ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Powiatowy Pakiet Klimatyczny (17001)

2014-03-26

Drukuj
galeria

Okładka Powiatowego Pakietu Klimatycznego

Właśnie ukazał się Powiatowy Pakiet Klimatyczny, czyli kolejna publikacja projektu "Dobry klimat dla Powiatów". Z pakietu dowiecie się nie tylko o tym czym są zmiany klimatu i jak wygląda aktualny stan polityki globalnej, europejskiej i krajowej w zakresie ochrony klimatu, ale także jak samorządy mogą realizować tego typu politykę.

Pakiet podzielony jest na dwie części.

W pierwszej części wyjaśnione są podstawy zjawiska określanego mianem zmian klimatu, opisano jego potencjalne skutki, w tym w szczególności dla Polski, podano aktualne informacje o stanie polityki ochrony klimatu na świecie, w Europie i w Polsce. Całość wzbogacono licznymi przykładami wdrożnych projektów przyczyniających się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych zrealizowanymi w ostatnich latach w Polsce.

W drugiej części pokazano szereg rozwiązań i instrumentów, jakimi samorządy lokalne: powiatowe i gminne, mogą realizować swoją własną politykę energetyczno-klimatyczną. Problematyka tej części obejmuje zagadnienia od zarządzania działaniami energetycznymi, poprzez tworzenie dokumentów strategicznych, zamówienia publiczne, zarzadzanie kryzysowe po zachęcanie przedsiębiorstw i mieszkańców do ochrony klimatu. W krótkich opracowaniach na te tematy pojawiają się cenne odniesienia do miejsc, w których znajdują się dodatkowe informacje.

Pobierz publikację klikając w miniaturę zdjęcia (PDF, 2,2MB).

Okładka publikacji Powiatowy Pakiet Klimatyczny

 

Publikację wysyłamy także pocztą osobom zainteresowanym. W tej sprawie prosimy o kontakt z Instytutem na rzecz Ekorozwoju, ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. (22) 851 04 04, doklip@ine-isd.org.pl

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej