- Kalendarium
-
Debaty
- Czy Polska będzie "Fit for 55%"?
- Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym
- Gospodarowanie wodą w budynku wielorodzinnym
- Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i zanieczyszczeniom powietrza
- Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce
- E-mobility – czy tylko samochód elektryczny?
- Zielone finansowanie
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Czy planowanie przestrzenne w Polsce da się naprawić?
- Czy transformacja energetyczna w Polsce oznacza wzrost bezrobocia?
- Roślinność na wokół i w budynku wielorodzinnym
- Fundusze unijne na gospodarkę niskoemisyjną
- Ekologia w modzie i tekstyliach
- Seminarium naukowe: Co ekstremalne zjawiska pogodowe mówią nam o zmianach klimatu?
- Woda w mieście - jak ją zagospodarować
- Senior czuje dobry klimat
- Przyszłość ciepłownictwa w Polsce
- Jak zmniejszyć ubóstwo energetyczne?
- Jak osiągnąć neutralny dla klimatu transport w ciągu najbliższych 30 lat?
- Jaki rynek pracy po węglu?
- Czy polska gospodarka może działać bez węgla?
- Jaką energetykę warto dotować?
- Dlaczego węgiel tanieje?
- Zielone miejsca pracy
- Miasto bez samochodu?
- Śląsk - co po węglu?
- Ustawa o energetyce odnawialnej
- Ile powinien kosztować prąd
- Szczyt klimatyczny w Limie
- Węgiel a zdrowie
- Efektywność szansą dla gospodarki
- Energetyka rozproszona
- Polska wobec celów 2030
- Biblioteka
- Wideo
- Patronaty
- Projekty
- O serwisie
- Opinie
- Polityka klimatyczna
- Nauka o klimacie
- Zielona gospodarka
- Inicjatywy lokalne
- Energetyka
- Transport
- ADAPTACJA
- PARYŻ COP21
więcej
Polityka klimatyczna
Nauka o klimacie
Zielona gospodarka
Inicjatywy lokalne
Energetyka
Publikacje zagraniczne
-
PKE wskazuje Pomorzanom zielony kierunek [WIDEO]
2014-03-31Polski Klub Ekologiczny – Okręg Wschodnio-Pomorski prowadzi wiele działań, które pokazują pomorzanom korzyści płynące zielonego rozwoju. – Chcemy tym ludziom pokazać ogromne możliwości organizowania sobie własnego warsztatu pracy w oparciu o wykorzystywanie odnawialnych źródeł i energii – opowiada koordynatorka projektu "Moja gmina – moje miejsce na ziemi", Ewa Podlesińska, w wywiadzie dla ChronmyKlimat.pl.
Więcej
-
Polska może rozwijać się dzięki reformie rynku pracy i wspieraniu konkurencyjności
2014-03-31Najnowszy, XIII raport OECD nt. stanu polskiej gospodarki ocenia różne dziedziny życia społeczno-gospodarczego kraju, takie jak polityka fiskalna, stan sektora finansowego i reforma systemu emerytalnego. Szczególną uwagę poświęcono dwóm zagadnieniom – funkcjonowaniu rynku pracy i konkurencji na rynku produktowym. To właśnie ich wzmocnienie, według autorów przeglądu, jest gwarantem podniesienia dobrobytu.
Więcej
-
Chiny też dostrzegają szansę w rozwoju zielonych technologii
2014-03-31Podczas gdy w Polsce oficjalna wykładnia mówi o zagrożeniach związanych z odejściem od gospodarki opartej na węglu, premier jednego z najbardziej uzależnionych od tego paliwa krajów mówi o szansach, jakie rodzi przejście do energetyki niskoemisyjnej.
Więcej
-
Rolnictwo i zmiany klimatu: prognozy dla Europy
2014-03-30Skoro postępująca zmiana klimatu jest faktem i nawet sceptycy nie mogą jej zaprzeczyć, to z pewnością warto przygotować się na jej konsekwencje. Interesujący materiał na ten temat, uwzględniający procesy demograficzne zachodzące na kontynencie europejskim, ukazał się na portalu dlaklimatu.pl Polskiej Zielonej Sieci.
Więcej
-
Smart City – to się po prostu opłaca
2014-03-3019 marca br. w Centrum Kongresowym Targi Kielce SA odbyła się pierwsza konferencja z cyklu pt. „Kongres Smart City". Organizatorami przedsięwzięcia są Klaster Green Cars, Klaster Smart IT oraz gościnnie Targi Kielce SA. Cykl debat, poświęconych realizacji idei Smart City, dotacjom unijnym oraz wdrażaniu innowacyjnych technologii w polskich miastach, będzie trwał przez cały rok. Więcej informacji o przedsięwzięciu dostępnych jest na stronie www.smartpl.eu.
Więcej
-
Debata „Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok”
2014-03-30Zapraszamy do obejrzenia całości debaty online „Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok”, która odbyła się 26 lutego 2014 roku.
Więcej
-
Zapisy ustawy o OZE mogą być niekonstytucyjne. Dyskryminują drobnych wytwórców energii odnawialnej
2014-03-2980% hurtowej ceny energii to stawka, którą otrzymują posiadacze mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii za sprzedaż do sieci nadwyżek energii. Takie rozwiązanie wprowadził tzw. mały trójpak i utrzymuje je projekt ustawy o OZE. Fundacja ClientEarth uważa takie rozwiązanie za niekonstytucyjne. Narusza ono m.in. zasadę równości, ingeruje w prawa majątkowe, narusza ceny energii i wywłaszcza właścicieli źródeł wytwarzania z części wyprodukowanej energii.
