
Więcej
-
Kto jest winny wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej?
2010-07-03Nie cichnie sprawa wybuchu na platformie wiertniczej Deepwater Horizon. Poszukiwanie winnych wycieku trwają. Pracownik Pentagonu Mark Mykleby wskazuje na… siebie.
Więcej
-
Hedegaard forsuje pomysł podatku od CO2
2010-07-02„Nie nakładaj podatku na to, co zarabiasz – nakładaj podatek na to, co spalasz” – tym hasłem Connie Hedegaard wyraziła poparcie dla unijnego podatku od CO2. Tuż przed Europejskim Szczytem Biznesu w Brukseli mówiła też o wysiłkach Europy w walce o czołowe miejsce w międzynarodowych negocjacjach klimatycznych.
Więcej
-
Zapowiedź naboru wniosków w ramach Systemu Zielonych Inwestycji
2010-07-02W lipcu 2010 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje ogłoszenie naboru wniosków w ramach programu priorytetowego System Zielonych Inwestycji (część „biogazownie rolnicze” , „elektrociepłownie i ciepłownie na biomasę” oraz „budowa i przebudowa sieci elektroenergetycznych w celu podłączenia odnawialnych źródeł energii wiatrowej”).
Więcej
-
Unia łagodzi ustawę o zanieczyszczeniach
2010-07-01Unia podpisała projekt dyrektywy o emisjach przemysłowych narzucający ostrzejsze ograniczenia zanieczyszczenia powietrza, gleby oraz wody. Projekt zezwala jednak na kontynuację działalności elektrowni węglowych aż do 2025 roku.
Więcej
-
II Konkurs w ramach systemu zielonych inwestycji Część 1) - zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej
2010-07-01Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej działający jako Krajowy operator systemu zielonych inwestycji ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach II konkursu programu priorytetowego p.n.: System zielonych inwestycji Część 1) - zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej.
Więcej
-
EBI przekazuje 50 mln EUR na realizację przedsięwzięć związanych z łagodzeniem skutków zmian klimatycznych w Polsce
2010-06-30Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) udzielił kredytu w wysokości 50 mln EUR na współfinansowanie projektów, które sprzyjają realizacji przyjętych przez Polskę założeń dotyczących szerszego korzystania z energii odnawialnej i zwiększania efektywności energetycznej.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności