- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje zagraniczne
-
EWEA: zmiany na rynku energetyki wiatrowej
2011-04-15Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (EWEA) zwraca uwagę na zmiany zachodzące w tym sektorze. Rośnie moc instalacji typu offshore, ale mniej nowych turbin powstaje na lądzie. Coraz trudniej o fundusze na nowe inwestycje: w 2010 roku zainstalowano o 10% mniej nowych mocy niż w roku poprzednim. Kraje członkowskie sprzeciwiają się jednak utworzeniu jednolitego unijnego systemu wsparcia dla OZE.
Więcej
-
Komisja Europejska o inteligentnych sieciach energetycznych podczas Tygodnia Zrównoważonej Energii UE
2011-04-15Kolejny etap rozwoju inteligentnych sieci w Europie został ogłoszony drugiego dnia Tygodnia Zrównoważonej Energii Unii Europejskiej (EUSEW). Jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących europejskiej energetyki odbywał się w tym roku pod hasłem „Smart energy for sustainable future”.
Więcej
-
Nowa linia kredytowa "Dom energooszczędny"
2011-04-15Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wyraziła zgodę na uruchomienie pilotażowej bankowej linii kredytowej o nazwie „Dom energooszczędny" przeznaczoną na kredyty związane z budową obiektów o małym zapotrzebowaniu na energię cieplną.
Więcej
-
Ministerstwo Gospodarki: 15 proc. OZE w bilansie energetycznym Polski do 2020 r.
2011-04-15– Do 2020 roku 15 proc. energii elektrycznej będziemy w Polsce produkować ze źródeł odnawialnych – deklaruje wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. 12 kwietnia 2011 r. Rada Ministrów przyjęła opracowany przez MG dokument "Raport określający cele w zakresie udziału energii elektrycznej wytwarzanej w odnawialnych źródłach energii".
Więcej
-
Ciepły Pacyfik podgrzewa Antarktydę
2011-04-14Ciepłe powietrze znad wód Pacyfiku w okolicach równika wznosi się falami do atmosfery i może powodować podnoszenie się temperatur na terenie Antarktydy Zachodniej zimą i wiosną – donoszą naukowcy z University of Washington na łamach magazynu "Nature Geoscience".
Więcej
-
Plan rozmów przed szczytem klimatycznym w Durbanie ustalony
2011-04-14W piątek 8 kwietnia br. w Bangkoku zakończyła się kolejna sesja negocjacji UNFCCC. Celem spotkania było ustalenie porządku prac na najbliższe miesiące – do konferencji stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, która odbędzie się pod koniec tego roku w Durbanie.
Więcej
-
Droga ku niskoemisyjności - przykład z Kornwalii
2011-04-14O tym, jak angielskie hrabstwo przestawiło się na gospodarkę niskowęglową i korzyściach płynących z tej transformacji, w ekskluzywnym wywiadzie dla portalu ChronmyKlimat.pl opowiada Wojciechowi Szymalskiemu Ian Smith, dyrektor zarządzający Community Energy Plus.
Więcej
-
Niemcy: wiatraki nie muszą zagrażać ptakom
2011-04-13Jednym z argumentów przeciwników energetyki wiatrowej jest zagrożenie, jakie stwarza ona dla ptaków. Nie ulega jednak wątpliwości, że odpowiednie planowanie farm wiatrowych poprzedzone szczegółowymi badaniami naukowymi może zminimalizować ryzyko wypadków. Niemieckie Ministerstwo Środowiska przeprowadziło analizę wpływu energetyki wiatrowej na najważniejsze gatunki ptaków drapieżnych. Wynika z niej, że nawet niewymagające dużego wysiłku działania mogą uratować życie wielu osobnikom.
Więcej
-
Wypadek w Fukushimie ma najwyższy stopień zagrożenia w 7-stopniowej skali INES
2011-04-13Wypadek w elektrowni atomowej Fukushima 1 osiągnął ostatni stopień w 7-stopniowej skali zagrożeń nuklearnych INES, co stawia ją na równi z katastrofą w Czarnobylu – poinformowała agencja Kyodo.
Więcej
-
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zajmie się lokalizacją elektrowni jądrowej
2011-04-13Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zajmie się lokalizacją elektrowni jądrowej w Polsce. Uczelnia weźmie udział w pracach konsorcjum, które określi bezpieczną lokalizację elektrowni jądrowej w Polsce. Koszt planowanych prac wyniesie ponad 2,5 mln zł. Jak poinformowała PAP Małgorzata Wanke-Jakubowska w skład konsorcjum wejdą m.in. inne polskie uczelnie i instytuty.