Więcej
-
Wicepremier Piechociński na prezentacji raportu MAE
2014-03-29Minister gospodarki Janusz Piechociński wziął udział w konferencji poświęconej prognozom rynku węgla kamiennego, podczas której zaprezentowany został najnowszy raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) w tym obszarze. Spotkanie odbyło się w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach 28 marca br.
Więcej
-
Czy energia atomu jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem dla Polski? [WIDEO]
2014-03-28Uczestnicy debaty "Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok" szukali odpowiedzi na pytanie, w jakim kierunku powinna rozwijać się polska energetyka. Czy, ich zdaniem, atom jest rozwiązaniem?
Więcej
-
Nowy unijny pakiet klimatyczny może być szansą, a nie gwoździem do trumny polskiej gospodarki
2014-03-28Unijne pieniądze na kolejnych siedem lat i nowe cele dotyczące ochrony klimatu mogą być dla Polski szansą na opracowanie i wprowadzenie nowoczesnych, ekologicznych technologii. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą zbudować przewagi konkurencyjne i eksportować technologie także poza Unię Europejską.
Więcej
-
Prof. dr hab. Tadeusz Skoczkowski: Decyzje polityczne muszą być oparte na wiedzy [WIDEO]
2014-03-27Podczas debaty "Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok" prof. dr hab. Tadeusz Skoczkowski z Politechniki Warszawskiej, zajął się m.in. kwestią oderwania decyzji politycznych od racjonalnych przesłanek, których brakuje przy ich podejmowaniu.
Więcej
-
IPCC: Globalne ocieplenie najbardziej dotknie kraje azjatyckie
2014-03-27Tak twierdzą autorzy najnowszego raportu "Climate Change 2014: Impacts, Adaptation and Vulnerability" z Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) i oddają nam do rąk efekt swoich badań, w którym rysują katastroficzny, lecz niestety prawdopodobny, obraz świata dotkniętego skutkami globalnego ocieplenia.
Więcej
-
Energetyka obywatelska szansą na rozwój regionów
2014-03-27Koalicja Klimatyczna zaprasza na konferencję "Energetyka obywatelska szansą na rozwój regionów", która odbędzie się 9 kwietnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Adresowana jest ona do samorządów i ludzi działających na rzecz lokalnej społeczności zainteresowanych rozwojem energetyki obywatelskiej.
Więcej
-
Biuletyn DOKLIP nr 13
2014-03-26Ukazał się 13 biuletyn projektu "Dobry klimat dla powiatów".
Więcej
-
Powiatowy Pakiet Klimatyczny
2014-03-26Właśnie ukazał się Powiatowy Pakiet Klimatyczny, czyli kolejna publikacja projektu "Dobry klimat dla Powiatów". Z pakietu dowiecie się nie tylko o tym czym są zmiany klimatu i jak wygląda aktualny stan polityki globalnej, europejskiej i krajowej w zakresie ochrony klimatu, ale także jak samorządy mogą realizować tego typu politykę.
Więcej
-
Dr Andrzej Kassenberg: Brakuje nam rządowego dokumentu, który będzie pokazywał, jak w perspektywie 30 lat ma rozwijać się nasz kraj [WIDEO]
2014-03-26W dzisiejszym odcinku przedstawiamy wypowiedź dr. Andrzeja Kassenberga, prezesa Instytutu na rzecz Ekorozwoju, gospodarza debaty "Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok".
Więcej
-
W stronę zielonego Jaworzna
2014-03-26Jaworzno od kilku lat prowadzi działania zmierzające do poprawy miejscowego klimatu i poziomu życia mieszkańców. – Staramy się prowadzić szeroką działalność proekologiczną na różnych płaszczyznach – promujemy zarówno aktywne formy spędzania wolnego czasu, jak również realizujemy konkretne programy ekologiczne – mówi prezydent miasta, Paweł Silbert.
Więcej
-
Obama i UE – wspólnie na rzecz zmian klimatycznych
2014-03-26Barack Obama oraz przywódcy UE są zgodni co do potrzeby walki ze zmianami klimatu, demonstrując tym samym solidarność w dążeniu do międzynarodowego porozumienia klimatycznego.
Więcej
-
Eksperci dyskutują o "Narodowym programie rozwoju gospodarki niskoemisyjnej"
2014-03-26– Cieszę się, że w wyniku prac rady udało nam się zdiagnozować i przygotować dokumenty, które zostaną wykorzystane przy opracowywaniu "Narodowego programu rozwoju gospodarki niskoemisyjnej" – powiedział minister gospodarki podczas ostatniego posiedzenia Społecznej Rady ds. Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej, które odbyło się 21 marca br. w gmachu resortu gospodarki.
Więcej
-
Prof. dr hab. Tadeusz Skoczkowski: Udało nam się zakonserwować energetykę w sposób niemal doskonały [WIDEO]
2014-03-25Gościem debaty "Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok" był m.in. prof. dr hab. Tadeusz Skoczkowski z Politechniki Warszawskiej. Jak widzi dzień dzisiejszy i jutro energetyki w Polsce z perspektywy klimatu?
Więcej
Newsletter
Patronaty
Kalendarium
- PN
- WT
- ŚR
- CZ
- PT
- SO
- ND
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0
Warning: Illegal string offset 'dzien' in /tpl_c/%%58^58D^58DE6355%%kalendarz.tpl.php on line 31
0- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
ChronmyKlimat.pl wersja 2.0 – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju | |
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl |
RSS
Polityka prywatności