Więcej
-
REECO Group - teraz także w Polsce
2011-04-13RENEXPO® Poland – międzynarodowe targi i konferencje dotyczące odnawialnych źródeł energii oraz energooszczędnego budownictwa i remontów odbędą się w dniach 26-28.10.2011 w centrum EXPO XXI w Warszawie.
Więcej
-
Gaz z łupków w Polsce - czekamy na potwierdzone wyniki badań
2011-04-12Amerykańska Agencja Informacji Energetycznej szacuje polskie zasoby gazu z łupków. – Wiarygodne dane naukowe będą dostępne po zakończeniu poszukiwań, które trwają na podstawie wydanych przez Ministerstwo Środowiska koncesji – podkreśla dr Henryk Jacek Jezierski, główny geolog kraju, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska
Więcej
-
Gaz z łupków w Polsce - czekamy na potwierdzone wyniki badań
2011-04-12Amerykańska Agencja Informacji Energetycznej szacuje polskie zasoby gazu z łupków. – Wiarygodne dane naukowe będą dostępne po zakończeniu poszukiwań, które trwają na podstawie wydanych przez Ministerstwo Środowiska koncesji – podkreśla dr Henryk Jacek Jezierski, główny geolog kraju, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska
Więcej
-
Gaz z łupków w Polsce - czekamy na potwierdzone wyniki badań
2011-04-12Amerykańska Agencja Informacji Energetycznej szacuje polskie zasoby gazu z łupków. – Wiarygodne dane naukowe będą dostępne po zakończeniu poszukiwań, które trwają na podstawie wydanych przez Ministerstwo Środowiska koncesji – podkreśla dr Henryk Jacek Jezierski, główny geolog kraju, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.
Więcej
-
Zainaugurowano obchody Międzynarodowego Roku Lasów w Polsce
2011-04-12Wspólnym sadzeniem drzew zainaugurowano polskie obchody Międzynarodowego Roku Lasów 2011. W uroczystości, która odbyła się 7 kwietnia w Nadleśnictwie Jabłonna, wziął udział Janusz Zaleski, podsekretarz stanu w MŚ, główny konserwator przyrody.
Więcej
-
EDC i WWF we wspólnej inicjatywie w celu przyspieszenia rozwoju energii geotermalnej w Azji
2011-04-12Energy Development Corporation (EDC) oraz World Wide Fund for Nature (WWF) z Filipin połączą siły, aby przyspieszyć rozwój energii geotermalnej w Azji, począwszy od Filipin i Indonezji, w ramach projektu o nazwie "Ring of Fire".
Więcej
-
Będą inwestycje w nowe sieci energetyczne
2011-04-11PSE Operator będzie inwestować w nowe sieci przesyłowe, co zwiększy możliwości przyłączania nowych instalacji OZE. Za poprawę swojej infrastruktury zabrała się także Energa-Operator.
Więcej
-
Rusza Parkiet Biomasy Towarowej Giełdy Energii S.A.
2011-04-11Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ostatnim tygodniu kwietnia br. nastąpi uruchomienie przez Towarową Giełdę Energii S.A. Parkietu Biomasy, będącego internetową platformą obrotu. Parkiet Biomasy to pierwszy krok do stworzenia transparentnego i ogólnie dostępnego rynku biomasy w Polsce.
Więcej
-
Skonsultowana prognoza oddziaływania na środowisko PPEJ
2011-04-11Ministerstwo Gospodarki zakończyło 31 marca 2011 r. konsultacje społeczne prognozy oceny oddziaływania na środowisko projektu "Programu polskiej energetyki jądrowej" (PPEJ).
Więcej
-
Zielona prezydencja z organizacjami pozarządowymi - spotkanie ministra środowiska z przedstawicielami NGO
2011-04-11Minister środowiska prof. Andrzej Kraszewski i podsekretarz stanu w MŚ – główny konserwator przyrody Janusz Zaleski wspólnie z przedstawicielami organizacji pozarządowych dyskutowali o wyzwaniach, jakie niesie ze sobą – w obszarze środowiska – polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. Spotkanie odbyło się 6 kwietnia br. w Ministerstwie Środowiska.
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności